EISA ocenila mobily roku, nejpokročilejší je HTC One

Letos si z každoročního vyhlašování nejlepších multimediálních produktů v různých kategoriích odnesou ceny HTC, Huawei, Samsung a Sony.
EISA ocenila mobily roku, nejpokročilejší je HTC One

EISA (European Imaging and Sound Association) každý rok vyhlašuje nejpovedenější výrobky v oblasti spotřební elektroniky, zejména fotoaparáty, kamery, hudební vybavení, ale i mobilní telefony. Na jejich výběru se podílí padesátka evropských časopisů zaměřených na multimédia. Dnes se zaměříme na aktuálně vyhlášené ceny EISA 2013 - 2014.

Výběr probíhá tak, že každý časopis nominuje určité výrobky a vítěz se pak vybere na základě diskuze, které se účastní všichni šéfredaktoři. Vybírá se z produktů, které se objevily na trhu od 1. října loňského roku aspoň v deseti evropských zemích. Prodej může být i ve fázi předobjednávek s doručením nejpozději do 14. října letošního roku. Zároveň se vybírá pouze z výrobků, které mělo do června možnost otestovat aspoň pět členských časopisů.

Vítězné produkty už známe, přestože oficiální prezentace proběhne až v září na veletrhu IFA v Berlíně. Mobilem nebo smartphonem roku se v předchozích letech stal vždy aktuální model řady Samsung Galaxy S, tentokrát volba padla na HTC One. Kategorie se každý rok trochu mění a letos se například neudělovala cena za fotomobil roku.

Evropean Advanced Smartphone 2013 - 2014

HTC One bylo oceněno za výkonný hardware, na který konkurenční výrobky navazují, kvalitní hliníkové tělo, stereoreproduktory a fotoaparát, který má sice docela nízké rozlišení, ale velké obrazové body, které pojmou více světla.

Klepněte pro větší obrázek

European Consumer Smartphone 2013 - 2014

"Spotřebitelským" mobilem roku se stal Huawei Ascend P6 a hlavním kritériem v této kategorii byl poměr výkon/cena, který má tento model velmi slušný. Oceněno bylo i uživatelské prostředí Emotion UI.

Klepněte pro větší obrázek

European Social Media Phone 2013 - 2014

Za nejvhodnější mobil pro komunikaci v sociálních sítích byl zvolen Samsung Galaxy S4 mini díky cenové dostupnosti, dostatečnému výkonu a speciálním aplikacím, které jsou v něm dostupné v základu.

Klepněte pro větší obrázek

European Green Phone 2013 - 2014

Recyklovatelné plasty jako hlavní materiál použitý pro výrobu obalu vynesly Samsungu Galaxy S4 titul Evropského zeleného mobilu roku. Komise ocenila také vyměnitelnou baterii jako krok proti trendu.

Klepněte pro větší obrázek

European Tablet 2013 - 2014

Tabletem roku se podle EISA stal Sony Xperia Tablet Z, u kterého hodnotící komise vyzdvihla nízkou tloušťku, odolnost proti prachu a vodě, infraport pro dálkové ovládání jiných multimediálních zařízení, výborný výkon a konektivitu k mobilním sítím včetně LTE. 

Klepněte pro větší obrázek

 

Diskuze (34) Další článek: Born to Die: budoucí elektronika se sama zničí

Témata článku: HTC, Huawei, Samsung, Sony, EIS, EISA, HTC One, HTC One (E8), HTC One (M8), Huawei Ascend P6, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S4 Active, Samsung Galaxy S4 mini, Samsung Galaxy S4 mini Duos, Samsung Galaxy S4-A, Sony Xperia Tablet Z, Sony Xperia Tablet Z 16GB 3G, Sony Xperia Tablet Z 32GB Wi-Fi, Materiál použitý, Mobil, Hlavní materiál, Rok, Mobil roku

Určitě si přečtěte