Eurotel Global Access: přístup na internet v 58 zemích světa

Eurotel včera spustil novou službu, která usnadní datování majitelům tarifních programů. Ačkoliv ji ale prezentuje jako výhodnou, zdá se nám stále docela drahá.
Eurotel Global Access: přístup na internet v 58 zemích světa

Protože je v tiskové zprávě řečeno vše podstatné, zveřejňujeme ji v plném znění.


Eurotel představuje službu Eurotel Global Access, která od 17. února přináší jednoduché, cenově výhodné a spolehlivé mobilní datové spojení během pobytu v zahraničí. Služba Global Access je určena všem, kteří potřebují na cestách mít spolehlivý přístup k elektronické poště nebo informacím v intranetu své firmy.

„Eurotel Global Access přináší významnou finanční úsporu u datových přenosů ze zahraničí, a to až o 60 procent oproti běžnému datovému roamingu, říká Garisson Macri, výkonný ředitel marketingu Eurotelu. „Díky jednotnému nastavení všech přístupových bodů je práce s datovými službami v 58 zemích světa stejně snadná jako v České republice. Eurotel Global Access jsme pro naše zákazníky vyvinuli ve spolupráci s firmou AT&T.“

Princip služby je velmi jednoduchý: v zahraničí se zákazník připojí pomocí svého mobilního telefonu k přístupovému bodu sítě AT&T, zadá své přístupové jméno a heslo a vzápětí je připojen k internetu. Podle lokality, kde se nachází, využívá služba Eurotel Global Access k přenosu dat technologii HSCSD nebo jinou standardní datovou službu.

Pro využívání služby Eurotel Global Access potřebuje zákazník stejné technické vybavení jako pro mobilní přístup na internet v ČR – zaprvé mobilní telefon s podporou datových služeb (nejlépe technologie HSCSD) a zadruhé notebook, kapesní počítač nebo jiné zařízení s programovým vybavením, které je potřeba pro přístup na internet.

Službu Eurotel Global Access je možné aktivovat na Eurotel lince *11, v Centru péče o významné zákazníky nebo na značkových prodejnách společnosti Eurotel. Před odjezdem do zahraničí stačí, aby si zákazník na internetových stránkách www.eurotel.cz vyhledal místní přístupový bod společnosti AT&T, ke kterému se bude připojovat. Podrobný návod pro připojení naleznou zákazníci opět na stránkách www.eurotel.cz. Pro pomoc s nastavením služby lze kdykoliv kontaktovat zástupce společnosti Eurotel.

Ke dni spuštění bude služba v provozu v 6 evropských zemích – Slovensko, Polsko, Maďarsko, Německo, Francie a Itálie. Další země budou rychle přibývat a během měsíce budou moci zákazníci využívat službu ve všech 58 zemích světa.

Aktivace služby je zpoplatněna částkou 495 Kč. Mimořádnou nabídkou je aktivace zdarma, pokud se uskuteční do 30. dubna 2003. Dále zákazník platí pouze za dobu, po kterou službu Eurotel Global Access skutečně používal. Při datové komunikaci z evropských zemí je sazba 4,50 Kč za minutu spojení, z ostatních zemí pak 4,90 Kč (ceny bez DPH). K poplatku za Eurotel Global Access je nutné připočíst cenu za národní hovor v síti místního operátora.


Stručně řečeno: v mobilu, PDA nebo notebooku budete mít stejné nastavení pro všechny státy, kde Global Access funguje, jen budete měnit vytáčené telefonní číslo. Před odjezdem do dané země si zjistíte, zda v této zemi Global Access funguje, a pokud ano, zjistíte si na webu Eurotelu přípojný bod. Aktivace služby stojí 519,75 Kč s daní, do konce dubna je však zdarma. Za datování zaplatíte běžné roamingové poplatky jako při volání v domácí síti a k tomu dalších zhruba pět korun za službu samotnou.

Výhodné?

Když nám na tiskové konferenci pouštěli prezentaci, byla na první slidu uvedena cena 4,50, případně 4,90 Kč; jednu chvíli to vypadalo, že datování bude úžasně levné. Bohužel informace o národním roamingu vše změnila, jedna minuta datování vás může přjít na několik desítek korun. Škoda, že operátoři nenabízejí v roamingu levnější datování než volání stejně jako v domácí síti. Do té doby bude služba těžko využitelná pro soukromé osoby.

Jen upozornění: služba využívá běžné datové hovory případně HSCSD, nikoliv GPRS. Mimochodem, GPRS roaming může být v některých případech levnější, vše je nutné spočítat pro konkrétní situaci.

Diskuze (4) | Sony Ericsson P800 je v prodeji!

Témata článku: Operátoři, O2, EU, Euro, Přístup, Access, Svět, Internet, Global

Určitě si přečtěte

Leden u O2: Kdo by nechtěl mobil a náramek Xiaomi za 6 Kč...

Leden u O2: Kdo by nechtěl mobil a náramek Xiaomi za 6 Kč...

** Než začnete lovit drobné, přečtěte si pozorně podmínky akce ** Nebo kupte raději za plnou cenu, operátor v lednu zlevňoval ** Novinkou od Jihokorejců je Samsung Galaxy A8 za 12 995 Kč

6.  1.  2018 | Pospíšil Aleš | 26

Volali jsme jako jindy v neděli, o stovky procent vyskočily na Štědrý den data

Volali jsme jako jindy v neděli, o stovky procent vyskočily na Štědrý den data

** Selfíčko s dárečkem jedině přes messenger a přes Wi-Fi ** Nejvíce volali, SMSkovali a datovali zákazníci T-Mobilu ** Průměrná hodnota přenesených dat na SIM se pohybuje od 40 do 60 MB

25.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 17

Tomáš Budník skončí, novým generálním ředitelem O2 bude Jindřich Fremuth

Tomáš Budník skončí, novým generálním ředitelem O2 bude Jindřich Fremuth

18.  12.  2017 | Kůžel Filip, tisková zpráva | 7

Vánoční ceník O2: slevy za úpis, iPhone X, Nokia 8 a Xiaomi Mi A1

Vánoční ceník O2: slevy za úpis, iPhone X, Nokia 8 a Xiaomi Mi A1

** Kvalitu za rozumnou cenu nabídne Xiaomi Mi A1 za 6 496 Kč ** Štědrý Ježíšek může pod stromeček naložit Nokii 8 ** Chcete-li ušetřit na HW, je tu vánoční akce, ale musíte uzavřít smlouvu

6.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 2