Domácí špión: Nokia Observation Camera

Potřebujete ohlídat důležitá místa jako dům, garáž či vaši restauraci? Speciální MMS kamera vám je nafotí a snímky zašle přímo na mobil či e-mail. To ale není vše, výčet funkcí je daleko širší.
Domácí špión: Nokia Observation Camera

Dnes tak trošku navážeme na minulý týden, kdy jsme přinesli informace o novém autotelefonu Nokia 810, a představíme si další produkt finského výrobce, který sice až tak nesouvisí s mobilními telefony jako takovými, ale své místo si v oblasti mobilní komunikace jistě najde. Nokia Observation Camera přestavuje v portfoliu finského výrobce položku, jež se stává novou formou mobilní komunikace, využitelnou jak v osobní, tak obchodní sféře.

Chcete mít přehled o důležitých místech? Zajímá vás, jak rušno je ve vaší restauraci? Jak to vypadá s parkováním? Nehrozí vašim dětem v teple domova nic? Nespočet podobných míst můžete ohlídat s touto GSM kamerou. Ta je schopna nafotit snímky (JPEG), které vám prostřednictvím vašeho operátora zašle buď přímo na mobilní telefon v podobě multimediální zprávy MMS, nebo na e-mail.

Klepněte pro větší obrázek
Důležitá místa můžete sledovat odkudkoli na světě

Kameru můžete aktivovat na dálku pomocí SMS zprávy. Další možnosti je nastavení v různých časových intervalech. Lahůdkou je automatická aktivace díky pohybovému čidlu, kdy se vlastně o nic nemusíte starat. Pokud se například ve vaší garáži začne dít něco neobvyklého, přístroj se sám od sebe uvede do provozu a během několika vteřin vás sadou snímků pozdraví na displeji vašeho mobilu.

Kromě obrazového čidla nabízí špión od Nokie teplotní a také zvukové čidlo, stačí tedy zavolat a v přímém přenosu lze poslouchat, co se ve sledované lokalitě odehrává. Při změně teploty si můžete nechat poslat notifikaci přes SMS, k tomu slouží ono teplotní čidlo. Kamera logicky komunikuje přes běžnou SIM kartu operátora. Je duální, pracuje tedy v sítích GSM 900/1800 MHz. Aby vše svižně a hladce klapalo, k dispozici je podpora rychlých dat GPRS.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Foťák není svými rozměry příliš velký

Abych nezapomněl, foťák umí pracovat v rozlišení 640 x 480 pixelů, 320 x 240 pixelů a 160 x 120 pixelů. Rozměry foťáku Nokia Observation Camera jsou 120 mm x 85 mm x 52 mm, což není moc. Na obrázcích vypadá větší. Hmotnost pak přijatelných 200 gramů, to ale u zařízení tohoto typu není podstatné, ve většině případů bude pravděpodobně umístěna na zdi. Observation Camera se v ČR zatím neprodává, měla by se ale objevit během léta.

Ve zkratce

  • Nokia Observation Camera
  • Síť: GSM/GPRS 900/1800 MHz 
  • Rozměry: 120 × 85 × 52 milimetrů
  • Hmotnost: 200 gramů
  • Komprimace: JPEG
  • Rozlišení: 640×480, 320×240, 160×120
  • Funkce: SMS, MMS, pohybové, teplotní a zvukové čidlo

Témata článku: Nokia, Příslušenství, Automatická aktivace

Určitě si přečtěte