Down: střemhlav do neznáma (javová hra + soutěž)

Vžijte se do role směšně vypadající postavičky, jejíž vesnice byla napadena nepřáteli. Vaším úkolem bude uprchnout co nejdále od místa děje. Nepřátelé jsou ale všude a jediný směr, který lze pro útěk použít, je dolů.
Down: střemhlav do neznáma (javová hra + soutěž)

U javových her se stále častěji setkáváme s přebíráním prvků z plnohodnotných her známých z počítačů. Jedním takovým je i smyšlený příběh, který hru přinejmenším oživí a dodá fantazii hráče dávku inspirace. Dnešní javová hra je také postavena na takovém smyšleném příběhu: vesnici napadli nepřátelé a vy musíte uprchnout.

 

Vžití se do role neidentifikovatelné postavičky na displeji telefonu může být povedenou relaxací po těžkém pracovním dni. Hlavní hrdina, dá-li se mu tak říkat, vyloudí na vaší tváři nejeden úsměv díky svým pohybům. Nejsilnějším prvkem postavičky jsou ale velké sluneční brýle, které signalizují let postavičky a dodávají hrdinovi úsměvnou eleganci.

Letíme dolů

Příběh hry již znáte, teď se podíváme, jak je použit při reálném hraní. Po spuštění se ocitáte ve vzduchu na začátku pádu do nepoznaných končin. Při pádu se musíte vyhýbat překážkám v podobě jednotlivých řad rozmanitého rozpoložení. Stačí se tedy trefit do otvoru v dané řadě a pád může pokračovat. Bodováni jste podle počtu zdolaných úrovní.

   

Teď to stále vypadá jednoduše, vtip je ale v tom, že musíte být co nejrychlejší a nejlépe se držet ve spodní části displeje. Jakmile jste natolik pomalí, že se vaše hlava dotkne horního okraje displeje, ztrácíte jeden život. Pro celou hru máte celé tři životy, takže se musíte opravdu snažit.

Jen dva směry

Ovládání hry je více než jednoduché. Kromě navigačních kláves pro pohyb v nabídce stačí pouhé dvě klávesy 4 a 6 (vlevo, vpravo). Instrukce ke hře se zobrazí vždy před spuštěním, popřípadě si lze hru natrénovat v tréninkovém kurzu.

Hlavní nabídka hry je relativně obsáhlá. Najdete zde mimo jiné tabulku nevyšších dosažených výsledků a možnost jejich odeslání na světový žebříček hráčů, informace o výrobci, instrukce pro hraní a možnost vypnout zvukový doprovod. Při hře tuto nabídku vyvoláte pomocí pravé softwarové klávesy.

Smysl pro detail

Pokud budete studovat grafiku této hry, jistě mi dáte za pravdu, že výrobce má opravdový smysl pro detail. Animace postavičky se zalíbí i zarputilému odpůrci kreslených hrdinů. Zvukový doprovod však za grafikou pokulhává, což je velká škoda. Hratelnost je ale na vysoké úrovni a hra vás bude bavit dlouhou dobu.

 

Ve zkratce

Název hry: Down
Hodnocení: 90 %
Cena: 75 Kč (www.m-game.cz)

Určeno pro mobilní telefony: Nokia 3100, 3200, 3300, 3510i, 3650, 5100, 6100, 6220, 6230, 6610, 6800, 7200, 7210, 7250(i), 7600, 7650, 8910i, N-Gage; Samsung SGH-E700; Siemens SL55, S55, C60, MC60, M55; Sharp GX10(i)

Soutěž o javové hry

Společně se serverem m-game.cz jsme připravili soutěž o sedm kupónů pro stažení hry zdarma. Může to být Alpha Wing anebo libovolná jiná javová hra z nabídky serveru m-game.cz.

Stačí odpovědět na dvě velice jednoduché otázky

 

Váš názor Další článek: Sony Ericsson K700: postřehy uživatele

Témata článku: Software pro mobily, Nokia 3100, Nokia N-Gage, Siemens SL55, Soutěž, Dow, Hra

Určitě si přečtěte