Dvě karty SIM v jednom - novinka od italského výrobce Drin.it

Nedávno jste si mohli přečíst článek o dvou nových modelech z dílny italského výrobce Drin.it, typech GSG 1800 a GSG 500. Za měsíc bude na italský trh uveden další, nazvaný GSG 1500 dual SIM. Ten umí přepínat mezi dvěma kartami bez nutnosti vypínat a zapínat mobil.
Dvě karty SIM v jednom - novinka od italského výrobce Drin.it

Budoucnost je s@m?

Drin.it GSG 1500 používá protokol s@m (switch automatic multisim), který je zatím nejlepším řešením problému s více SIM kartami v jednom telefonu, jaké se doposud objevilo na trhu; není nutné kupovat zvláštní baterii či kryt.

Bohužel ani tak není možné volat či přijímat hovory oběma kartami současně, ale jejich střídání je díky protokolu s@m podstatně snazší a příjemnější než u dosud nabízených „dual SIM“ modelů, bez nutnosti při změně karty vypínat telefon apod.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Postačí totiž v nastavení telefonu uložit, která volání (operátoři) jsou ekonomicky výhodnější z jedné či druhé SIM karty, telefon sám automaticky při vytáčení čísla vybere tu kartu, ze které nás tento hovor bude stát méně. Podle vedení firmy Drin.it tento systém sníží provozní náklady o 40-50 procent, což už je vskutku velice zajímavé číslo.

Změna je život

Změna SIM karty trvá asi 15 sekund, po ukončení hovoru z finančně výhodnější karty se telefon automaticky během asi deseti sekund vrátí ke kartě, která je při nastavení telefonu vybrána jako „numero uno“, pokud se některou z karet rozhodnete preferovat. Pokud ne, zůstává nastavena karta použitá k poslednímu hovoru. Výrobce zaručuje plnou kompatibilitu všech italských i zahraničních karet SIM.

Vzhled telefonu už ovšem nijak překvapivý není, svými rozměry 110 x 45 x 25mm a hmotností 105 g je docela průměrný. Displej je čtyřřádkový s rozlišením 112 x 64 obrazových bodů s grafickými ikonami v menu.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

K dalším funkcím tohoto zajímavého telefonu patří T9, možnost skládání melodií, kalkulačka, budík, několik her, adresář pro 200 kontaktů navíc (celkem je možné uložit v mobilu až 700 záznamů s možností kopírování z jedné SIM karty na druhou). Dále pak konferenční hovory, dlouhé SMS zprávy, hlasové vytáčení šesti čísel a diář. Tento přístroj bude jistě zajímavý pro uživatele několika SIM karet, kteří nestojí o mobil v každé kapse, věřím, že i naši distributoři se nad ním zamyslí. 

Technické parametry:

  • Mobilní telefon GSG 1500
  • Síť: GSM 900/1800
  • Rozměry: 110 x 45 x 25 mm
  • Hmotnost: 105g
  • Udávaná pohotovostní doba: až 120 hodin
  • Udávaná doba hovoru: až 5 hodin
  • Baterie: Li-Ion 570 mAh
  • Displej rozlišení: 112 x 64 bodů, více než 4 řádky, grafický
  • Melodie: 32 + 3 vlastní
  • Další funkce: budík, časové funkce, hlasové vytáčení až 6 kontaktů, hry, kalendář, kalkulačka, víceznakové SMS, T9, úkoly, diář, konferenční hovory, dual SIM Card s@m
Diskuze (13) Další článek: Valentýnskou Motorolu V.66 dostanete v bonboniéře

Témata článku: SIM, Karta, Novinka, Výrobce

Určitě si přečtěte