Dvě karty v mobilu: svépomocí i pro starší telefony

Šikovné české ručičky dokážou téměř cokoli. Zajímá vás, jak jeden náš čtenář vyrobil duální kartu pro velmi starý mobil a jakou s ní má zkušenost?
Dvě karty v mobilu: svépomocí i pro starší telefony

„Používám starý mobil, který pracuje s velkými kartami SIM. Obě karty, které s telefonem používám, jsem přestříhl v půlce a slepil izolepou. Druhou kartu tedy nemusím nosit v peněžence jako dříve - když chci volat s jiným operátorem, pouze telefon vypnu, vysunu baterii, otočím kartu, baterii zasunu, zapnu a jsem v jiné síti.

Telefon není duální, ale protože ho nepoužívám v Praze, bez problémů funguje i s Oskarem. Údajně je to výrobek Alcatelu pod značkou SHARP. Ve své době to byl údajně špičkový manažerský telefon a i dnes se na něm najdou zajímavé funkce. Má grafický displej, v telefonu dvě paměti po padesáti číslech s možností uložení adresy, vibrační zvonění, minutové pípání a kalkulačku. Je sice trochu větší, ale tenký, takže není problém ho nosit v zimě v saku, v létě v kapsáčích."

Poznámka redakce: této úpravy dvou karet SIM asi dnes mnoho uživatelů nevyužije, protože žádný současný mobil již nepoužívá velké karty SIM. Přesto by se ale podobné řešení mohlo dát aplikovat i na malé vylomené karty formátu plug-in. Nejdříve by je bylo nutné zbrousit, aby se zmenšila jejich tloušťka - přitom tak, aby čip skrytý pod plastovým povrchem zůstal neporušen. Dvě karty by se slepily zády k sobě a odstranily by se přečnívající růžky. Nyní by už záleželo na tom, jestli by se taková karta, která i přes úpravy bude mít větší tloušťku než obvykle, vměstnala do mobilního telefonu. Pokud ne, bylo by ještě nutné upravit zásuvku pro karty SIM v mobilu.

Tento postup jsme sice prakticky nevyzkoušeli, ale teoreticky by to mohlo fungovat. Co myslíte?

Témata článku: Příslušenství, Telefony, Karta, Mobil, Telefon

Určitě si přečtěte

Healbe Gobe 2: náramek, který může změnit pravidla hry [recenze]

Healbe Gobe 2: náramek, který může změnit pravidla hry [recenze]

** Healbe GoBe 2 přináší na trh funkce, které nikdo jiný nenabízí ** Technologie Flow dokáže změřit přijaté kalorie automaticky ** Jako jeden z prvních vám GoBe 2 změří i krevní tlak

Dnes | Měchura Milan | 7

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

** 17 bluetooth sluchátek v přímém souboji ** Potiskli jsme stovky stran v testu tankových tiskáren ** 23 služeb Googlu, které pravděpodobně neznáte

11.  10.  2017 | časopis Computer | 1

Jak vybrat mobil, když se bojíte rozbitého displeje

Jak vybrat mobil, když se bojíte rozbitého displeje

** Takový výběr je jednoduchý, ale takový mobil pravděpodobně nechcete. ** Takže se zaměříme na výběr ochrany. Jaké pouzdro vybrat? ** Připravte se, že bez kompromisu to nepůjde.

8.  10.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 20