Duální dvojče – Benefon Twin Dual SIM

Od prvních okamžiků, kdy probleskly první zprávy o mobilním telefonu Benefon Twin Dual SIM, mnoho mobilních telefonistů nastražilo uši a začalo zjišťovat, kdy se telefon začne prodávat i u nás. Proč takový zájem? Už název jej naznačuje – tento telefon dokáže pracovat se dvěma kartami SIM.
Od prvních okamžiků, kdy probleskly první zprávy o mobilním telefonu Benefon Twin Dual SIM, mnoho mobilních telefonistů nastražilo uši a začalo zjišťovat, kdy se telefon začne prodávat i u nás. Proč takový zájem? Už název jej naznačuje – tento telefon dokáže pracovat se dvěma kartami SIM.Víte proč ještě Benefony budí taková očekávání? Také z důvodu zvučného jména značky. Telefony Benefon se velmi osvědčily v pradávných mobilních dobách, kdy se v síti NMT platilo i za příchozí hovory a mobilní přístroj stál skoro jako auto. Značka Benefon je prostě legenda a automaticky se předpokládá, že kvalita jejich telefonů budou odpovídat této pověsti.

V éře GSM nebylo o Benefonu příliš slyšet a teď, když se Finové probudili, je zřejmé, že o jejich nabídku bude zájem. Nelze jim rozhodně upřít, že našli mezery na přecpaném mobilním trhu. Ať už se jedná o tento mobil se dvěma kartami SIM, o telefony s vestavěným přijímačem GPS nebo o první telefon s mobilním Internet Explorerem.

Pozor na naděje
Ale už k modelu Twinu Dual SIM. Hysterický zájem způsobila právě možnost použít dvě karty SIM v jednom telefonu. Právě ona možná bude zklamáním. Nedávno se u nás totiž objevily baterie pro dvě karty SIM, jejichž recenzi si přečtete jinde v Mobilitách. Za mnohem menší cenu nabízí stejné funkce - rozdíl je jen v tom, že zatímco baterie vložené karty SIM automaticky střídá, Benefon Twin vám po spuštění umožní vybrat si, kterou kartu chcete použít. Jinak funguje naprosto stejně: můžete být přihlášení jen do jedné mobilní sítě najednou, nemůžete přijímat hovory ani textové zprávy pro neaktivní kartu. Z technologických důvodů to ani v současnosti jinak nejde, jedině že by telefon měl dvě antény, dvě základní desky atd.

Jestliže byste si telefon Benefon Twin chtěli pořídit v zahraničí, dejte si pozor, abyste nekoupili verzi bez dodatku Dual SIM. Tato varianta totiž obsahuje jen jeden slot pro kartu a u nás se nenabízí.

Je to hlavně telefon
Má o Benefonu smysl uvažovat, i když dualita karet pro vás není důležitá? Určitě ano. Je to velmi moderní přístroj a vzhledem k informacím o způsobu výroby a testování lze očekávat kvalitu a spolehlivost, kterou však při krátkém testu nejsme schopni posoudit. Design bych charakterizoval jako moderní a svěží – není ani konzervativní, ani divoký, je to zkrátka pěkný telefon.

Velmi povedený je displej. Kvalitní podsvětlení zaujme už za denního světla, zvyšuje totiž kontrast telefonu (ten si ostatně můžete také pohodlně nastavit). Zvláště ve srovnání s některými jinými telefony si teprve nyní uvědomíte, co to je ostrý displej. Při hovoru také poděkujete za kvalitní reproduktor. I v síti Paegas si s ním začnete připadat jako kdyby fungovalo kvalitnější kódování zvuku EFR. Výtku si zaslouží absence vibračního vyzvánění, u telefonů této třídy by mělo být běžné.

V menu najdete vše potřebné, mohlo by však možná být přehlednější. Neříkám, že jsem si na něj po čase nezvykl, ale chvíli mi trvalo, než jsem si zažil jeho rozdělení do tři částí, přiřazené třem funkčním klávesám. Zvláště při práci s telefonním seznamem nebo textovými zprávami jsem měl pocit, že se někdo snažil nabídky udělat co nejkostrbatější. Jiná podmenu jsou zase udělána velmi efektivně. Software by v maličkostech potřeboval ještě doladit, ale až si zvyknete, bude vám připadat téměř ideální.

Rozhodně neupadne v zapomnění
Když se podívám na Benefon Twin s odstupem, musím přiznat, že mě velmi zaujal. Samozřejmě zde nemalou roli hraje možnost nosit v jednom telefonu dvě SIMky. Jenže mě zaujala také rychlost dat 14,4 kb/s (i když k nim potřebujete kabel; infraport by se určitě hodil), diář a hlavně příjemný vzhled kombinovaný se skvělým reproduktorem. Kostrbatější ovládání mi za chvíli připadalo úžasně přítulné a celý telefon na mě působil dojmem každodenního nenápadného, ale velmi užitečného pomocníka, který kdekoli budí oprávněnou pozornost.

Tento článek byl napsán pro časopis Mobility

Témata článku: Mobilní internet, Dvojče, Mobilní síť, Pěkný telefon, Benefon, Denní světlo, Mobilní telefon, Telefon, Kvalitní podsvětlení, Benefon Twin, Mobilní přístroj, Telefonista, Vibrační vyzvánění, Telefonní seznam, Technologický důvod, Moderní přístroj, Textová zpráva, Příchozí hovor, První telefon, SIM, Vložená karta, První okamžik, Dual Sim, Ucho, Krátký test

Určitě si přečtěte

Český mobilní internet je zakletý. Nejen pro nás, ale i pro zahraniční analytiky

Český mobilní internet je zakletý. Nejen pro nás, ale i pro zahraniční analytiky

** Analitici z Finska srovnávali, co nabízí 137 operátorů za 30 eur ** Nabídka českých operátorů je asi moc složitá, analytiky zmátla ** Stále víc operátorů nabízí neomezená data, u nás jsou v nedohlednu

13.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 32

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

** Operátoři slibují něco nového a fantastického ** Problém je, že to zřejmě odporuje pravidlům ** ...a hlavně to nedává velký smysl pro uživatele

25.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 34

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Vybíjí vám Facebook baterii? Vyzkoušejte alternativu, ušetříte i data

Vybíjí vám Facebook baterii? Vyzkoušejte alternativu, ušetříte i data

** Facebook Lite běhá i s pomalým internetem a slabým mobilem. ** Připravte se na kompromisy, ale Lite má i zásadní výhody. ** Úsporu dat je možné zapnout i u plné verze Facebooku.

31.  10.  2017 | Kůžel Filip, Chrenek Richard