Doom na Nokii 9210? Žádný problém!

Na Nokii 9210 Communicator, který v sobě skrývá operační systém Symbian 6, se začínají objevovat kvalitní programy. Jedním z nich je i předělávka slavné hry Doom, která je stejně dobrá jako originál, a to i se zvukem!

Myslím, že Dooma nemusím nikomu představovat. Tato herní legenda třírozměrných akčních her z vlastního pohledu ovládla pécéčka a později i některé herní konzole už hodně dávno. Její odkaz ale zůstal nesmrtelný, o čemž svědčí i předělávka na kapesní počítače Psion a později i na Nokii 9210.

Celé to má na svědomí WildPalm, z jehož webu si můžete Dooma i s prvním sharewarovým levelem stáhnout. Chcete-li zvuky, potřebujete ještě program zvaný Pro Lanucher, který ale stojí nějakou tu libru. Existuje ale ještě jedno řešení - můžete si nainstalovat buď hru Terra Force (o verzi pro Psiony jsem psal zde) nebo MeltDown. Je nutné mít ale WAD soubor, který zvuky podporuje; z webu WildPalmu lze totiž stáhnout menší soubor bez zvuků.

Ke hře samotné potřebujete cca 3,5 MB místa na paměťové kartě a pro spuštění něco přes 2 MB. Hru se mi podařilo spustit vždy jen tehdy, když jsem předtím provedl tvrdý restart - vytažení baterie z komunikátoru. V opačném případě mi program nahlásil nedostatek paměti.

Ha se ovládá stejně jako na počítači, kurzorové klávesy slouží pro pohyb, Shift pro běh, Chr pro úkroky stranou, Ctrl pro střelbu a Mezerník pro otevírání dveří. Ve hře samozřejmě fungují i cheaty jako IDFA (všechny zbraně a plné náboje), IDKFA (to samé i s klíči), IDDQD (nesmrtelnost) apod.

Nyní vám již přeji jen nerušenou zábavu!

Klepněte pro větší obrázek
Vše je jako při starém, i úvodní obrazovka hry.

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
Hru lze roztáhnout na fullscreen, ovšem je to trošku širokoúhlé...

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
Teprve s odstraněním spodního informačního panelu je to ono!

Témata článku: Nokia, Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Problém

Určitě si přečtěte