Dochází vám baterka v telefonu? Sedněte na kolo

Také jste měli na kole dynamo, které dodávalo energii světlům? EcoXgear funguje podobně, jen používá modernější technologie, je efektivnější a dobíjí mobil.
Dochází vám baterka v telefonu? Sedněte na kolo

Tradiční nabíjení telefonu skrze adaptér zapojený do elektrické sítě má jednu nevýhodu, potřebujete k němu elektrickou zásuvku. Ale mnoho z nás to zná. Vyjedete si na kolo, netrefíte správnou odbočku a může být zle. V tu chvíli často přijde na řadu mobilní navigace, která je však velmi náročná na spotřebu energie. A kdo z nás s sebou vozí druhý akumulátor? Řešením může být nabíječka od společnosti EcoXpower, která si vypůjčí část vašeho sportovního výkonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nabíječka dokáže dobíjet kterékoliv zařízení, jenž lze připojit pomocí USB kabelu.

Jedná se o netradiční (nikoliv však první) řešení tohoto druhu. Krom telefonu je tato nabíječka totiž schopna současně dodávat elektrickou energii i vestavěnému čelnímu světlu. Dle oficiálních specifikací by nabití telefonu na maximální úroveň pomocí této varianty mělo trvat zhruba jeden a půl hodiny. To vše za předpokladu, že průměrná rychlost bicyklu bude dosahovat 19,3 km/h.

Klepněte pro větší obrázek
Součástí balení je i voděodolné pouzdro pro telefon nebo navigaci a ovladač pro zapínání/vypínání čelního světla.

Stinnou stránkou nabíjecí soupravy na kolo je však jeho cena. Společnost Ecoxpower si svou nabíječku EcoXgear cení na 100 dolarů (2 000 Kč), což rozhodně není malá částka. Pokud byste i přesto o něčem podobném přemýšleli, můžete navštívit jejich webové stránky (momentálně je však nabíječka EcoXgear vyprodaná).

Diskuze (14) Další článek: Trik s trojským koněm dokonán. Elop dostane odměnu půl miliardy

Témata článku: Příslušenství, Kuriozita, Telefon, Malá část, Sed, Malá částka, Průměrná rychlost

Určitě si přečtěte