Emgeton Noble: dualSIM s českým rukopisem

Vzpomínáte na nádherný koncept EGG? Jeho designér pomohl Emgetonu obléct jeho nové dualSIM telefony.

Se značkou Emgeton jsme se již v mobilním světě setkali, jen stačí vzpomenout na únorovou recenzi Emgetonu G20 Cult. Jako dualSIMový průkopník obsahoval řadu nedokonalostí, přesto si srdce nemála českých uživatelů získal. 

Emgeton šel do sebe a pro předvánoční období 2008 nachystal hned trojici dualSIMů, s nimiž chce zaujmout velikou část mobilní veřejnosti. Aby se mu to podařilo, vybavil nové modely kvalitní kostrukcí, neotřelými modelovými názvy a hlavně spojil své síly s českým designérem Romanem Tublem. Jeho jméno si budou mnozí MobilManiaci pamatovat ve spojení s jeho konceptem Egg. Právě jeho rukopis lze nalézt jak na konstrukci telefonů, tak na tapetách, vzhledu menu apod. Již brzy se tedy dočkáme dualSIMů Emgeton Noble, Enzo a E-Mini - od sebe se liší zejména konstrukcí a stylem ovládání.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Koncept EGG a nové Emgetony mají stejného designéra

Stylový a duální

První představený model nese jméno Emgeton Noble a nutno dodat, že jeho konstrukce sází na první dojem. Oválné tělo vzdáleně připomíná konstrukci Motoroly Pebl, Emgeton je však ryzí vysouvák. Už předprodukční vzorky se vysouvaly bez problémů, precizního provedení se tak dočkáme i u finálních přístrojů. Emgeton Noble představuje zajímavou konkurenci zavedeným značkám, novinka je totiž velmi dobře vybavena.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Emgeton Noble ze všech stran

Zaoblený dualSIM měří 102 × 49 × 20 mm, v porovnání s konkurencí tak má pár milimetrů v pase navíc. Vysvětlení jeho tloušťky je však nasnadě. Emgeton totiž v sobě obsahuje dva nezávislé mobily, což umožnil integrovaný čip Qualcomm, který podporuje nejen 3G sítě, ale hlavně chod obou vložených SIM karet nezávisle na sobě bez nějakého přepínání.

Klíčové vlastnosti

  • plnohodnotný dualsim bez přepínání
  • podpora sítí 3G
  • propracovaný hudební přehrávač
  • podpora karet microSD

Displej se dočkal QVGA rozlišení, obraz shlédnete na ploše s úhlopříčkou 2,2 palců. Emgeton Noble obsahuje i přední kameru pro videohovory, na zadní stěnu se uchýlila čočka 2Mpx fotoaparátu značky Flexaret. Integrovanou 50MB paměť lze rozšířit microSD kartami o maximální kapacitě 4 GB. Noble si rozumí s hudbou, Emgeton čerpal ze zkušeností z vývoje hudebních přehrávačů řady Cult. V mobilu tak najdete kvalitní přehrávač, FM rádio i 2,5mm jack pro sluchátka. Výrobce slibuje, že k telefonu jedny kvalitní „špunty“ přibalí.

Emgeton podporuje USB Mass Storage, do paměti se vejde po 1 000 ks kontaktů a zpráv, organizační funkce obstarají tradiční doplňky jako kalendář, budíky, upomínky, převodníky apod. Noble si rozumí s přenosy pomocí bluetooth, GPRS a EDGE ve třídách 12, navrch již zmiňované UMTS.
 
Novinka se bude líbit uživatelům, kteří chtějí být na příjmu na obou SIM kartách zároveň. Noble navrch přidává solidní datovou a multimediální výbavu. Emgeton Noble se bude u nás prodávat v nejbližších týdnech za cenu 7 999 Kč, samozřejmě se dočkáte podrobnější recenze.

Diskuze (29) Další článek: Koncept Nokia: ovládejte dotykový telefon poslepu

Témata článku: Emgeton, Emgeton G20 Cult, Emgeton Noble, Český design, Plnohodnotný dualsim, Český, Vložený sim