Eurotel Go má nové ceny za volání!

Eurotel změnil některé ceny u svých předplacených programů Original Go a Quatro Go. Přestože změny v tiskové zprávě označuje jako „výhodnější“, po podobném zkoumání jsme zjistili, že starší ceny se v mnoha případech vyplatily víc.
Eurotel Go má nové ceny za volání!

Z tiskové zprávy: Tarif Quatro Go přináší cenové zvýhodnění při volání v době mimo špičku i do pevné sítě. Go zákazníci zaplatí za minutu hovoru pouze 2,70 korun , což je o 5,20 korun nižší cena než doposud. Navíc zákazníci používající tarif Quatro Go mohou do 30. 4. 2002 využít speciální akci, která nabízí o víkendech a státních svátcích volání do sítě Eurotel za pouhou 1 korun za minutu.

Další změnu cen přináší Go zákazníkům tarif Original Go, u kterého se ruší účtovací doba špička/mimo špičku. „Po celý den bude našim Go zákazníkům účtována po první minutě jednotná cena pouze 4,40 korun za 1 minutu hovoru do všech telefonních sítí v ČR,“ říká Glenice Maclellan, výkonná ředitelka marketingu Eurotelu. První minuta hovoru je účtována celá v ceně 6,60 Kč, dále se účtuje každých započatých 30 vteřin hovoru v ceně 4,40 korun za minutu, tedy pouze 2,20 Kč za 30 vteřin.


Volání V ČR

Tarif Original Go Po celý den
Eurotel 6,60/4,40 *
Ostatní mobilní operátoři 6,60/4,40 *
Pevné sítě 6,60/4,40 *
WAP, Juice 2,70***
SMS zpráva 3,30
Expresní hlasová schránka Go

Hlasová schránka Go

2,50
Go GPRS Instant – WAP, Juice 0,60/1 kB + 0,60/hod.
Go Data, Mobile Internet 6,50

* první minuta je účtována celá v ceně 6,60 korun, dále se účtuje každých započatých 30 vteřin hovoru v ceně 4,40 korun za minutu (tedy 2,20Kč za 30 vteřin)

Tarif Quatro Go Špička Mimo špičku
Eurotel 6,90** 2,70**
Ostatní mobilní operátoři 9,90 7,90
Pevné sítě 9,90 2,70
WAP, Juice 2,70*** 2,70***
SMS zpráva 3,30 3,30
Expresní hlasová schránka Go

Hlasová schránka Go

2,50 2,50
Go GPRS Instant – WAP, Juice 0,60/1 kB + 0,60/hod.
Go Data, Mobile Internet 6,50

** Od 9.3.-30.4.2002 je cena za 1 minutu hovoru do sítě Eurotel pouze 1,- Kč a to o víkendech a svátcích.

Tarif Fun Go Po celý den
Eurotel 6,60
Ostatní mobilní operátoři 6,60
Pevné sítě 6,60
WAP, Juice 2,70***
SMS zpráva 1,80
Expresní hlasová schránka Go

Hlasová schránka Go

2,50
Go GPRS Instant – WAP, Juice 0,60/1 kB + 0,60/hod.
Go Data, Mobile Internet 6,50

*** Od 1.2.-30.4.2002 cena za 1 minutu prohlížení pouze 1 korunu v době od 16.00 – 8.00 + víkendy

Uvedené ceny jsou v Kč za 1 min. včetně DPH. Účtuje se každých započatých 30 sekund od spojení hovoru. Volání na Modré linky Českého Telecomu se účtuje jako sazba na pevnou síť dle jednotlivých tarifů.

První změna Go tarifu je zadarmo, každá další za 95 korun (včetně 5 % DPH), v době od 11.2. do 11.4.2002 pouze 14,50 korun. Tato částka je odečtena z kreditu na Go SIM kartě.

Ještě ušetříte ... i když jenom chvíli

Všichni stávající i noví Go zákazníci mohou využívat také dalších speciálních časově omezených Go nabídek - výhodné wapování za pouhou korunu v době mimo špičku nebo vrácení 50 korun zpět po provolání Go kreditu v hodnotě 500 korun. Goučkaři si také mohou do 11. dubna vyzkoušet, který z Go tarifů je pro ně nejvýhodnější, a to díky snížení ceny za změnu Go tarifu na 14,50 korun.


MobilMania komentuje

Jak je to s výhodností nových cen za mobilní telefonování s Go ve skutečnosti? Nevyzdvihuje Eurotel v tiskové zprávě jen dobré zprávy a na špatné diplomaticky zapomněl? Podívejme se na jednotlivé změny:

Program Quatro Go je nyní skutečně výhodnější, protože za zlevněným voláním do pevné sítě mimo špičku nestojí žádné „neviditelné“ zvýšení ceny na jiném místě. Mimo špičku se teď na telefony Paegasu a Oskara vůbec nevyplatí volat - když mají dotyční i pevný telefon, zavolejte jim na něj a budete to mít skoro třikrát levnější. (Proč by měl Eurotel platit konkurenci propojovací poplatky, když všechno může zůstat „doma“.)

U Original Go nezůstal kámen na kameni. Je pravda, že po první minutě budete volat levněji než doposud, ale Eurotel už nezmiňuje, že první minutu zdražil! U volání do jiných sítí sice jen o desetník, za volání do Eurotelu ale budete muset připlatit korunu deset. Zdražení je největší jen v první minutě a každá další půlminuta už bude výslednou sazbu snižovat, ale i tak je změna k horšímu dost výrazná. Výhodou nového sazebníku jsou nižší ceny volání do sítě Českého Telecomu. Dřívějších patnáct korun za minutu ale byla už ostuda a Eurotel si zaslouží jen pokárání, že se ke snížení ceny dopracoval až dnes.

Jinými slovy: u tarifu Original Go a telefonování v síti Eurotelu se nové ceny vyrovnají starým až při téměř tříminutovém hovoru! Při telefonování do jiných mobilních sítí se ceny začínají vyplácet už při hovoru poloviční délky. (Tyto změny bychom jedním slovem ale každopádně nazvali zdražením.)

Spočítejte si, jestli se vám Eurotel Go vyplatí

Stáhněte si novou verzi tabulky Tarifikátor (soubor XLS 662 kB, případně hledejte v sekci Soubory na MobilManii výraz Tarifikátor). Tabulka vám pomůže při hledání optimálního tarifního programu nebo předplacené služby. U předplacenky Eurotel Go jsou již ceny aktualizovány podle nejnovějších změn.

Diskuze (91) Další článek: Chystají se nové barevné kombinace mobilu Siemens ME45

Témata článku: Operátoři, O2, EU, Volání, Eurotel Go, Euro, Jednotná cena


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 4

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 8

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 16

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 14