eSeznam aneb informační textové zprávy ještě nevymřely!

I když by se mohlo zdát, že je na scéně informačních textových služeb ticho po pěšině, není tomu tak. eSeznam je opravdu povedenou službou, která stojí za vyzkoušení.
eSeznam aneb informační textové zprávy ještě nevymřely!

Pohled do historie

Je smutnou pravdou, že boom informačních textovek je již dávno za námi. Během minulého roku snad nebylo uživatele, který by alespoň neslyšel o službách jako Mr.X, SuperSMS, SMSplus či Alekto. Ve své době přinášely tyto služby zaregistrovaným uživatelům na displeje jejich mobilních telefonů ty nejčerstvější zprávy z domova i ze světa, sport, vtipy, zajímavé tipy, horoskopy, kurzy měn, pozvánky na akce a podobně. A všichni byli spokojení. Provozovatelé nic neplatili operátorům a uživatelé nic neplatili provozovatelům služeb. V tomto prostém řetězci jsou právem škodní operátoři. A tak se rozhodli těmto službám utnout tipec. Eurotel omezuje zasílání z internetu již více jak rok, Oskar dospěl k razantnímu omezení letos v létě, kdy zrušil (lépe řečeno omezil, či zkomplikoval) rozesílání informačních zpráv pro služby Mr.X, Alekto, SuperSMS a SMSplus. Některé služby to „zabalily“ (Mr.X), některé fungují omezeně a zbylé došly na způsob jak omezení obejít. Dnes se podíváme na plně funkční velmi zajímavý projekt eSeznam, který pod jednu registraci sdružuje tři služby: SMSmanii, SMSHombre a SMSPokec.

SMSmania

Kořeny SMSmanie sahají až na počátek roku 2001. Nyní její služby využívá něco málo přes tisíc uživatelů. SMSmania se od ostatních služeb vždy lišila svým originálním způsobem „vysílání“. Takové vysílání řídí moderátor, který přinese v několika souvisejících textovkách zprávy, počasí, vtip, anketu či další informace všeho druhu dle aktuálního uvážení (stavu, nálady :-)). I přes tuto volnost nabízí SMSmania několik tématických okruhů: sport, film, kultura, vtipy a podobně. Jestliže máte chuť a dostatečné znalosti, můžete si založit i vlastní tématickou konferenci a tu plnit svými zajímavými zprávami.

Mobilmania dodává: Osobně čtu SMSmanii již více jak rok a musím přiznat, že se mi forma „vysílání“ velmi líbí. A jestliže máte chuť a odvahu, vyzkoušejte si šéfování vlastní konference. Preferujete-li však strohé a výstižné zpravodajství, zaměřte svou pozornost na SMSHombre.

SMSHombre

SMSHombre je jakousi čistou informační „zadarmiko“ textovkovou službou – podobně jako  Mr.X či SuperSMS. Co to znamená? Po aktivaci služby si můžete vybrat z více než dvacítky témat, od zpráv domácích a zahraničních, přes sport, výročí, horoskop či vtip, až po TV program či výuku angličtiny. Zprávy jsou na rozdíl od SMSmanie zasílány automatem, a proto jsou velmi aktuální. U každého témata si navíc můžete nastavit přesný čas zaslání – parádička.

Mobilmania dodává: SMSHombre musím pochválit za aktuálnost. Mnoho informací, novinek a zpráv z domova i ze světa bych se bez SMSHombre zřejmě nedozvěděl. SMSHombre je výborná služba pro všechny, kteří nestíhají (či nesledují) večerní zpravodajství v televizi.

SMSPokec

SMSPokec je jakýmsi hybridem mezi chatem a konferencí. Pro lepší pochopení uvedu příklad: parta přátel (či třída) si založí vlastní konferenci a přihlásí se do ní. Každý účastník pak může do konference vložit zprávu, která bude zaslána všem ostatním odbíratelům konference. Důležitá je skutečnost, že lze příspěvky vkládat i z mobilního telefonu a nikoli z internetu.

Mobilmania dodává: SMSPokec může být velmi užitečnou službou. Chcete-li do hospůdky nalákat své přátele, nemusíte každému posílat zprávu zvlášť, což by bylo nákladné jak finančně, tak časově.

Funguje? Funguje!

I přes omezení operátorů funguje služba spolehlivě. Potvrdit mohu bezproblémové zasílání na Oskara, zbylí operátoři taktéž – dle tvůrců – nečiní problémy. eSeznam je výborná služba pro všechny uživatele mobilních telefonů, kteří nechtějí čekat na večerní zpravodajství, chtějí mít aktuální přehled o událostech v naší zemi i ve světě, ale zároveň se rádi baví. Pokud hledáte náhradu za zaniklé a nefunkční informační služby, určitě eSeznam vyzkoušejte .

Diskuze (43) Další článek: Objevili jsme: NEC a jeho budoucí šílenosti už dnes

Témata článku: Operátoři, Ostatní, Info, Text, Text zprávy, Zprávy


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80