Dostanete pod stromeček stejný mobil jako ostatní?

Zítra se to rozlouskne. Najdete pod mašlí krabici s novým mobilním telefonem? Dost možná ano, zájem je tradičně obrovský. A bude mít stejný telefon i sousedka? Ptali jsme se operátorů, které značky a konkrétní modely se před Vánocemi prodávají nejlépe.
Dostanete pod stromeček stejný mobil jako ostatní?
Dnešek je prakticky předposlední den, kdy se dá ještě pořídit dárek pod zítřejší velký jehličnan. Třeba to bude mobilní telefon a abyste nemuseli po obchodních centrech běhat jako Rudolf, připomínáme vám nejprve naše přehledy, ve kterých jsme zmapovali předvánoční mobilní trh.

Mohli jste si tak přečíst o telefonech s cenou nad deset tisíc korun, zabývali jsme se i telefony od osmi do deseti tisíc a od šesti do osmi tisíc korun. Následoval přehled věnovaný mobilům od pěti do šesti tisíc, a pak relace od čtyř do pěti tisíc.

Pak jsme nepatrně porušili tradici a místo toho, abychom sešli o stupínek níže, připravili jsme pro vás přehled telefonů podle užití a zacílení na přehrávání hudby, pořizování fotografií apod. Vybírali jsme velmi úzce – tři zajímavé zástupce z každé kategorie tak, aby jeden pocházel z rodu drahých špičkových telefonů, cena druhého se pohybovala tu ve vyšších, tam ve středních vodách a poslední v trojici byl mobil za částku co možná nejnižší. Přehled takových „mobilů na míru“ najdete tady.

Chýlilo se ke konci a logicky následovala kvóta do čtyř tisíc, pak už jsme šli s cenou na podlahu a na paškál si vzali mobily od dvou do tří tisíc. Uzavíral přehled dárků na poslední chvíli, do dvou tisíc korun.

Oskar Vodafone jede na sedmistovce

Zajímalo nás, které mobilní telefony se nejlépe prodávají právě samotným operátorům. U Oskar Vodafonu se stejně jako loni nejvíce daří telefonům střední cenové kategorie. Netřeba se proto divit, že vládne Sony Ericsson K700i, který se výborně prodával i přes rok. Sekunduje mu dražší manažerská Nokia 6230i. „I když cena je o něco vyšší než u nejlevnějších modelů, je pro zákazníky stále přijatelná,“ řekl nám Jakub Hrabovský, tiskový mluvčí Oskar Vodafonu. Prvenství značky se od minula nezměnilo, loňské vánoční trhy ovládnul u operátora Sony Ericsson T630.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Spolu se dvěma výše zmíněnými telefony tvoří Nokia 3120, Nokia 6101 a Samsung E530 přes 50 % celkového vánočního prodeje. „U podnikatelů a manažerů malých a středních firem registrujeme vysoký zájem o chytré telefony podporující rychlé datové přenosy, s dobrým přístupem k internetu a k e-mailům,“ říká Hrabovský. Celkový počet prodaných telefonů je ve srovnání s minulým rokem o 15 % větší.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

T-Mobile a Eurotel brázdí klasiku

Tak jak se to u konkurence véčky v rukách uživatelů jen hemží, první místa obsadila u T-Mobilu jen samá klasická konstrukce. Velký vliv na žebříček nejúspěšnějších mají samozřejmě vždy akční nabídky a tak se největší oblibě těší jednoduché telefony se základní výbavou. Nejprodávanější je Nokia 1600, kterou operátor nabízí s tarifem Student. Druhé místo patří Siemensu A70, třetí stupínek má opět Nokia s modelem 6030. Na čtvrté a páté pozici pak následují Sony Ericsson T290i a K700i, šestici uzavírá Nokia 3120.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Velkým trhákem předplacených sad je Sony Ericsson J210i. Vedle něj je velký zájem i o podstatně dražší model D750i a o evropské véčko v asijském stylu, Nokii 6101. Když nahlédneme do vyšších sfér, spatříme prořídlé police s MDA Variem (Qtek 9100), po kterém je náročná klientela lačná.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

U Eurotelu panují prakticky stejné poměry, největší zájem jeho zákazníci projevují o mobilní telefony Nokia 3120, Nokia 2600 a pak o model 6230i. Severský výrobce vzal trhy jak vidno útokem nejen u Eurotelu. Myslíte, že budete mít na svém dárku štítek s logem Nokia?

Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Operátoři, Vodafone, O2, Ostatní, T-Mobile, Nokia 1600, Nokia 2600, Nokia 2600 classic, Nokia 3120, Nokia 3120 classic, Nokia 6030, Nokia 6101, Nokia 6230i, Samsung E530, Siemens A70, Sony Ericsson D750i, Sony Ericsson J210i, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson T290i, Sony Ericsson T630

15 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Majk, Majk 24. 12. 2005 17:57:46
    Neteř dostala Sam. X480 od oskara za peknejch 2277 + 257 zavazek (vcetne...
  • Trocken 24. 12. 2005 15:00:24
    Ja si telefon nechavam nadelovat kazde dva roky zdarma pod stromecek,...
  • Petr 24. 12. 2005 14:46:18
    Zase maniakální jedinec pomluvil.Ne každý zahazuje tel. co 1/2 roku.On je...
Určitě si přečtěte

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

** Internet věcí už není prázdná fráze ** Čekali byste chytrou elektroniku ve vinohradu na jihu Moravy? ** Čerstvé informace každých 30 minut umožní šetrně pracovat s chemií

Včera | časopis Computer, Michlovský Jakub

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

** iPhone 7 32 GB nyní pořídíte těsně pod 20 tisíc korun ** Novinky náleží do střední třídy, Huawei Y6 2017 vyjde na 3 995 Kč ** Na konci léta nabízí O2 slevu až tři tisíce no nový mobil, za úpis

5.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

V srpnovém ceníku T-Mobilu najdeme Xperii L1 a Samsungy J3 a J5 (2017)

V srpnovém ceníku T-Mobilu najdeme Xperii L1 a Samsungy J3 a J5 (2017)

** V druhé půlce letních prázdnin bodují telefony střední třídy ** Pokud fandíte výhodným nákupům, zaostřete na Huawei ** Za dvouletý úpis vám operátor sleví až 4 000 Kč z ceny

3.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 1


komerční sdělení

Komerční sdělení