Emgeton Picco: nejmenší vysouvací DualSIM na světě

Tenhle drobeček bude lákat na dvě aktivní SIMkarty, dlouhou výdrž a přijatelnou cenu. Kvůli foťáku jej ale nekupujte...

Emgeton uvádí na trh model Picco. Není to nejmenší DualSIM na světě, ale pokud k přívlastkům přidáme „vysouvací“…

Emgeton Picco přináší v miniaturním těle s rozměry 87 × 44 × 17,2 mm a hmotností 77 g plnou funkcionalitu „dvou mobilů“ – umožňuje používat dvě SIM karty zcela nezávisle na sobě. Emgeton slibuje, že jeho Picco přinese styl, eleganci a solidní funkční výbavu za dostupnou cenu.

Pro „dva“ telefony dva akumulátory

O obrazovou komunikaci s uživatelem se stará displej s 1,75" úhlopříčkou, více než 64 tisíci barvami a rozlišením 128 × 160 bodů. Mobil pracuje ve dvou frekvenčních pásmech 900/1800 MHz (pro obě SIM nezávisle) a díky Li-Ion akumulátoru s kapacitou 500 mAh vydrží až osm dní (údaj výrobce) v pohotovostním režimu. Emgeton Picco navíc obsahuje v základním balení dvojici akumulátorů, takže ani úplné vybití jednoho z nich nemusí pro uživatele znamenat okamžitý nástup nuceného offline režimu až do nalezení nejbližší elektrické zásuvky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Emgeton Picco

Novinka představuje po modelu Noble druhý slide mobil Emgetonu vybavený DualSIM technologií. Na rozdíl od Noble je ale rozměrově i cenově výrazně menší a podporuje méně funkcí, je tedy jednodušší na ovládání.

Majitelé Emgetonu Picco mohou používat zcela plnohodnotně a nezávisle na sobě ve stejném čase dvě SIM karty různých nebo stejných operátorů. Jakoukoli ze SIM karet, případně obě, je možné dočasně deaktivovat, se zachováním plného přístupu ke kontaktům a SMS zprávám. Emgeton Picco tedy představuje dva zcela nezávislé mobilní telefony v jednom, bez jakýchkoli omezení. Prostřednictvím obou vložených SIM karet lze využívat datové přenosy GPRS (třídy 12).

Mobilní telefon Emgeton Picco lze pohodlně ovládat i v zavřeném stavu, protože všechny ovládací prvky se nacházejí na čelní straně – spodní díl slide systému ukrývá pouze klávesnici. Zadní strana přístroje obsahuje vývod hlasitého reproduktoru a čočku fotoaparátu. Jeho rozlišení je pouhá desetina megapixelu, pořízené obrázky se tedy hodí maximálně pro přiřazení ke kontaktům v adresáři.

Pohlídá i tělesný index BMI

Sbírka funkcí telefonu pokryje všechny nejčastější požadavky uživatelů a přináší i netradiční bonusy. Silně pokryta je zejména oblast multimediálních funkcí: v telefonu nechybí FM rádio s nadstandardní možností plánovaného nahrávání vysílání v přesný čas po stanovenou dobu, skladatel vyzváněcích melodií, trojice her (Puzzle, Panda a UFO), vestavěný diktafon zaznamenávající zvuk do paměti telefonu nebo na microSD kartu ve formátu AMR či WAV, a MP3 přehrávač spolupracující s formáty MP3, MIDI a WAV. Díky slotu na paměťové karty typu microSD lze pro ukládání a přehrávání hudebních souborů použít tyto karty až do velikosti 8 GB. MP3 přehrávač samozřejmě podporuje i přehrávání hudby na pozadí a automatické přerušení hudební produkce během telefonátu.

Plánovací kalendář dovoluje ukládat šest typů událostí, nechybí upomínky, budík s možností nastavení až pěti časů najednou, kalkulačka, převodník jednotek či netradiční možnost sledování tělesného indexu BMI; příslušnicím něžnějšího pohlaví by navíc mohl přijít vhod menstruační kalendář.

Buďte pány situace díky dočasným profilům

Do paměti přístroje lze ukládat až 500 vícepoložkových kontaktů, které telefon zobrazuje současně s kontakty z obou vložených SIM karet. Nadstandardní funkcí jsou dočasné profily – uživatel může zautomatizovat přepínání profilů v závislosti na denní době. Vyzváněcí profily lze aktivovat nezávisle pro obě vložené SIM karty, nebo zvolit společný profil.

Emgeton Picco nezapomněl ani na Bluetooth modul. Lze jej využít pro funkce handsfree i pro přenos multimediálního obsahu. Díky programu Emgeton Picco Phone Suite je možné zálohovat kontakty, SMS, MMS, obrázky i vytvořené vyzváněcí melodie do počítače.

Klepněte pro větší obrázek 

Mobilní telefon Emgeton Picco se začne prodávat v průběhu příštího týdne a bude dostupný v síti všech obchodních partnerů společnosti Bell Technology. Doporučená cena přístroje činí 3 490 Kč.

Emgeton Picco
Klepněte pro větší obrázekMalý a jen 77 gramů těžký vysouvák s podporou pro použití dvou SIM karet zároveň. Má aktivní displej o rozlišení 128 × 160, podporuje GPRS třídy 12 a Bluetooth a fotí snímky o rozlišení 352 × 288 obrazových bodů. Jeho baterie má kapacitu pouhých 500 mAh, ale v balení jsou dvě.rozměry a hmotnost: 88 × 44 × 17 mm, 77 g
displej: 1,75'', aktivní TFT, 128 × 160, 65 tisíc barev
sítě: GSM (900/1 800 MHz)
data: GPRS tř. 12
konekt.: USB, Bluetooth
paměť: 0, 115 MB, paměťové karty microSDHC
baterie: Li-Ion 500 mAh
hudba: přehrávač hudby, rádio
fotoaparát: CIF (352 × 288)
31 %
(676. místo z 1155)
katalogpreview
cena: cca 3 500 Kč (3. čtvrtletí 2009)

 

Diskuze (25) Další článek: Nokia E52: zábavnější manažerka (velký test)

Témata článku: Emgeton, DualSIM, Emgeton Picco, Vložený sim, Nadstandardní možnost, Svět


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14