Eurotel a Paegas: pokutu platit nebudeme

Oba naši nejstarší operátoři se odvolali proti udělení pokuty ve výši několika desítek milionů korun za údajnou diskriminaci Českého Mobilu. Tuto pokutu udělil ÚOHS před několika dny za zneužívání dominantního postavení obou nejstarších operátorů.
Eurotel a Paegas: pokutu platit nebudeme

Již dříve jsme informovali, že se oba mobilní operátoři proti „rozsudku“ odvolají. Podle ČTK tak učinili včera a oba ze stejných důvodů: nedostatečné prošetření celého problému a chyby ve správním řízení, jehož výsledkem pokuta byla.

Eurotel také poukazuje na nižší kvalitu sítě Českého Mobilu v době jeho začátku a neexistenci propojovací dohody. Otázkou je, zda nižší kvalita sítě omlouvala rozdíl 10 Kč, který byl konkrétně u předplacené karty Go mezi voláním do Oskara a Paegasu. Na každý pád se placení pokuty odkládá a je možné, že nakonec ani jeden operátor nezaplatí ani vindru.

Pokuta, která byla uložena RadioMobilu, činí podle ČTK okolo 15 milionů korun, pokuta, kterou dostal Eurotel, je o hodně vyšší: 48 milionů. Jsou to nejvyšší pokuty, které kdy Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil, i přesto jsou podle některých příliš nízké. To se nám ale soudit nepřísluší. Samozřejmě však budeme celou kauzu sledovat a pravidelně vás informovat.

 

Diskuze (8) Další článek: Pošlete si logo nebo melodii od Oskara

Témata článku: Operátoři, Vodafone, T-Mobile, O2, EU, Euro, Paegas

Určitě si přečtěte