Ekonomické řešení – Alcatel One Touch Max db

Mobilní telefony značky Alcatel jsou u nás velmi oblíbené, podle ankety Mobilit je používá deset procent mobilních telefonistů a tím obsazují třetí místo za značkami Nokia a Siemens.
Mobilní telefony značky Alcatel jsou u nás velmi oblíbené, podle ankety Mobilit je používá deset procent mobilních telefonistů a tím obsazují třetí místo za značkami Nokia a Siemens. Alcatel One Touch Max db je součástí sady Go Dárek a po testování tohoto telefonu mám pocit, že název celé sady byla trefa. Alcately měly vždy svěží design, ale tento telefon je překonává. Dodává se v několika barevných provedeních a určitě zaujme ty, pro které jsou určeny sady Go – mladé lidi, kteří se svým telefonem chtějí odlišovat, nebo alespoň vyniknout. Zkratka db v názvu telefonu znamená, že telefon myslí na budoucnost a umí pracovat v sítích GSM obou používaných frekvencí.

Dárek nepatří mezi extrémně lehké a malé telefony. Svou hmotností i rozměry se pohybuje v průměru a výborně se drží v ruce. Tlačítka se dobře tisknou jedním prstem stejné ruky, která telefon drží, s výjimkou dvou bočních kurzorových kláves, u kterých je nutné přehmátnout. Menu je sice strohé, ale najdete v něm všechny potřebné funkce pro uživatele předplacených karet a na jeho ovládání se dá zvyknout po chvilce.

Mluví dobře a dlouho
Do omezeného menu je přístup i při samotném telefonování. Na tom není nic neobvyklého, ale u každého telefonu není zvykem, že umožňuje hlasitý hovor. Zvuk je při něm dobrý a hovoru je velmi dobře rozumět; je třeba se jen smířit s tím, že mluvit může jen jedna strana zároveň (hovor není duplexní).

Hlasitý hovor je ale příšerným žroutem energie. Bez něj můžete dosahovat vynikající pohotovostní doby přes sto hodin při dobách hovoru více než jedna hodina (alespoň tak obstál telefon v našem testu). Telefon se nabije za okamžik – za jednu hodinu.

Ready to Go
Vzhledem k tomu, že je tento telefon nabízen jen v sadě Go, bude asi zbytečné zmiňovat se např. o SIM Toolkitu nebo podpoře datových či faxových přenosů. Opomenout ale nesmím psaní textových zpráv. Pokud chcete vytvořit textovou zprávu, nehledejte tuto funkci v menu, ale podržte delší dobu tlačítko telefonního seznamu. Vybrat si můžete z několika vzorových zpráv, nebo můžete na dvou řádcích vytvořit vlastní zprávu.

Pokud se dá něco tomuto telefonu vytknout, tak je to právě malý displej. Dva řádky textu a jeden řádek ikon na dnešní dobu není mnoho. To však ale neznamená, že je displej nepoužitelný – návrhářům menu se povedlo všechny funkce napsat tak, aby jeho velikost postačovala.

Telefon disponuje i budíkem, který dokáže telefon v nastavený čas zapnout. Nedoporučuji však telefon příliš často vypínat, vždy po zapnutí se totiž zeptá na správný čas, který si evidentně ve vypnutém stavu nezapamatuje zcela přesně. Náš kousek se citelně zpožďoval i když byl zapnutý – přibližně o pět minut za den.

Pro mladou generaci je tento telefon ideální svým designem, všem ostatním bude vyhovovat svými funkcemi pro telefonování a kvalitní přijímací a vysílací částí. I když drobné mušky by se na tomto telefonu daly najít, celkově je skvělý.

Tento článek byl napsán pro časopis Mobility

Váš názor Další článek: Handspring užírá Palmu jeho koláč

Témata článku: Alcatel, Řešení, Správný čas, Třetí místo, Dlouhá doba, Mobilní telefon, Barevné provedení, Hlasitý hovor, Mladá generace, Značka, Textová zpráva, Svěží design, Předplacená karta, Vypnutý stav, SIM Toolkit, Malý displej, Mobilní telefonista, Mladý člověk, Mobilita, Nastavený čas, Celá sada, Faxový přenos, Telefon, Lehký telefon, Dnešní doba

Určitě si přečtěte