Eurotel – GSM banking nové generace

Eurotel spustí zítra svůj GSM banking. Od pátku jej budou moci využívat klienti eBanky a GE Capital Bank. Příští středu také Eurotel přinese svůj Juice SIM Toolkit. V příštích dnech se tedy máme na co těšit.
Eurotel – GSM banking nové generace

GSM banking á la Eurotel

Eurotel přichází s poměrně propracovaným řešením GSM bankingu, které je podstatně více uživatelsky přívětivé než konkurenční produkt Paegasu. SIM karta podporující GSM banking Eurotelu je schopna provozovat až 10 bankovních aplikací najednou a vejde se na ni až 200 telefonních čísel. Pokud si u své banky zařídíte službu GSM banking, pak již nemusíte nikam chodit. Bankovní aplikace vám přijde pomocí speciální šifrované SMS a automaticky se vám aktivuje. Stejným způsobem bude aktivován také Juice SIM toolkit, o kterém vám přineseme bližší informace ve zvláštním článku o něco později.

Pokud budete mít zájem o bankovní SIM kartu, pak za výměnu vaší stávající SIM karty zaplatíte jednorázový poplatek ve výši 400 Kč. SIM kartu si mohou vyměnit jak paušální tak předplacení zákazníci a mohou tak učinit buď přímo ve značkové prodejně Eurotelu nebo na infolince s tím, že novou SIM kartu se stejným číslem obdrží poštou na dobírku. Ti zákazníci, kteří si zakoupí předplacenou kartu či tarifní program Eurotelu od 14. 9. 2001 obdrží, podobně jako u Paegasu, automaticky bankovní SIM kartu (zdarma). Označení bankovní je ale trochu nepřesné, neboť tato SIM karta bude od 19. 9. umět také již zmiňovaný Juice SIM toolkit.

GE Capital bank vám dá na mobily slevu

GE Capital bank se ku příležitosti spuštění GSM bankingu ve spolupráci s Eurotelem rozhodla nabídnout svým novým i stávajícím klientům velmi Klepněte pro větší obrázekvýhodnou nabídku. Na výběr je hned z několika druhů akčních slev. GE Capital Bank si ku příležitosti této akce také nechala vyrobit speciální stříbrnou edici telefonu Siemens C35i (od klasické C35i se liší pouze barvou, viz obrázek).

Pokud se rozhodnete upsat k dvouletému používání Mobil Banky (paušál za použití služby je 30 Kč měsíčně + dalších 30 Kč měsíčně za vedení účtu) pak vám GE Capital nabídne hned tři různé nabídky:

  • Těm, kterým nejvíce vyhovuje předplacená karta, je určena Go sada s telefonem Siemens C35i, a to zcela zdarma.
  • Pro ty z vás, kteří mají raději tarifní programy je tu připravena nabídka telefonu Siemens C35i za 1 Kč.
  • Nabídku pak doplňuje možnost zakoupení Nokie 3330 za 1999 Kč. V tomto případě se však musíte na dva roky upsat kromě GE Capital také Eurotelu.

Je tu ale ještě jeden malý háček v podobě aktivačního poplatku za Mobil banku ve výši 999 Kč, inu nic není úplně zadarmo. Za paušál za využití a aktivaci Mobil banky (včetně poplatků za vedení účtu) tak za dva roky zaplatíte celkem 2439 Kč, což je v případě nákupu Go sady se Siemensem C35i stále ještě velice výhodná nabídka.

Ale pozor, kromě levného mobilu vám GE Capital nabízí také možnost čerpat váš účet do mínusu (což jinak stojí dalších 250 Kč) a také vám zdarma nabídne mezinárodní platební kartu Eurocard/MasterCard či Maestro.

V případě, že mobil nepotřebujete, ale mobilní banka od GE Capital Bank by se vám hodila, máte možnost získat od GE Capital Bank 500 Kč na váš účet (kterými můžete uhradit náklady na výměnu SIM karty). Kromě toho získáte také vedení Mobil Banky do konce roku 2001 zdarma (ušetříte 30 Kč měsíčně). Bližší informace o službě Mobil Banka naleznete na www.mobilbanka.cz.

Platby z mobilu á la Eurotel

Eurotel také nabídne zbrusu novou službu, která vám ve spolupráci s bankovním SIM toolkitem od GE Capital Bank umožní dobíjení kreditu na libovolné předplacené kartě, a to přímo z vašeho bankovního účtu. Kredit můžete dobíjet buď jednorázově nebo pravidelně každý měsíc k určitému datu. Během jednoho kalendářního měsíce máte možnost dobít až 10 Go karet v celkovém počtu 20 dobití. Hodnoty „virtuálních dobíjecích kuponu“ jsou stejné jako u jejich papírové podoby, tedy 300, 500, 1000 nebo 2000 Kč.

 

Diskuze (51) Další článek: Tragedie v USA - aktuální zpravodajství

Témata článku: Operátoři, O2, EU, MasterCard, Siemens C35i, GSM, GSM banking, Generace, Výhodná nabídka, Euro

Určitě si přečtěte