Dva displeje v jednom: nové mobily Samsung a LG

Asie má zřejmě ráda tvary mobilů, které jsou u nás známé jako véčka. Samsung uvádí SGH-188 a SGH-288, LG Electronics zase LG-600. Všechny tři mají luxusní design.
Dva displeje v jednom: nové mobily Samsung a LG
Asie má ráda tvary mobilů u nás známé jako véčka. Samsung uvádí SGH-188 a SGH-288, LG Electronics zase LG-600. Oba mají luxusní design a jsou určeny pro ty, co chtějí reprezentovat.

Klepněte pro větší obrázek

Samsung SGH–A288

Při příležitosti akce Telecom Asia 200 představil korejský Samsung několik nových duálních telefonů, mezi nimi i model SGH–A288. Na první pohled je patrné, že tento malinký telefonek bude vedoucím modelem jako pozdrav korejského výrobce do produktů sítě mobilních telefonů. Stejně, jako u mobilu LG-600 nebo Motorola v60, je i tento telefon vybaven dvěma displeji, podsvícení však není zelené, ale příjemně modré.

Rozměrově jde o skutečně vynikající přístroj (79 x 38 x 23 mm) s hmotnosti 77 gramů se štíhlou baterií. Má poměrně dost funkcí na to, aby zaujal manažera: wapový prohlížeč, vestavěný modem (14,4 kb/s), hlasové ovládání velice zpříjemňuje již tak snadné ovládání, kalendář, poznámky, datové přenosy a fax rovněž nechybí, stejně jako mnohdy tolik potřebná kalkulačka.

Dodáván bude ve zlaté, stříbrné, černé a perleťové barvě a je určen prozatím pouze pro asijský trh. I tak si myslím, že jej v šedých dovozních kanálech či okolních zemích seženete. Krásné modré podsvícení displeje dodává tomuto telefonu v kombinaci se stříbrnou barvou velmi pěkný celkový dojem. Cenu výrobce zatím neuvádí, pravděpodobně však bude poměrně vysoká.

Samsung SGH – A188

SGH-A188 je rozměrově také velmi zdařilý model ve tvaru populárního véčka: 80 x 42 x 23 mm, váží příjemných 89 gramů. Vychází z modelu A100, Samozřejmostí je grafický displej, který má zelené podsvícení. Co se týče funkcí, není to zrovna moc našlapaný „stroj“ – konferenční hovory, datové a faxové přenosy, interní telefonní seznam pro 99 pozic, časové funkce, chybí ovšem WAP. Výdrž tenké baterie vzhledem k její velikosti není zrovna největší a není určitě možné považovat tento přístroj za „běžce na dlouhou trať“. Pohotovostní doba je jen 40 hodin, doba hovoru necelé dvě hodiny.

LG-600

LG – 600

Poslední malý telefonek je ze stáje společnosti LG Electronic. Tento korejský výrobce se také, jako ostatně mnozí, rozhodl vstoupit na trh s mobily, a jako svůj vůdčí model si zvolil typ LG-600. Tento „véčkový“ duální přístroj o rozměrech 80 x 44 x 24 mm s hmotností 95 gramů je pozoruhodný díky svým dvěma displejům – jeden vnější (menší) a druhý vnitřní (větší).

Oba jsou samozřejmě grafické se zeleným podsvícením. Baterie Li-Ion o kapacitě 600 mAh zajišťuje telefonu výdrž až 150 hodin v pohotovostním režimu, „hovorově“ pak 2,5 hodiny. Funkční výbava telefonu je poměrně bohatá – wapový prohlížeč, rychlé psaní textových zpráv pomocí technologie eZi (podobné jako T9), hlasový záznamník, hlasové vytáčení pro 20 jmen, vibrace, možnost propojení s PC, pro volnou chvilku i hry. Produkty této společnosti (l’LG-200, l’LG-500 a l’LG-600) zatím ještě nebyly uvedeny na trh, jako první by se měl objevit typ LG-200 – někdy v únoru 2001, ostatní typy by měly následovat zhruba během půl roku. Cena tohoto modelu by se měla podle posledních informací pohybovat někde na „střední hranici“, ale konkrétní částka zatím nepadla.

Váš názor Další článek: Pár novinek Paegasu na únor

Témata článku: LG, Samsung, Displeje, Motorola V60, Duální přístroj, Displej, Mobil

Určitě si přečtěte