Dokáží textovky zachránit lidský život?

V dnešním konflikty zmítaném světě se musíme mít na pozoru – nikdy totiž nevíme, jaké nebezpečí nám právě hrozí. Přemýšleli jste někdy nad tím, jak bychom byli upozornění na blížící se nebezpečí? Rozhlasem? Sirénami? Textovkami?
Dokáží textovky zachránit lidský život?

Skutečností je, že textové zprávy zasílané na mobilní telefony občanů jsou výborným informačním nástrojem kohokoli. S nápadem použít textovky k informování obyvatelstva o blížícím se nebezpečí přišlo německé Ministerstvo obrany. A hned se také pustili do testování toho systému.

Civilní obrana?

Systém varováni obyvatelstva prostřednictvím krátkých textových zpráv by měl být integrován do již existujících satelitních a pozemních monitorovacích systémů, které slouží k prevenci a lokalizaci nebezpečných jevů – v dobách míru najde využití především při přírodních katastrofách a v dobách hrozícího válečného konfliktu budou sloužit jako systém včasné výstrahy před blížícím se napadením.

V případě použití tohoto systému je samozřejmostí spolupráce s místními mobilními operátory, kteří zaručují doručení těchto výstražných textovek na všechny mobilní telefony do dvaceti vteřin. Pominu-li technickou stránku věci, zda je skutečně v silách dnešních GSM sítí doručit takové množství zpráv v tak krátkém okamžiku, naráží celá strategie na jeden velký problém.

Sršíme vtipem?

Otázkou totiž zůstává, zda by lidé těmto zprávám věřili a zda by jim přikládali patřičnou důležitost. Přiznejme si, kdo z nás kdy nedostal tzv. žertovnou textovku a kolik z nás by podobnou výstrahu považovalo za pouhý žert někoho ze svých známých. Musím se přiznat, že i já bych byl zaskočen, zda si ze mne nikdo neutahuje.

A jak jste na tom vy? Myslíte si, že textovky jsou skutečně dobrým nástrojem včasné výstrahy před blížícím se nebezpečím nebo máme být informování nějakým jiným způsobem? Věřili byste tomu, že zpráva říká pravdu a že se nejedná o pouhý žert?

Diskuze (13) Další článek: Nové ceny sad Twist na listopad

Témata článku: Ostatní, Lidský život, Život, Text, Dok


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31