Eurotel Global Access: přístup na internet v 58 zemích světa

Eurotel včera spustil novou službu, která usnadní datování majitelům tarifních programů. Ačkoliv ji ale prezentuje jako výhodnou, zdá se nám stále docela drahá.
Eurotel Global Access: přístup na internet v 58 zemích světa

Protože je v tiskové zprávě řečeno vše podstatné, zveřejňujeme ji v plném znění.


Eurotel představuje službu Eurotel Global Access, která od 17. února přináší jednoduché, cenově výhodné a spolehlivé mobilní datové spojení během pobytu v zahraničí. Služba Global Access je určena všem, kteří potřebují na cestách mít spolehlivý přístup k elektronické poště nebo informacím v intranetu své firmy.

„Eurotel Global Access přináší významnou finanční úsporu u datových přenosů ze zahraničí, a to až o 60 procent oproti běžnému datovému roamingu, říká Garisson Macri, výkonný ředitel marketingu Eurotelu. „Díky jednotnému nastavení všech přístupových bodů je práce s datovými službami v 58 zemích světa stejně snadná jako v České republice. Eurotel Global Access jsme pro naše zákazníky vyvinuli ve spolupráci s firmou AT&T.“

Princip služby je velmi jednoduchý: v zahraničí se zákazník připojí pomocí svého mobilního telefonu k přístupovému bodu sítě AT&T, zadá své přístupové jméno a heslo a vzápětí je připojen k internetu. Podle lokality, kde se nachází, využívá služba Eurotel Global Access k přenosu dat technologii HSCSD nebo jinou standardní datovou službu.

Pro využívání služby Eurotel Global Access potřebuje zákazník stejné technické vybavení jako pro mobilní přístup na internet v ČR – zaprvé mobilní telefon s podporou datových služeb (nejlépe technologie HSCSD) a zadruhé notebook, kapesní počítač nebo jiné zařízení s programovým vybavením, které je potřeba pro přístup na internet.

Službu Eurotel Global Access je možné aktivovat na Eurotel lince *11, v Centru péče o významné zákazníky nebo na značkových prodejnách společnosti Eurotel. Před odjezdem do zahraničí stačí, aby si zákazník na internetových stránkách www.eurotel.cz vyhledal místní přístupový bod společnosti AT&T, ke kterému se bude připojovat. Podrobný návod pro připojení naleznou zákazníci opět na stránkách www.eurotel.cz. Pro pomoc s nastavením služby lze kdykoliv kontaktovat zástupce společnosti Eurotel.

Ke dni spuštění bude služba v provozu v 6 evropských zemích – Slovensko, Polsko, Maďarsko, Německo, Francie a Itálie. Další země budou rychle přibývat a během měsíce budou moci zákazníci využívat službu ve všech 58 zemích světa.

Aktivace služby je zpoplatněna částkou 495 Kč. Mimořádnou nabídkou je aktivace zdarma, pokud se uskuteční do 30. dubna 2003. Dále zákazník platí pouze za dobu, po kterou službu Eurotel Global Access skutečně používal. Při datové komunikaci z evropských zemí je sazba 4,50 Kč za minutu spojení, z ostatních zemí pak 4,90 Kč (ceny bez DPH). K poplatku za Eurotel Global Access je nutné připočíst cenu za národní hovor v síti místního operátora.


Stručně řečeno: v mobilu, PDA nebo notebooku budete mít stejné nastavení pro všechny státy, kde Global Access funguje, jen budete měnit vytáčené telefonní číslo. Před odjezdem do dané země si zjistíte, zda v této zemi Global Access funguje, a pokud ano, zjistíte si na webu Eurotelu přípojný bod. Aktivace služby stojí 519,75 Kč s daní, do konce dubna je však zdarma. Za datování zaplatíte běžné roamingové poplatky jako při volání v domácí síti a k tomu dalších zhruba pět korun za službu samotnou.

Výhodné?

Když nám na tiskové konferenci pouštěli prezentaci, byla na první slidu uvedena cena 4,50, případně 4,90 Kč; jednu chvíli to vypadalo, že datování bude úžasně levné. Bohužel informace o národním roamingu vše změnila, jedna minuta datování vás může přjít na několik desítek korun. Škoda, že operátoři nenabízejí v roamingu levnější datování než volání stejně jako v domácí síti. Do té doby bude služba těžko využitelná pro soukromé osoby.

Jen upozornění: služba využívá běžné datové hovory případně HSCSD, nikoliv GPRS. Mimochodem, GPRS roaming může být v některých případech levnější, vše je nutné spočítat pro konkrétní situaci.

Témata článku: Operátoři, O2, EU

4 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Viktor 14. 2. 2003 13:18:19

    Podle tiskové zprávy ET je měsíční paušál nulový, pouze aktivace služby...

  • Petr Broža 14. 2. 2003 12:33:56
    Je to samozřejmě chyba a už je opravena.
  • hans 14. 2. 2003 11:32:29

    V tiskove zprave se pise o aktivaci zdarma do 30. dubna, tedy jeste o...

Určitě si přečtěte

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

** iPhone 7 32 GB nyní pořídíte těsně pod 20 tisíc korun ** Novinky náleží do střední třídy, Huawei Y6 2017 vyjde na 3 995 Kč ** Na konci léta nabízí O2 slevu až tři tisíce no nový mobil, za úpis

5.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

** I velmi atraktivní kousky Afriky, jižní Ameriky a Karibiku patří do EU ** To znamená, že i odtud voláte za domácí ceny ** Martinik, Madeira, Guadeloupe, Azory, Kanáry a další

4.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 24

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

** Než tzv. rebranding, raději poplatek za právo užívat známku O2 ** Původně měl operátor právo používat jméno O2 do ledna 2019 ** 39 % telefonů v síti O2 umí LTE, kolik prodatují operátor neuvedl

28.  7.  2017 | Pospíšil Aleš, Láska Jan | 15


komerční sdělení

Komerční sdělení