Easter egg v Androidu 11: kočičí minihra odkazuje na novinku v systému

Google vydal již třetí betaverzi Androidu 11 a překvapivě se v ní objevil i klasický easter egg, tedy vtípek, který se schovává pod označením verze systému. A tentokrát, hlavně oproti předchozím letům, je překvapivě propracovaný.

Easter egg se v rámci Androidu schovává vždy v nastavení, kde je nutné několikrát po sobě klepnout na verzi systému – v tomto případě 11. Následně vyskočí obrazovka s mini hrou, zde se ale tentokrát Google nezastavil a hra pokračuje i dále.

Podívejte se, jak letošní minihra vypadá:

Jak spustit letošní Easter egg?

  • Rychlým tapáním na verzi Androidu vyvolejte první obrazovku. Zde je je bílé kolečko a vše vypadá jako starý číselník – prstem musíte třikrát dojet na konec a zase zpátky.
  • Pokud se vám vše podařilo, uvidíte ve spodní části obrazovky emoji kočky.
  • Nyní stiskněte vypínací tlačítko a vyvolejte ovládání domácnosti (jedna z novinek verze 11).
  • Vyvolejte pokročilé možnosti a zvolte Přidat ovládací prvky.
  • V levé spodní části je volba Zobrazit další aplikace.
  • Vyberte nové Cat controls a následně všechny tři prvky.
  • Jakmile dáte uložit, vše vás vrátí do ovladačů – nyní si jen přepněte na ty kočičí a všechny aktivujte.
  • Chvíli počkejte, objeví se vám kočka v notifikaci. A pokud vyberete hranaté tlačítko, vyskočí v klasické bublině pro notifikace. Takhle jich můžete posbírat několik.

V minulé verzi Androidu jsme se dočkali pouhého posouvání názvu systému a je tak milé, že si Google letos připravil celou minihru, která zároveň ukáže dvě hlavní novinky systému – nové integrované ovládání chytré domácnosti a konverzační bubliny podobné těm z Messengeru.

Diskuze (4) Další článek: Jak fotí Honor 9X Pro

Témata článku: Android, Android 11, Aktualizace softwaru, Beta, Messenger, Kočka, Minihra, Verze, Spodní část, Easter Egg, Notifikace, Verze systému, Obrazovka, Novinka


Určitě si přečtěte

RECENZE: Poco F2 Pro – bestseller, kterým si Xiaomi samo vypálilo rybník

RECENZE: Poco F2 Pro – bestseller, kterým si Xiaomi samo vypálilo rybník

** Výbavou se vyrovná vlajkovým modelům řady Mi ** Je však o mnoho tisíc levnější a nabízí Dual SIM ** Kompromisy ale čekejte od foťáku

Martin Miksa | 52

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

** Oficiální podpora Samsung Pay v Česku je zatím nedohlednu ** Ukážeme vám postup, které vám umožní již nyní platit hodinkami od Samsungu bezkontaktně i v ČR! ** Budete muset sáhnout po kartě Curve a upravit software hodinek

Martin Chroust | 130