Eurotel Global Access: přístup na internet v 58 zemích světa

Eurotel včera spustil novou službu, která usnadní datování majitelům tarifních programů. Ačkoliv ji ale prezentuje jako výhodnou, zdá se nám stále docela drahá.
Eurotel Global Access: přístup na internet v 58 zemích světa

Protože je v tiskové zprávě řečeno vše podstatné, zveřejňujeme ji v plném znění.


Eurotel představuje službu Eurotel Global Access, která od 17. února přináší jednoduché, cenově výhodné a spolehlivé mobilní datové spojení během pobytu v zahraničí. Služba Global Access je určena všem, kteří potřebují na cestách mít spolehlivý přístup k elektronické poště nebo informacím v intranetu své firmy.

„Eurotel Global Access přináší významnou finanční úsporu u datových přenosů ze zahraničí, a to až o 60 procent oproti běžnému datovému roamingu, říká Garisson Macri, výkonný ředitel marketingu Eurotelu. „Díky jednotnému nastavení všech přístupových bodů je práce s datovými službami v 58 zemích světa stejně snadná jako v České republice. Eurotel Global Access jsme pro naše zákazníky vyvinuli ve spolupráci s firmou AT&T.“

Princip služby je velmi jednoduchý: v zahraničí se zákazník připojí pomocí svého mobilního telefonu k přístupovému bodu sítě AT&T, zadá své přístupové jméno a heslo a vzápětí je připojen k internetu. Podle lokality, kde se nachází, využívá služba Eurotel Global Access k přenosu dat technologii HSCSD nebo jinou standardní datovou službu.

Pro využívání služby Eurotel Global Access potřebuje zákazník stejné technické vybavení jako pro mobilní přístup na internet v ČR – zaprvé mobilní telefon s podporou datových služeb (nejlépe technologie HSCSD) a zadruhé notebook, kapesní počítač nebo jiné zařízení s programovým vybavením, které je potřeba pro přístup na internet.

Službu Eurotel Global Access je možné aktivovat na Eurotel lince *11, v Centru péče o významné zákazníky nebo na značkových prodejnách společnosti Eurotel. Před odjezdem do zahraničí stačí, aby si zákazník na internetových stránkách www.eurotel.cz vyhledal místní přístupový bod společnosti AT&T, ke kterému se bude připojovat. Podrobný návod pro připojení naleznou zákazníci opět na stránkách www.eurotel.cz. Pro pomoc s nastavením služby lze kdykoliv kontaktovat zástupce společnosti Eurotel.

Ke dni spuštění bude služba v provozu v 6 evropských zemích – Slovensko, Polsko, Maďarsko, Německo, Francie a Itálie. Další země budou rychle přibývat a během měsíce budou moci zákazníci využívat službu ve všech 58 zemích světa.

Aktivace služby je zpoplatněna částkou 495 Kč. Mimořádnou nabídkou je aktivace zdarma, pokud se uskuteční do 30. dubna 2003. Dále zákazník platí pouze za dobu, po kterou službu Eurotel Global Access skutečně používal. Při datové komunikaci z evropských zemí je sazba 4,50 Kč za minutu spojení, z ostatních zemí pak 4,90 Kč (ceny bez DPH). K poplatku za Eurotel Global Access je nutné připočíst cenu za národní hovor v síti místního operátora.


Stručně řečeno: v mobilu, PDA nebo notebooku budete mít stejné nastavení pro všechny státy, kde Global Access funguje, jen budete měnit vytáčené telefonní číslo. Před odjezdem do dané země si zjistíte, zda v této zemi Global Access funguje, a pokud ano, zjistíte si na webu Eurotelu přípojný bod. Aktivace služby stojí 519,75 Kč s daní, do konce dubna je však zdarma. Za datování zaplatíte běžné roamingové poplatky jako při volání v domácí síti a k tomu dalších zhruba pět korun za službu samotnou.

Výhodné?

Když nám na tiskové konferenci pouštěli prezentaci, byla na první slidu uvedena cena 4,50, případně 4,90 Kč; jednu chvíli to vypadalo, že datování bude úžasně levné. Bohužel informace o národním roamingu vše změnila, jedna minuta datování vás může přjít na několik desítek korun. Škoda, že operátoři nenabízejí v roamingu levnější datování než volání stejně jako v domácí síti. Do té doby bude služba těžko využitelná pro soukromé osoby.

Jen upozornění: služba využívá běžné datové hovory případně HSCSD, nikoliv GPRS. Mimochodem, GPRS roaming může být v některých případech levnější, vše je nutné spočítat pro konkrétní situaci.

Témata článku: Operátoři, O2, EU, Přístup, Internet, Euro

Určitě si přečtěte

O2 v říjnu: iPhone 8, Xperia XZ1 Compact a tajné tisícové slevy [ceník]

O2 v říjnu: iPhone 8, Xperia XZ1 Compact a tajné tisícové slevy [ceník]

** Nový iPhone 8 srazil ceny starších modelů zhruba o 4 000 Kč ** Další podzimní novinkou je nejmenší superphone Sony Xperia XZ1 Compact ** Nepřehlédněte slevy s programem Extra výhod, třeba na Nokie 3 a 5

16.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

** V roamingu konečně využíváme služby za domácí ceny ** EU se chce nyní zaměřit na drahé volání z domova za hranice ** Jde o další škodlivou regulaci EU? Nebo není jiná cesta?

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 44

O2 v září: Špičkový Samsung Galaxy Note 8 a četné slevy [ceník]

O2 v září: Špičkový Samsung Galaxy Note 8 a četné slevy [ceník]

** O 2 800 Kč šel s cenou dolů iPhone 7 s pamětí 256 GB ** O 2 500 Kč levnější můžete mít CAT S60 s termokamerou ** Sleva 2 300 Kč pak platí na loňský Samsung Galaxy S7

9.  9.  2017 | Pospíšil Aleš | 1