Eurotel: Go GPRS Instant roaming

Od patnáctého ledna příchází Eurotel s dlouho očekávanou službou - s možností využívat GPRS datových přenosů i v roamingu. Kolik za tuto vymoženost zaplatíte?
Eurotel: Go GPRS Instant roaming

O čem to je?

Go GPRS Instant roaming doplňuje nabídku datových služeb na předplacených kartách a rozšiřuje služby Go roamingu.  Je to předplacená služba s možností datového přístupu ze zahraničí na WAP - např. k portálu Juice. K užívání služby je nutný mobilní telefon podporující GPRS technologii a aktivované služby Go roaming a Go GPRS Instant.  Go GPRS Instant roaming lze od 15.1.2002 využívat zatím v Rakousku, v síti mobilního operátora Connect GSM 1800 - na displeji mobilního telefonu se zobrazí nápis ‚ONE‘.

Je to drahá švanda?

  • Go zákazníkům je účtován objem přenesených dat i doba připojení,
  • cena se vztahuje k jedné WAP relaci,
  • zaplatíte 27 Kč za 100 kB + 27 Kč za 1 hodinu,
  • cena je platná pro všechny Go tarify.

Při připojení na WAP gateway Eurotelu je zaznamenáváno množství přenesených dat a doba připojení. Po ukončení každé WAP relace - ukončení GPRS připojení na WAP gateway - dojde k zúčtování. Přenesená data se zaokrouhlují na 100 kB nahoru. Cena za hodinu připojení je rozdělena do 10minutových intervalů, za každý započatý interval je Go zákazníkovi účtováno 4,50 Kč.

Výzva k diskusi: je cena za datové přenosy v zahraničí přijatelná? Budete této možnost aktivně využívat?

 

Témata článku: Operátoři, O2, Roaming, EU, Eurotel Go, Euro, GPRS

Určitě si přečtěte

O2 v říjnu: iPhone 8, Xperia XZ1 Compact a tajné tisícové slevy [ceník]

O2 v říjnu: iPhone 8, Xperia XZ1 Compact a tajné tisícové slevy [ceník]

** Nový iPhone 8 srazil ceny starších modelů zhruba o 4 000 Kč ** Další podzimní novinkou je nejmenší superphone Sony Xperia XZ1 Compact ** Nepřehlédněte slevy s programem Extra výhod, třeba na Nokie 3 a 5

16.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

** V roamingu konečně využíváme služby za domácí ceny ** EU se chce nyní zaměřit na drahé volání z domova za hranice ** Jde o další škodlivou regulaci EU? Nebo není jiná cesta?

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 44

Tři měsíce bez okovů. Jak se nám žije bez evropského roamingu?

Tři měsíce bez okovů. Jak se nám žije bez evropského roamingu?

** Chování Čechů v zahraničí se změnilo zcela zásadně ** V Chorvatsku jsme surfovali 50× více a spotřeba rostla v celé EU ** Překupníci se zahraničními tarify se neobjevili, operátoři nezdražují

23.  9.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 68