Eastcom HI 001: speciální telefon pro nejmenší

Výrobci si pečlivě všímají stále nižší věkové hranice majitelů mobilů. Dnes již není výjimkou mobil u žáka základní školy. Vize společnosti Eastcom však sahá ještě dále a myslí i na ty opravdu nejmenší.
Eastcom HI 001: speciální telefon pro nejmenší

Doba, kdy byl mobilní telefon pouze pro vyvolené, naštěstí pominula a dnes je dostupný každému. Také děti se stále častěji a hlasitěji domáhají o své slovo a chtějí od svých rodičů mobilní telefon. Ty dospělejší ve věku žáků základní školy rodiče odbudou nějakým vysloužilým kouskem ze svých sbírek, ale otázkou bývá výběr toho správného pro ty nejmladší.  

Společnost Eastcom vidí právě zde mezery na trhu a hodlá je vyplnit svým baby mobilem s označením Klepněte pro větší obrázekHI 001. Již první pohled na něj prozradí, komu je telefon určen. Osobně vidím cílovou skupinu v dětech předškolního věku až po pátou třídu základní školy. Výhody, které z vlastnictví mobilního telefonu dítětem vyplývají, jsou jednoznačné. Rodiče mají o svém dítku dokonalý přehled a mohou s ním kdykoli hovořit. Stejně tak i samotné dítě může v případě potřeby kontaktovat své rodiče. Jediným problémem v nasazení mobilního telefonu do této dětské kategorie byla složitost ovládání klasických telefonů a také nulová možnost, jak uhlídat svůj účet před protelefonovanými částkami. A přitom jednoduše stačilo jen ubrat tlačítka a funkce.

I když informace o novém mobilu Eastcom HI 001 nejsou zatím podrobné, i z toho mála, co výrobce vypustil, si lze udělat obrázek. Když pomineme vyloženě dětský design, který na druhou stranu k takovému mobilu určitě patří, zaujme nás velikost a také hmotnost mobilu. Rozměry 87,5 x 59 x 21,8 mm jsou jako ušité pro dětskou ručičku. A hmotnost? Zanedbatelných 60 gramů! Telefon je duální s barevným displejem neznámého rozlišení a počtu barev.

Na telefon se dovolají pouze čísla vedená v telefonním seznamu na kartě SIM. Dítě naopak může volat pouze prvním pěti kontaktům na kartě SIM. O tom, jakým způsobem bude dítě kontakty vytáčet výrobce mlčí – možná budou využita boční tlačítka (v případě, že se nejedná o pouhou dekoraci) nebo spíše dvojice kontextových tlačítek. Příjem hovoru je uskutečňován velkou klávesou s piktogramem telefonu. Absence klávesnice znamená, že kontakty na kartu SIM budou muset vložit rodiče ve vlastním telefonu. Aby se drobotina nezalekla pronikavého pípaní oznamujícího příchozí hovor, vybavil výrobce telefon polyfonním vyzvánění. To je sice jen 4hlasé, ale plně dostačující.  

Mobilní telefon Eastcom HI 001 se standardní baterii funguje po dobu 100 hodin a hovořit s ním lze až čtyři hodiny.

Diskuze (12) Další článek: Telit G40: levný mobil s GPRS

Témata článku: Předškolní věk, Nulová možnost, Telefon

Určitě si přečtěte