Emporia Smart: i senior chce chytrý mobil [video]

Výzkum v Cambridge, kompletně přepracovaný Android a přímý přístup k hlavním funkcím. To je recept Emporie na smartphonu chtivé seniory.

O chytrém telefonu pro seniory mluvila Emporia už na loňském Mobile World Congressu. Na tom letošním jsme si prohlédli téměř hotový prototyp modelu Emporia Smart, který by se měl k prvním zákazníkům dostat začátkem roku 2015. To je velmi dlouhá doba, za kterou jistě zesílí konkurence, ať už bude mít formu specializovaných launcherů pro běžné telefony, nebo skutečných smartphonů zaměřených na uživatele se slábnoucími smysly. Emporia se hájí tím, že za jejich telefonem je skutečný výzkum, který ve značně specifické praxi posune její telefon před konkurenci. Co dodat? Uvidíme. Tady jsou první dojmy z prototypu.

Klepněte pro větší obrázek 
Emporia Smart na barcelonském stánku společnosti.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Přizpůsobení mobilu seniorům vypadá jako jednoduchá záležitost, ale Emporia tvrdí, že to tak není a sází na řadu promyšlených detailů.
Diskuze (4) Další článek: T-Mobile nabízí 100 Kč kreditu navíc za dobití

Témata článku: Emporia, Pro seniory, Mobil, Chytrý, Jednoduchá záležitost, Senior, Chytrý mobil

Určitě si přečtěte