Eastcom: úlovek ze zahraničí

Patříte mezi ty, kteří si raději mobil přivezou ze zahraničí a nečekají až se objeví na českém trhu? Potom by vás mohl zajímat nový mobilní telefon Eastcom s barevným displejem a podporou GPRS.
Eastcom: úlovek ze zahraničí

Při koupi mobilního telefonu je třeba dbát na to, aby řádně fungoval v našich sítích. S mobilním telefonem Eastcom EG 860 korejské produkce můžete být bez obav -  je totiž duální.

Vzhledově nenápadný

Designově nevýrazný mobilní telefon nese rysy svého největšího konkurenta a tím je korejský Samsung. Pod průměrným zevnějškem se skrývají i průměrné parametry. Rozměry baculatého „véčka“ jsou 85 x 48 x 25 mm  a svou váhou (100 g) také velké díru do světa neudělá. Na pultech se objeví ve třech barevných kombinacích – zlaté, červené a modré.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zajímavě řešené ovládací tlačítko

Barva je v kurzu

Konstrukce telefonu se dvěma displeji, jedním monochromatickým venku a velkým barevným uvnitř, je ovšem něco, co by vás mohlo zaujmout. Vnější kulatý displej je podsvícen tyrkysovou barvou. Za pozornost stojí i rozmístění informačních prvků na displeji, které je obdobné jako u Nokie. Vnitřní displej je barevný s podporou 4 096 barev a slouží jako základna pro vaše obrázkové tapety ve formátu BMP. Obrázky do telefonu dostane dvěma způsoby – kabelem nebo pomocí WAPu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sada pro připojení k počítači

Zájem Evropana o tento mobilní telefon může vzbudit podpora rychlého psaní T9 nebo symbolická paměť telefonu na sto padesát kontaktů. Připojení k Internetu je uskutečňováno pomocí technologie GPRS (v konfiguraci 4+1). Telefon můžete pomocí kabelu připojit k počítači a využít jej jako modem pro připojení přes GPRS.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Grafické prostředí hlavního menu a světový čas

Polyfonní vyzvánění má mouchy

O dobrou náladu se postará dvacet připravených melodií a šestnáctihlasé polyfonní vyzvánění, které jim dodá patřičnou „šťávu“. Bohužel to budou jediné polyfonní melodie, které telefon přehraje. Žádný způsob, jak do telefonu dostat nové, neexistuje a vestavěný skladatel vytváří pouze jednohlasé. Ve stylovém telefonu nesmí chybět hry a to hned tři v barvě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pozadí a jedna ze tří her

Kalendář a ostatní

Náročnější uživatelé ocení přítomnost organizačních aplikací v čele s kalendářem, který na velkém barevném displeji vypadá skvěle nebo hlasové vytáčení (i ovládání) či diktafon s kapacitou téměř minuty a půl. Z dalších funkcí jmenujme kalkulátor, konvertor měn, světový čas nebo budík.

Telefon nenabízí více než obdobné telefony na asijském trhu, pro Evropana však může být zajímavý svým barevným displejem, GPRS, polyfonním vyzváněním a hlavně cenou. 

Témata článku: Zahraničí