dTest podezírá operátory z nekalých praktik. Nasvědčují tomu i podobné nabídky pro MPO

  • dTest nechá operátory prošetřit u několika institucí
  • Vadí mu zejména prakticky identická nabídka za stejné ceny
  • Komedii dokresluje nápadně se shodující nabídka pro ministerstvo
dTest podezírá operátory z nekalých praktik. Nasvědčují tomu i podobné nabídky pro MPO

Operátoři nedávno bojkotovali aukci tarifů dTestu pro 100 tisíc registrovaných zájemců. Spotřebitelská organizace teď dává podnět na prošetření možných nekalých obchodních praktik ze strany velké trojky našich operátorů k tuzemským i evropským regulačním orgánům.

Hlavním pilířem stížnosti dTestu je podezření na jednání ve shodě, což by mohlo znamenat skryté dohody subjektů zejména na cenové politice. Operátoři se z této nekalé obchodní praktiky nepřímo usvědčovali sami, zejména do března tohoto roku, kdy měli naprosto shodné ceny pro koncové zákazníky. Podobná strategie by ale mohla panovat i u firem a institucí, kde bylo nejnověji svědkem podezřele podobných a přitom tajných nabídek i Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Diskuze (166) Další článek: Týden mobilně 396: podezření na kartel a korejský útok

Témata článku: Operátoři, Video, Týden mobilně, Kartel, Specifický trh, dTest, Nekalý praktik, Podobná nabídka, Operátor, Orgán, Spotřebitel, Nabídka, Velká trojka, Stejná cena, Koncový zákazník, Podezření, Podnět, Hlavní pilíř, Cenová politika, Nekalá praktika, Obchodní praktika, Praktiky, Tom, Podobná strategie, NAS

Určitě si přečtěte