Eurotel Car Control: nová služba pro správu vozového parku

Eurotel připravil zejména pro své firemní zákazníky novou službu s názvem Car Control. Jde o monitorování pohybu, provozu a využití automobilů firmy pomocí GPS. Kompletní správu systému přitom zajišťuje přímo operátor.
Eurotel Car Control: nová služba pro správu vozového parku

Eurotel včera představil a zítra zřejmě oficiálně spustí novou službu Car Control. Ta umožní zejména větším firmám pohodlně spravovat provoz vozového parku a dostávat související informace bez větší námahy.

GPS je mocné

Do automobilu se nainstaluje GPS jednotka, díky níž bude možné zjistit relativně přesnou polohu automobilu. Eurotel bude v rámci paušálu za službu spravovat databázi, která bude zákazníkovi přístupná k nahlédnutí prostřednictvím internetu. Přístup bude chráněn heslem.

Sledovat bude možné nejen aktuální polohu vozidla, ale i jeho rychlost. To snad nepatrně přispěje k vyšší bezpečnosti. Operátor je schopen do databáze zadávat také informace o doplňování pohonných hmot. To v případě, že při tankování bude použita jedna z karet společností CCS, Benzina anebo Shell.

V rámci služby Car Control se tak ze zmíněných údajů bude zpracovávat kompletní elektronická kniha jízd. Díky možnosti sledování vozidel se zřejmě zlepší i morálka zaměstnanců – podle předběžných testování Eurotelu se podařilo uspořit až 20 % nákladů na ujeté kilometry. Právě takovou část údajně tvoří soukromé cesty, které bývají vykazovány jako služební.

Velmi solidní využití

Podrobná data, která za paušální poplatek zpracuje přímo operátor, se mohou nejedné firmě ohromně líbit. Grafy, průměrné hodnoty, rozdíly od stanovených kvót ... Zaměstnanci si dobře rozmyslí, jestli soukromě jezdit za firemní peníze. Mimo to půjde snadněji dohledat odcizené vozidlo.

Služba Car Control bude dostupná v českém a anglickém jazyce. Paušální poplatky jsou nastaveny rozumně, alespoň do konce roku 2005. Pro tuto dobu bude Eurotel službu nabízet za zvýhodněné, řekněme zaváděcí ceny.

Pro Car Control jsou nachystány tři odlišné paušální programy s názvy Standrard, Profit a Extra. Do 31. prosince 2005 bude měsíční poplatek u tarifů Standard a Profit 356 korun včetně daně. Za montáž zařízení a aktivaci softwaru spolu s kartou SIM zaplatí zákazník u těchto variant jednorázový poplatek ve výši 1 428, resp. 357 Kč. Vzniklý rozdíl se srovná při platbě aktivačního a montážního poplatku. U Standardu je to 11 299 Kč a s tarifem Profit pak 10 109 Kč s DPH. Nejvyšší tarif Extra stojí 951 korun měsíčně a jednorázově za něj dáte 1 428 Kč plus symbolickou jednu korunu za GPS jednotku.

Položka v ceně Tarif
  Standard Profit Extra
Měsíčni poplatek 356 Kč 356 Kč 951 Kč
Montáž a aktivace SIM a softwaru 1 428 Kč 357 Kč 1 428 Kč
Jednorázový poplatek za nákup jednotky 11 299 Kč 10 109 Kč 1 Kč
Poznámka: Uvedené ceny jsou včetně DPH

Tak na to si počkáme!

Po sečtení všech nákladů na jedno vozidlo vychází jako nejzajímavější prostřední tarif Profit. Vůči nejdražšímu Extra je za dva roky, na které se musíte pro získání uvedených cen „upsat“, o pět tisíc levnější. Bude ale záležet ještě na ostatních poplatcích za nestandardní služby. Jednorázová částka za aktivaci a montáž modulu je adekvátní – zvažme, že jde o GPS zařízení s jednoduchým mobilním telefonem v jednom.

Eurotel se vydal správným směrem. Car Control může být užitečná služba, která ušetří čas i peníze.

Tip: Od 1. září budou na těchto stránkách dostupné podrobnější informace o službě Eurotel Car Control

Témata článku: Operátoři, O2, Ostatní, EU, Služba

6 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Jirka 31. 8. 2005 22:10:45
    No nabidka od TM je propracovanejsi i levnejsi - viz. clanek u konkurence,...
  • XXTeens, XXTeens 31. 8. 2005 20:07:09
    TM rozhodně není pozadu..
  • 31. 8. 2005 18:38:32
    konkurence má jinou sužbu. Zdaleka né tak propracovanou a s množstvím...
Určitě si přečtěte

Zpátky do školy! Nejlépe s novým mobilem a výhodným tarifem, nejvýhodnější je...

Zpátky do školy! Nejlépe s novým mobilem a výhodným tarifem, nejvýhodnější je...

** Pokud vám ještě nebylo 27 let, máte dveře otevřené ** 10 GB s „občanským“ tarifem stojí přes tisícovku, pro mladé 499 Kč ** O2 připravilo akci na telefony, za úpis sleví až 3 000 Kč

Dnes | Pospíšil Aleš | 10

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

** iPhone 7 32 GB nyní pořídíte těsně pod 20 tisíc korun ** Novinky náleží do střední třídy, Huawei Y6 2017 vyjde na 3 995 Kč ** Na konci léta nabízí O2 slevu až tři tisíce no nový mobil, za úpis

5.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

** I velmi atraktivní kousky Afriky, jižní Ameriky a Karibiku patří do EU ** To znamená, že i odtud voláte za domácí ceny ** Martinik, Madeira, Guadeloupe, Azory, Kanáry a další

4.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 24


komerční sdělení

Komerční sdělení