DreamCom: posíláme SMS z internetu jako za starých časů

Výborný program pro zasílání textovek z internetu doznal v poslední verzi mnoha podstatných změn. Díky spolupráci s SMSoperator je zasílání textových zpráv zdarma hračkou i do sítě T-Mobile.
DreamCom: posíláme SMS z internetu jako za starých časů

Kubik SMS DreamCom je výborným českým programem pro odesílání textových zpráv přes webové brány. Na výsluní se hřál v době, kdy operátoři Eurotel a T-Mobile tolerovali textové zprávy z internetu zdarma. Po zpoplatnění jej jistě mnoho uživatelů přestalo používat, autor se však nevzdal a DreamCom má opět všechny předpoklady stát se neocenitelným pomocníkem každého uživatele internetu. Lákadlem číslo jedna je zasílání textových zpráv zdarma do sítě T-Mobile, díky spolupráci s webovou SMS bránou SMSoperator. Pojďme se podívat na poslední verzi 5.01.

DreamCom pod drobnohledem

Důvodů, proč používat program jako je DreamCom před čistou webovou bránou, je několik. Hlavní výhodou je integrace adresáře. Zatímco na webové bráně musíte čísla neustále opisovat, v adresáři programu máte všechny kontakty ihned k dispozici. DreamCom navíc podporuje synchronizaci kontaktů s MS Outlook. Programu si cení zejména uživatelé dial-up připojení. Ti si v off-line režimu napíší několik zpráv a odešlou je během momentu až po připojení. A do třetice, s DreamComem je hračkou odesílání hromadných zpráv.

Nebudeme se podrobně zabývat funkcemi a podrobným popisem programu, spíše se podíváme za zvláštní a užitečné funkce, novinky a vylepšení. DreamCom dospěl v poslední verzi ke značnému zjednodušení hlavního okna. Už to není ten přeikonkovaný a nepřehledný program, jak jej označovali uživatelé jednoduchého GateKeeperu. Ne že by byl DreamCom ochuzen o funkce, nepotřebné ikony a položky se však schovaly tak, aby běžnému uživateli nepřekážely. Zpřehlednilo se zejména zasílání hromadných textových zpráv. U každého jména v adresáři se navíc zobrazuje ikonka operátora, nemusíte tak vzpomínat, jakého operátora příjemce vlastně používá. Parádička.

Klepněte pro větší obrázek

Programu nechybí finesy jako předem stanovený čas odesílání, šablony zpráv, schopnost odesílat zprávy jen na displej či správa více uživatelů s možností heslování přístupu. Samozřejmostí je připojování automatického oslovení a/nebo podpisu. DreamCom i v nové verzi podporuje odesílání přes mobilní telefon. Ten může být připojen kabelem, infraportem ale i přes Bluetooth. Za zprávy posílané přes připojený mobil samozřejmě platíte dle svého tarifu.

Zkracujeme slova

Z nových fines se mi velmi líbí funkce zkrácení textové zprávy. Napíšete vzkaz a program jej po stisku kombinace Ctrl + K zkrátí. Vynechá mezery, každé slovo začne velkým písmenem, zamění slova osm, pět, tři za číslice, sousloví „jak se“ přejmenuje na jaxe a podobně. Jestliže vám některé ze zkrácenin nebudou vyhovovat, můžete si tuto funkci přizpůsobit dle svého, a to úpravou souboru shrink.ini v kořenovém adresáři DreamComu.

Ukázka originál: Ahoj Tome! Dneska odpoledne mi to nevyjde, máme jednání až do čtyř. Můžeme to ale probrat večer, co takhle u Vonásků? V osm? Vem s sebou i Pepu a dík za odpověď!

Zkráceno: AhojTome!DneskaOdpoledneMiToNevyjde,mámeJednáníAžDočtyř.můžemeToAleProbratVečer,coTakhleUVonásků?VOsm?VemSSebouIPepuADíkZaOdpověď!

Program ušetřil třicet znaků, což se v dnešní době rozhodně hodí.

Platit či neplatit?

Po zpoplatnění bran Eurotelu a T-Mobilu nastal v odesílání zpráv poněkud zmatek. U Oskara můžete dále posílat zprávy bez větších omezení. Zatímco uživatelům Eurotelu můžete z internetu bezplatně zaslat zkrácenou SMS (60 znaků), T-Mobil nepodporuje ani to. Existuje však oklika. Například SMSoperator nabízí zasílání zpráv do T-Mobilu zdarma. Dovoluje sice jen 80 znaků a zbytek doplňuje vlastní reklamou, mnozí uživatelé jsou však vděčni i za to. Nás zajímá zejména to, že si nový DreamCom s webovou bránou SMSoperatora rozumí. Můžete tak opět využívat svého adresáře a psát zprávy v off-line režimu. Začne SMS mánie jako před zpoplatněním?

Nutno podotknout, že zasílání zpráv přes SMSoperator je spolehlivé. Testovací zprávy obvykle dorazily po několika vteřinách, a to jak do T-Mobilu, tak do Eurotelu. Odesílat zprávy do Oskara přes SMSoperator samozřejmě nemá význam.

  • DreamCom má svou placenou a neplacenou verzi. Nevýhod neplacené verze je víc, upozorním jen na ty nejdůležitější
  • Program zobrazuje reklamní pruh, na který musíte čas od času kliknout
  • Ke zprávám odesílaným přes připojený mobilní telefon se přidává reklamní text DreamComu

V neregistrované verzi musíte u sponzorované brány Eurotelu opisovat kontrolní kód. Registrovaná verze obsahuje rozpoznávací program.

Jako za starých časů

Abych se přiznal, po zpoplatnění bran T-Moblu a Eurotelu jsem přestal SMSky přes internet posílat a zvyknul si na mobilní telefon. Zasílání zpráv přes DreamCom a SMSoperator si mne však opět získalo. Pro důležité a dlouhé zprávy mám samozřejmě mobil, na hromadné, méně podstatné a krátké zprávy je však kombinace DreamComu a SMSoperatora výborným pomocníkem.

SMS DreamCom
bližší informace: www.dreamcom.cz
Cena: 300 Kč
Upgrade z verze 3.x a 4.x 150 Kč
Poslední verzi 5.01 si můžete stáhnout zde.

Diskuze (76) Další článek: Kapesní počítače: hardwarové nároky (polemika)

Témata článku: Operátoři, Ostatní, SMS, Čas, Internet, Starý čas


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21