Ericsson T39m v redakci: fotografie sympatického Švéda

Podařilo se nám do redakce získat dlouho očekávaný mobilní telefon Ericsson T39m. Protože s podrobnou recenzí nechceme příliš spěchat, zveřejňujeme zatím fotografie a krátké komentáře z několikadenního používání.
Ericsson T39m v redakci: fotografie sympatického Švéda

Ericsson T39 vychází z docela starého modelu T28, který se v době počátku prodeje nabízel za necelých třicet tisíc. Je to malý, lehký a tenký mobil, který má aktivní kryt tlačítek. Rozdílem oproti T28 a T29 je větší, pětiřádkový displej, starší modely měly jen třířádkový.

Klepněte pro větší obrázek   Klepněte pro větší obrázek   Klepněte pro větší obrázek

Na následujícím obrázku je dobře vidět, že klávesy Yes a No nejsou zcela zakryty flipem tak, jako na modelu T20 a T29. Hovor tak už nemusíte odmítat bočním tlačítkem - stejné řešení měl i model T28; u T28 i T39 můžete zmáčknout No i se zavřeným krytem.

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Tlačítka jsou subjektivně nejlepší ze všech Ericssonú téčkové řady - sem počítám i postarší T10 a T18. Psaní textovek je docela pohodlné, ovšem jsou mobily, na kterých se píše lépe. Klávesy jsou podsvícené nepříliš dobře (jako u R520), takže v šeru nejsou prakticky vidět; musí být téměř tma.

Klepněte pro větší obrázek   Klepněte pro větší obrázek

Z bočního pohledu je patrná masivní anténa, která z mobilu vystupuje - to je charakteristická vlastnost této značky, kterou mají všechny nové mobily, velkou R520 nevyjímaje. Telefon má na spodní straně kovový rám, takže je odolnější vůči pádům. Baterie Li-Pol je zarovnaná se zadní stranou, která je tak dokonale rovná.

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Velmi hezké jsou podle mého názoru použité kombinace barev; komu ale nesedí, vězte, že v nabídce Ericssonu jsou i jiné.

Klepněte pro větší obrázek   Klepněte pro větší obrázek

Recenzi na mobil najdete na MobilManii velmi brzy; nechceme ji však uspěchat, protože T39m je velmi dobrý mobil, pro který se určitě bude hodně z vás rozhodovat. Už teď ale můžeme prozradit, že funkčně o prakticky stejný telefon jako Ericsson R520; rozdíly jsou v zásadě jen v provedení a ceně (T39m je dražší).

Máte-li už teď nějaké dotazy, klidně se ptejte do diskuse, odpovíme.

Infobox

Zdroj: Cellular Star
Cena: 18 900 Kč

 

Diskuze (75) Další článek: Samsung SGH-N300: co je kulaté, to je milé

Témata článku: Ericsson, Smartphony, Ericsson, Ericsson T39m, Reda, Masivní anténa, Fotografie, Red, Foto

Určitě si přečtěte