Dvojí pohled mobilu Foma D2101V

V Japonsku se neohlížejí na mobilními proudy v Evropě a dál si vyvíjejí své neuvěřitelné telefony. Kamera v telefonu není ničím zvláštním, ale proč nemít kamery hned dvě?
Dvojí pohled mobilu Foma D2101V

Čas od času se zaměříme na telefony, které u nás asi nikdy nekoupíte. Dá se totiž říci, že asijské telefony jsou vděčné téma z jednoho prostého důvodu - vždy nás něčím překvapí. Už jsme překousli jejich nadprůměrné vybavení v podobě kamery nebo digitálního fotoaparátu, ale když už si myslíme, že nás nemají čím překvapit – objeví se nový telefon od Mitsubishi – Foma D2101V, která disponuje dvěma kamerami.

A světe div se

Klepněte pro větší obrázekMobilní telefon Foma D2101V je určen pro japonské sítě. Správně tušíte, že je opět ve hře v poslední době hodně skloňovaný i-mode. Design celého telefonu je typicky japonský –najdeme zde pestré barvy i hlavní ovládací prvek – rolovací váleček. Podobný vídáme u dnes již legendární Nokie 7110.

Když barva, tak pořádně

Obří barevný displej u východních mobilů nikoho nepřekvapuje, tenhle kousek však disponuje neuvěřitelnými 262 144 barvami. Zdá se však, že takto kvalitní displej se poměrně výrazně podepisuje na výdrži telefonu. Nemůžeme se tedy divit, že mobilek vydrží pouhých 60 minut při hovoru nebo 50 minut při přenášení dat nebo při video-telefonování.

Zvědavá dvojice

Hlavním tahákem však jsou dvě kamery – jedna z nich je vzadu a druhá nad displejem. Tato druhá kamera slouží pro video komunikaci a první pro nahrávání krátkých video snímků a pořizování digitálních fotografií. Zadní kamera umožňuje trojnásobné zvětšení obrazu. Pořízené snímky nebo fotografie lze poskytnout i ostatním pomocí emailu nebo přímým vystavením na Internet přímo z telefonu.

Rychlosti při kterých probíhá příjem a odesílání dat jsou následující:

  • příjem 384 kb/s
  • odesílání: 64 kb/s

Základní údaje

  • Mobilní telefon Foma D2101V
  • Rozměry: 150 x 55 x 28 milimetrů
  • Hmotnost: 160 gramů
  • Pohotovostní doba: až 55 hodin
  • Doba hovoru: 50 – 60 minut
  • Displej: 132 x162 pixelů, barevný

Cena nebyla ještě stanovena.

Diskuze (7) Další článek: Nokia 8910: první fotografie pořízené v Česku

Témata článku: Mobil, Pohled


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34