Dohoda s Oskarem a Slyším Vás: tarify neveřejné

Když jsme minulou středu psali o nových tarifech, mnozí z vás si všimli, že výherní tarify již nejsou nadále nabízeny na webových stránkách Oskara. Stejně tak je nenajdete ani v přehledu tarifů v Oskarových prodejnách. Jak to?
Dohoda s Oskarem a Slyším Vás: tarify neveřejné

Dohoda s Oskarem a Slyším Vás stále platí

V diskusi u článků, které jsme věnovali Oskarovým tarifům, vyjádřili někteří z vás obavu, že nenabízení těchto tarifů na webových stránkách Oskara má jasný důvod: Oskar Dohodu i Slyším Vás zrušil. Nicméně, jak padlo na tiskovce a jak jsem psal v článku, Dohoda i Slyším Vás jsou stále platnými tarify Oskara, které budou i nadále nabízeny. Abych měl jistotu, že se opravdu nemýlím, ještě jsem se tentýž večer ujistil telefonátem tiskovému mluvčímu Oskara, který mi výše uvedené potvrdil.

Vše jsem považoval za vyřešené a hodil to za hlavu. Jenže v sobotu večer mi napsal jeden čtenář, že Oskar nenabízí výherní tarify ani v prodejnách. Teprve až se na ně zeptáte, prodavač přizná barvu - tarify opravdu v nabídce jsou, jen se s nimi nikdo nechlubí.

Politika je, zdá se, jasná. Oba tarify má Oskar dále v nabídce, jen je zkrátka neprezentuje potenciálním uživatelům. Jsou v jeho nabídce skryty, mají atribut „hidden“. Nejsou prezentovány v reklamních kampaních, na webu, v hlasové Samoobsluze ani v prodejnách. Pokud do prodejny Oskara přijde neznalý zákazník, je logické, že si výhodnou Dohodu nepořídí, protože o ní neví - nikdo mu ji sám od sebe nenabídne.

Tajné tarify nejsou zvláštností

Připomíná mi to situaci s tarifem Paegas B, o kterém jsme psali před rokem. Tím, že tehdejší Paegas (dnes T-Mobile) přestal nabízet tarif Ekonom, musel přidat kvůli licenčním podmínkám jiný tarif, který by měl v paušálu půl hodiny volání do pevných sítí. Paegas B byl tedy jako nyní Dohoda a Slyším Vás skryt, nikde se neobjevoval, Paegas ho nikde „nevytahoval“. Dostali jste ho až tehdy, pokud jste o něm věděli. A i tehdy se vám prodavač snažil nabídnout tarif jiný, který byl pro Paegas výhodnější.

Oskarovi samozřejmě nemůžeme zazlívat to, jak prezentuje svoji nabídku; je to jen a jen jeho věc. Nicméně z tohoto kroku je jasné, že Slyším Vás i Dohoda s Oskarem pro něj nejsou nijak zvlášť výhodné. Proto se také rozhodl nabídnout svým zákazníkům alternativy (Mezi námi a Odepiš), které mají stejné paušály a stejný počet volných minut (jen do Oskara). A proč Dohodu a Slyším Vás nezruší rovnou? Protože podle licenčních podmínek (pokud je dobře chápu), musí oba tarify nabízet do konce roku 2003. A když musí, tak je alespoň hezky ukryje před zraky neznalých zákazníků.

Oživeno: Oskar bude tento týden vydávat k Dohodě a Slyším Vás stanovisko, ve kterém bude komunikována další existence těchto tarifů. Závěr tohoto článku je založen na mojí osobní spekulaci a skutečnost bude (alespoň dle slov Oskara) trošku jiná. Takže si ještě chvíli počkejme.

Jednoduše řečeno, začala hra na schovávanou. Už by mne jen zajímalo, jaké tarify před námi asi tají Eurotel…

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Tarify, Dohoda, Dohoda s Oskarem, Výherní tarif, Oskar, Tarif

Určitě si přečtěte

Český mobilní internet je zakletý. Nejen pro nás, ale i pro zahraniční analytiky

Český mobilní internet je zakletý. Nejen pro nás, ale i pro zahraniční analytiky

** Analitici z Finska srovnávali, co nabízí 137 operátorů za 30 eur ** Nabídka českých operátorů je asi moc složitá, analytiky zmátla ** Stále víc operátorů nabízí neomezená data, u nás jsou v nedohlednu

13.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 32

Chtěli „flat“ se 100 GB, operátoři se jim vysmáli. Přesto má Nové Město tarify pro občany

Chtěli „flat“ se 100 GB, operátoři se jim vysmáli. Přesto má Nové Město tarify pro občany

** Tarif A měl mít 100 GB, „béčko“ 5 GB. Nakonec mají 150 MB až 1 GB ** Tarif pro lidi, kteří hodně volají nabízí 3000 minut za 499 Kč ** Veřejnou soutěž vyhrál brněnský virtuální operátor Fayn

12.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 65

Nokia 8 v prosincovém ceníku Vodafonu. „Pětka“ zlevnila pod 5 tisíc

Nokia 8 v prosincovém ceníku Vodafonu. „Pětka“ zlevnila pod 5 tisíc

** Ve zvýhodněné kategorii „pro věrné“ je tento měsíc 13 modelů ** Prosincovou novinkou je nejvybavenější Nokia s „čistým“ Androidem ** Pokud upíšete duši na dvě léta, dostanete slevu 2 000 Kč

4.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

** T-Mobile dá dva mobily za cenu jednoho (při podpisu smlouvy) ** O2 zlevní mobily (při podpisu smlouvy) ** Vodafone umožní streamovat video zdarma (v té správné aplikaci)

26.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 14

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

** Operátoři slibují něco nového a fantastického ** Problém je, že to zřejmě odporuje pravidlům ** ...a hlavně to nedává velký smysl pro uživatele

25.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 34