DxOMark komplexně otestuje smartphony. K foťákům a kvalitě zvuku přidá i displeje

DxOMark se pouští do dalšího způsobu testování smartphonů. Vedle testů fotoaparátů a audio-výstupů se nyní pouští i do displejů. Společnost kvůli nové kategorii vybavila speciální laboratoře a najala tým expertů, kteří budou displeje testovat několika způsoby a v různých podmínkách.

Narozdíl od laboratorního způsobu měření displejů, jakým telefony hodnotí například DisplayMate, půjde DxOMark podobným stylem jako u ostatních svých testů – vyzkouší je ve skutečných podmínkách. Jejich testeři tak budou zkoumat i to, jak se displeje chovají za různého světla a v odlišných situacích.

Testy zahrnují i chování displejů při konkrétních činnostech jako je prohlížení webu, čtení za tmy, hraní her či sledování filmů a jiného obsahu. Do testu samozřejmě zahrne i měření jasu, kontrastu a dalších parametrů. Výsledkem toho pak opět bude výsledné hodnocení, podle kterého telefonu budou seřazeny do žebříčku, podobně jako u testů fotoaparátu.

Při úvodním spuštění nové kategorie testů bylo zatím otestováno pouhých deset telefonů - vlajkových lodí. První je zatím Samsung Galaxy Note20 Ultra s 89 body, následovaný smartphonem OnePlus 8 (88 bodů) a Samsungem Galaxy S20 Ultra (87 bodů). Další telefony budou do žebříčku průběžně přibývat.

Diskuze (14) Další článek: Český startup 3D Simo představuje MultiPro – malou domácí dílnu v jediném krásném gadgetu

Témata článku: Žebříčky, DxOMark, Smartphony, Fotoaparát, AMOLED, DisplayMate, IPS, Displeje, OLED, LCD, Test, Foťák, Nová kategorie, Displej, Telefon, Kvalita zvuku


Určitě si přečtěte

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

** Google od června 2021 zásadně omezí službu Google Fotky. ** Jednou z alternativ je záloha na vlastní NAS. ** Srovnali jsme obě metody po stránce ceny i funkcí.

Jiří Kuruc, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 103

RECENZE: Redmi 9 – hodně muziky za málo peněz

RECENZE: Redmi 9 – hodně muziky za málo peněz

** I základní model může nabídnout skvělý poměr cena/výkon ** Nadstandardní výdrž je pádný argument i přes pomalejší dobíjení ** Volba správné verze je u Redmi 9 klíčová

Martin Herodek | 15