Ericsson: jak se připojit k Internetu přes GPRS z počítače

Další díl seriálu o mobilech Ericsson popisuje připojení k Internetu přes GPRS ze stolního počítače nebo notebooku. I když je psán o Ericssonu T39m, klidně jej můžete použít i na další nové mobily Ericssonu (R520m, T65, T68).
Ericsson: jak se připojit k Internetu přes GPRS z počítače

Tento článek je plynulým pokračováním seriálu zkušeností s mobilem Ericsson T39m. Předchozí díly:

Připojení k Internetu bylo testováno na počítači s Windows 98 SE, infračerveným portem MA-600 připojeným přes sériový port a s mobilem Ericsson T39m s firmwarem R2M. Nastavení by ale mělo být totožné i pro další mobily této značky zmíněné v perexu článku. Ve Windows ME/2000 se nastavení telefonického připojení provádí trošku odlišně.

Začínáme

Nejprve si musíte nainstalovat programy z instalačního cédéčka, což jsem popisoval minule. Poté je vhodné (doporučuji!) stáhnout update tohoto balíku z webu Sony Ericsson, o popisu instalace a nalezení správného updatu jsem již rovněž psal.

Nyní spusťte program Mobile Modem Settings a nastavte jej podle obrázků.

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Nejprve mobil...

Ještě než začnete nastavovat počítač, musíte nastavit datový účet v mobilu. Nastavení je ukázáno na připojení přes GPRS Oskara, parametry pro další operátory jsem vypsal na konci článku.

Běžte do Nastavení, Datová komunikace, Datové účty a zde zvolte položku Přidat účet. Zvolte Data GPRS, pojmenujte účet (např. Oskar GPRS) a jako APN zadejte internet; heslo a login ponechte prázdné. Nyní účet uložte, ihned znovu vyeditujte a doplňte server DNS: 212.77.161.130, adresu IP ponechte prázdnou, přidělí vám ji server. Pokud používáte více datových účtů GPRS, zapamatujte si u toho, který budete pro připojení k Internetu potřebovat, jeho CID, tedy identifikační číslo.

...poté počítač

Nyní musíte nastavit program Telefonické připojení do sítě.

Klepněte pro větší obrázek

Vytvořte nové připojení a patřičně jej pojmenujte. Číslo pro vytáčení vidíte na obrázku, přičemž čtyřka před křížkem značí dané CID použitého datového účtu v mobilu, obecně to tedy bude vypadat takto: #99***CID#. Rovněž je nutné vybrat správný modem, který se pro připojení použije.

Klepněte pro větší obrázek

Na další záložce nechť jsou všechna zatržítka kromě posledního prázdná. Poté klepněte na tlačítko Nastavení TCP/IP.

Klepněte pro větší obrázek

Zde ponechte dynamicky přidělenou IP adresu a vyplňte adresy DNS serverů, jak primárního, tak sekundárního.

Klepněte pro větší obrázek

Nyní stačí již jen poklepat na nastavené připojení ve složce Telefonické připojení do sítě a surfovat po Internetu; samozřejmě musíte mít připojení mobil k počítači, ať už přes kabel nebo přes infra.

Na posledním obrázku je počítač již připojen k Internetu přes Oskara, GPRS a infračervený port.

Klepněte pro větší obrázek

A jak s Eurotelem a Paegasem?

Paegas, nastavení v mobilu:

  • APN: internet.click.cz
  • ID uživatele: prázdné
  • Heslo: prázdné
  • IP adresa: prázdné
  • DNS adresa: 62.141.0.1

V počítači pak nastavíte totéž jako u Oskara, jen DNS bude jiné než Oskarovo; primární: 62.141.0.1, sekundární: 62.141.0.2.

Eurotel, nastavení v mobilu:

  • APN: internet
  • ID uživatele: prázdné
  • Heslo: prázdné
  • IP adresa: prázdné
  • DNS adresa: 160.218.10.210

V počítači pak už jen vyplníte primární adresu DNS 160.218.10.210 a sekundární 194.228.2.1.

Poznámka: Tyto účty lze využít také k používání vestavěného e-mailového klienta, pro něj není nutné nastavovat účty nové.

Ericsson T39m pro testy zapůjčila společnost Cybex, kde si jej můžete koupit za 11311 Kč s daní (v době psaní tohoto článku). Aktuální cenu najdete na této stránce.

 

 

Diskuze (12) Další článek: 2.12.2001 18:43 Vítězové některých států oznámeni

Témata článku: Ericsson, Smartphony, Ericsson, Ericsson T39m, GPRS, Internet, Počítač

Určitě si přečtěte