Epries: mobilní telefony z produkce našich sousedů

Mobilní telefony a příslušenství s logem Epries pochází překvapivě od našich sousedů, přesněji řečeno z Rakouska a Německa. Nejedná se o žádné mobilní outsidery, naopak -jejich telefony leckoho překvapí svými fyzickými parametry.
Epries: mobilní telefony z produkce našich sousedů

Epries je neznámá značka a společný podnik s rakouský a německým kapitálem. Telefony z dílny Epries Wireless neoslní svými technickými parametry ani svým vzhledem. Ale stále se zlepšují a i dnes mohou nabídnou velmi kompaktní rozměry. Pojďme si představit jejich skromné portfólio.

Mini Véčko

Začněme vrcholem nabídky a tím je model Epries E100. Směle jej můžeme zařadit mezi nejmenší mobilní Klepněte pro větší obrázektelefony na světě. Jeho rozměry jsou 68 x 38,5 x 19,5 mm ( s větší baterii je poslední rozměr o dva milimetry větší). Vzhledem k jeho rozměrům mu nemůžeme vyčítat absenci vnějšího displeje. Ten vnitřní má rozlišení 128 x 64 pixelů a jeho podsvícení se nese v zeleném duchu. I když jeho váha je 66 g včetně baterie, vydrží v pohotovosti až 100 hodin a 2 hodiny hovoru. To na malého prcka nejsou vůbec špatné parametry. Jelikož lze E100 považovat za stylový telefon, stylové jsou i jeho barevná provedení, ve kterých se objeví na pultech obchodů (převážně italských). Vínově rudá, černá a champagne to jsou ony. Ostatní parametry jsou standardní – 200 míst v telefonu na vaše kontakty, kalendář, diktafon a hlasové vytáčení. Telefonu nechybí ani EMS zprávy či možnost stáhnout si nová loga a zvonění z WAPu. Specialitou je funkce Pager mode. Cena tohoto mobilního kolibříku je 419 euro, ale v krabici naleznete ještě bonus v podobě náhradní Li-Ion baterie a osobní bondovku.

Nenápadná váha

Další v nabídce Epries je mobilní telefon Epries A410. Telefon pro nenáročné uživatele, který zaujme Klepněte pro větší obrázekpředevším svou cenou (159 euro) a váhou (68 g). Designově nevýrazný vzhled mobilu narušuje jen modře podsvícený grafický displej, který zobrazí šest řádků textu. Pod displeje najdete ergonomický joystick, který má usnadnit ovládání telefonu. Rozměry telefonu se pohybují ve třídě menších telefonů – 102 x 43 x 18 mm. S Li-Ion baterii udržíte telefon při životě až 300 hodin nebo až tři hodiny hovoru. Překvapivě naleznete v telefonu IrDA port a to z důvodů synchronizace položek v kalendáři, úkolovník a poznámky. Z dalších funkcí jmenujme pouze WAP v. 1.1 a prediktivní vkládání textu T9, protože nic jiného za zmínku nestojí. Pro hráče je v telefonu připravena trojice her – Tetris, Puzzle a Breakout. V obchodech nalezneme pouze jednu barevnou variantu – stříbrnou.

Jako vejce k vejciKlepněte pro větší obrázek

Novinkou, která ještě neochutnala pulty obchodů je model Epries A610. Je až přespříliš podobný předchozímu modelu, jen s tím rozdílem, že nemá aktivní kryt na klávesy. Displej a ovládání telefonu je stejné jako u modelu A410. Váha činí slušných 68 gramů, ostatní rozměry o něco povyrostly – 103 x 43 x 19 mm. Stejné zůstaly i funkce, ale i cena 159 euro.

Bluetooth Killer

Tím jsme nabídku telefonů vyčerpali  a nyní se podíváme na příslušenství.
Nejvíce si zakládají na sluchátku, které familiérně nazývají „Bluetooth killer“, oficiální označení je ale EH-10. Sluchátko má být levnější varianta k bluetooth sluchátkům. Funguje na principu komunikace s vysílačem, který je spojen s mobilem, PDA, PC nebo i klasickým telefonem pomocí kabelu. Dosah je okolo deseti metrů. Frekvence vysílání je blízko frekvence Bluetooth a to 2,4 GHz. V létě se objeví i varianta Bluetooth. Sluchátko váží 28 gramů a na jedno nabití vydrží až 52 hodin nebo dvě hodiny hovoru. V balení dostanete i dva výměnné kryty, aby vám sluchátko ladilo s oblečením.

 Klepněte pro větší obrázek

Posledním prvkem nabídky je opět sluchátko a to model EH-1. Opět funguje s většínou dostupných telefonů na trhu, ale vysílač používá frekvence od 300 do 500 MHz. Dostupnost sluchátka se zmenšila na okruh pěti metrů. Váha sluchátka je 23 gramů a při životě vydrží 72 hodin nebo 2 hodiny hovoru. Oba sluchátka mohou být používána na levém i pravém uchu.

Klepněte pro větší obrázek 

Epries plánuje v brzké době uvést telefony, které budou podporovat rychlá data GPRS a technologii Bluetooth. Necháme se překvapit, zda nezůstane jen u slibů.

Diskuze (7) Další článek: Oskar v internetovém obchodě nenabízí Dohodu ani Slyším Vás

Témata článku: Telefony, Mobilní telefon, Telefon, Mobil, Produkce


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31