Doubao 728: dvě SIM karty na příjmu

Jeden telefon, dvě SIM karty. A obě zároveň aktivní! To je nevšední čínský mobil Doubao 728.

Dvě SIM a obě živé

Možná také vy chodíte zatěžkáni dvěma mobilními telefony. Jeden je pracovní, druhý soukromý, nebo jeden pro komunikaci s manželkou, druhý kvůli milenkám. Ať už je to jakkoliv, za posledních několik let jsme viděli několik způsobů řešení takové situace. Mobily třeba nosily batůžek v podobě nafouklého krytu baterie s adaptérem na dvě karty SIM. V jedné chvíli však mohla být aktivní vždy jenom jedna a to je samozřejmě zásadní nevýhoda.

Bezchybným řešením nastíněné situace by mohl být čínský mobil Doubao 728. Ten totiž dokáže naráz přihlásit dvě SIMkarty do sítě GSM. Obě pracují naprosto nezávisle a mohou tedy patřit různým operátorům. Tuto zvláštnost telefon okázale vystavuje na odiv, na těle přístroje čteme zkratku „2GSM“ a pro upřesnění ještě nápis „TWIN SIM CARD PHONE.“ Všímavějším jedincům by možná stačil pohled na dvojici tlačítek pro zvednutí hovoru na linkách 1 a 2.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Neobvyklé technické řešení s sebou přináší nové problémy. Proto musel být vyvinut nový firmware pro případ, že zrovna hovoříte na jedné lince a někdo se snaží dovolat na linku druhou. V nabídce přístroje je možné nastavit přesměrování do hlasové schránky, obsazovací tón, nebo hovor automaticky odmítnout.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nedostupný zázrak za pět tisíc

Co se technické výbavy telefonu týče, jedná se o dnes už celkem běžně vybavený komunikátor ovládaný především prostřednictvím QVGA dotykového displeje s úhlopříčkou 5,6 centimetru. Multimediální využití slibuje slot na paměťovou kartu microSD. Fotoaparát je sice vestavěný, ale jeho rozlišení je slabých 0,3 Mpx. Operační systém je uzavřený, blíže neurčených parametrů a vlastností. Z přiložených snímků je však zřejmé, že se alespoň co do podoby ikon inspiroval u Windows Mobile. U čínského výrobce však jakékoliv okoukávání a kopírování konkurence nepřekvapí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

S prodejem mimo dálný východ se nepočítá, nejspíše se nedá očekávat ani anglická lokalizace. Jestli se koncepce osvědčí, je zde šance, že bychom se mohli dočkat i v Evropě, zájemci by se jistě našli. Cena mobilu Doubao 728 je po přepočtu více než příznivých 5 000 Kč.

Podobné řešení již v minulosti nabídli LG a Samsung. Tam však šlo o symbiózu dvou technologicky odlišných sítí. Jedna SIM se přihlašovala do sítě GSM, druhá do CDMA.

Zdroj: HKSincere

 

Diskuze (53) Další článek: Upozornění: víkendová odstávka služby Můj T-Mobile

Témata článku: Obsazovací tón, Karta, Zásadní nevýhoda, SIM, Dálný východ

Určitě si přečtěte