DxOMark: telefony se čtyřmi fotoaparáty budou brzy běžným standardem

Hodnotící testy DxOMark slouží v mobilní branži k porovnávání kvalit integrovaných fotoaparátů. Víceprezident marketingu DxOMark, Nicolas Touchard, se domnívá, že je jen otázkou času, než se ve smartphonech začnou běžně objevovat čtyři objektivy. Má to být logickým vyústěním k přemostění stávajících limitů fotoaparátů používaných ve smartphonech a tabletech.

Hlavní důvod je nasnadě. Do kompaktních těl smartphonů se nevejdou velké fotočipy, proto se, podle vyjádření laboratoře DxOMark, velmi brzy uchytí systém tří fotoaparátů, který byl naposledy prezentován u Huawei P20 Pro. Tři fotoaparáty začnou brzy používat i další výrobci, a to kvůli kvalitnějším mobilním fotografiím a také proto, aby zůstali konkurenceschopní. V opačném případě jim zřejmě z pohledu mobilního focení rychle ujede vlak.

Zmiňovaný Huawei P20 Pro kombinuje tři fotoaparáty: 40MPx (RGB, f1.6) + 20MPx (monochromatický, f1.6) + 8MPx (RGB telephoto, f2.4). Díky tomu je fotoaparát schopen 3× optického nebo dokonce 5× variabilního zoomu. Navíc, na veřejnost nedávno prosákly informace o tom, že připravované Pixely 3 a také nové iPhony nabídnou právě trojitý fotoaparát. Do nižších tříd by se měly v letošním roce postupně dostávat duální fotoaparáty, které nabídnou optické přiblížení nebo alespoň portrétový režim s rozmazáním pozadí.

Podle DxOMark jde vývoj mobilních fotoaparátů rychleji, než se původně očekávalo. Trojité fotoaparáty se měly u smartphonů objevit až v roce 2019. Je tedy možné, že už příští rok se vlajkové modely vytasí hned se čtyřmi fotoaparáty, které mají uživatelům umožnit focení až s pětinásobným optickým přiblížením. A to jsou, při focení mobilem, už dost zajímavá čísla...

První pohled na Huawei P20 Pro se třemi objektivy:

Zdroj wccftech

Diskuze (27) Další článek: Globální expanze je drahý špás. Xiaomi vykazuje miliardové ztráty

Témata článku: Huawei, Smartphony, DxOMark, Duální fotoaparát, Mobilní fotografie, Fotoaparát, Trojitý fotoaparát, Huawei P20 Pro, Variabilní zoom, První pohled, Příští rok, Zajímavé číslo, Mobilní branže, Hlavní důvod, Vývoj mobilních, Standard, RGB, Vlajkový model, Nízká třída, Mobilní focení, Focení, Optické přiblížení, Opačný případ, Kompaktní tělo, Letošní rok