Dohoda s Oskarem a Slyším Vás: tarify neveřejné

Když jsme minulou středu psali o nových tarifech, mnozí z vás si všimli, že výherní tarify již nejsou nadále nabízeny na webových stránkách Oskara. Stejně tak je nenajdete ani v přehledu tarifů v Oskarových prodejnách. Jak to?
Dohoda s Oskarem a Slyším Vás: tarify neveřejné

Dohoda s Oskarem a Slyším Vás stále platí

V diskusi u článků, které jsme věnovali Oskarovým tarifům, vyjádřili někteří z vás obavu, že nenabízení těchto tarifů na webových stránkách Oskara má jasný důvod: Oskar Dohodu i Slyším Vás zrušil. Nicméně, jak padlo na tiskovce a jak jsem psal v článku, Dohoda i Slyším Vás jsou stále platnými tarify Oskara, které budou i nadále nabízeny. Abych měl jistotu, že se opravdu nemýlím, ještě jsem se tentýž večer ujistil telefonátem tiskovému mluvčímu Oskara, který mi výše uvedené potvrdil.

Vše jsem považoval za vyřešené a hodil to za hlavu. Jenže v sobotu večer mi napsal jeden čtenář, že Oskar nenabízí výherní tarify ani v prodejnách. Teprve až se na ně zeptáte, prodavač přizná barvu - tarify opravdu v nabídce jsou, jen se s nimi nikdo nechlubí.

Politika je, zdá se, jasná. Oba tarify má Oskar dále v nabídce, jen je zkrátka neprezentuje potenciálním uživatelům. Jsou v jeho nabídce skryty, mají atribut „hidden“. Nejsou prezentovány v reklamních kampaních, na webu, v hlasové Samoobsluze ani v prodejnách. Pokud do prodejny Oskara přijde neznalý zákazník, je logické, že si výhodnou Dohodu nepořídí, protože o ní neví - nikdo mu ji sám od sebe nenabídne.

Tajné tarify nejsou zvláštností

Připomíná mi to situaci s tarifem Paegas B, o kterém jsme psali před rokem. Tím, že tehdejší Paegas (dnes T-Mobile) přestal nabízet tarif Ekonom, musel přidat kvůli licenčním podmínkám jiný tarif, který by měl v paušálu půl hodiny volání do pevných sítí. Paegas B byl tedy jako nyní Dohoda a Slyším Vás skryt, nikde se neobjevoval, Paegas ho nikde „nevytahoval“. Dostali jste ho až tehdy, pokud jste o něm věděli. A i tehdy se vám prodavač snažil nabídnout tarif jiný, který byl pro Paegas výhodnější.

Oskarovi samozřejmě nemůžeme zazlívat to, jak prezentuje svoji nabídku; je to jen a jen jeho věc. Nicméně z tohoto kroku je jasné, že Slyším Vás i Dohoda s Oskarem pro něj nejsou nijak zvlášť výhodné. Proto se také rozhodl nabídnout svým zákazníkům alternativy (Mezi námi a Odepiš), které mají stejné paušály a stejný počet volných minut (jen do Oskara). A proč Dohodu a Slyším Vás nezruší rovnou? Protože podle licenčních podmínek (pokud je dobře chápu), musí oba tarify nabízet do konce roku 2003. A když musí, tak je alespoň hezky ukryje před zraky neznalých zákazníků.

Oživeno: Oskar bude tento týden vydávat k Dohodě a Slyším Vás stanovisko, ve kterém bude komunikována další existence těchto tarifů. Závěr tohoto článku je založen na mojí osobní spekulaci a skutečnost bude (alespoň dle slov Oskara) trošku jiná. Takže si ještě chvíli počkejme.

Jednoduše řečeno, začala hra na schovávanou. Už by mne jen zajímalo, jaké tarify před námi asi tají Eurotel…

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Tarify, Dohoda

45 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Metryx 14. 12. 2002 22:43:06

  Dobry den

  Mohu se dnes poridit tarif dohoda s oskarem, nebo byy...

 • fanos 5. 6. 2002 11:40:20
  Mam komplet cenik v pdf. Vcetne roamingu. Chces ho?
 • Švejk 4. 6. 2002 22:40:42
  Nějak se ta tabulka seřadila. Pokud tedy chceš staré tarify, tak klikni na...
Určitě si přečtěte

Vodafone obohatil nabídku o Nokii 3, starší modely zlevnily [ceník]

Vodafone obohatil nabídku o Nokii 3, starší modely zlevnily [ceník]

** Novou Nokii 3 můžete mít za necelé čtyři tisíce ** Zlevňovaly iPhony, Huawei P10 (lite) a Xperia XCompact ** Suveréně nejdražším zařízením se stal 12.9 iPad Pro za 37 777 Kč

31.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

** Vodafone Smart V8 je letošní jedničkou modelové řady od Vodafonu ** Svou výbavou se řadí do nižší střední třídy ** Lákat bude na kovové zpracování nebo čtečku otisků prstů

30.  7.  2017 | Měchura Milan | 9

Vodafone Smart N8: dravější konkurence mu bere vítr z plachet [recenze]

Vodafone Smart N8: dravější konkurence mu bere vítr z plachet [recenze]

** Evoluce osvědčeného konceptu bez výrazných chyb ** Konkurence nespí a pořádně Vodafonu zatápí ** Zajímavý poměr cena/výkon už není tak atraktivní jako dříve

27.  7.  2017 | Herodek Martin | 14

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

** V červnu jsme nejvíc kupovali modely s cenovkou do 7 tisíc ** Ze značek převládá Samsung a Huawei ** Nejoblíbenějším smartphonem od Applu je iPhone SE

21.  7.  2017 | Láska Jan | 8

Nokia se začala kamarádit se Xiaomi. Dočkáme se dvoubarevných prodejen?

Nokia se začala kamarádit se Xiaomi. Dočkáme se dvoubarevných prodejen?

** Nová aliance v mobilním světě má modro-oranžovou barvu ** Spojenci mohou vzájemně využívat patenty i technologie ** Jak se ale budou prát na přesyceném trhu smartphonů?

19.  7.  2017 | Láska Jan | 14


komerční sdělení

Komerční sdělení