Ericsson A2638sc – první lowendový Erik bez antény

Úspěšná řada levných, ale dobrých mobilů Ericsson 26x8 má nového pokračovatele – 2638sc nemá anténu a je o chlup menší než Nokia 6210.
Ericsson A2638sc – první lowendový Erik bez antény
Úspěšná řada levných, ale dobrých mobilů Ericsson 26x8 má nového pokračovatele – 2638sc nemá anténu a je o chlup menší než Nokia 6210.

Bez antény, bos

Jak to tak vypadá, Ericsson zřejmě definitivně odstranil ze svých mobilů anténu. Nová 2638sc, která je určena pouze pro čínský trh, se opravdu povedla. Protože však je tento mobil duální, je velmi pravděpodobné, že se jej někdy dočkáme i v našich obchodech. Tento mobil má hned několik předpokladů pro úspěšné prosazení na trhu mobilních komunikací – nese s sebou všechny výhody kvalitní značky, má integrovanou anténu, velkou výdrž na Li-Ion baterii, velký displej, kvalitní klávesnici a snesitelnou velikost. Skutečně, ač telefon na fotografiích působí velkým dojmem, je dokonce o chlup menší než modla všech zatvrzelých Nokiářů – ano, Nokia 6210 je o kousek větší.

Telefon již na první pohled zaujme – i když si myslím, že ve stříbrné nebo velmi tmavě zelené barvě bude daleko atraktivnější. Velký displej je dostatečně kontrastní a velikost písma lze (stejně jako u Ericssonu R520) měnit ve třech krocích.

Docela sympaťák

Všechny funkce telefonu zůstaly stejné jako u předchozího modelu 2628. Díky datovému procesoru (který není součástí základní dodávky) můžete s mobilem komunikovat prostřednictvím infračerveného portu a sériového rozhraní z mobilního nebo kapesního počítače. Stejným způsobem se můžete připojit k Internetu, měnit úvodní animaci nebo odesílat a přijímat faxové zprávy.

Nejzajímavější na celém telefonu je kapacita baterie. 1400 mAh je skutečně hodně a dokáže udržet telefon v pohotovostním režimu po dobu až 200 hodin. Hovořit můžete téměř devět hodin.

Kdy bude

Nový Ericsson 2638sc můžete zatím sehnat jen v čínských obchodech s mobilními telefony, které nejsou zrovna na každém rohu. Nevidím však důvod, proč bychom se jej nemohli jednou dočkat také u nás.

Ve zkratce:

  • Mobilní telefon Ericsson A2638sc
  • Sítě: GSM 900/1800
  • Pohotovostní doba: 200 hodin
  • Doba hovoru: 8,5 hodin
Diskuze (16) Další článek: Přírodní úkaz: Sony CMD-J5 s integrovanou anténou!

Témata článku: Ericsson, Smartphony, Ericsson, Lowend, Nokia 6210 Navigator, Úspěšná řada, Ant

Určitě si přečtěte