EuroTel HSCSD: rychlá data z celé Evropy

EuroTel si připsal na své konto další prvenství – nejenže jako jediný nabízí rychlá data HSCSD i GPRS, ale zprovoznil také HSCSD roaming, tedy možnost používat tato data v zahraničí.
EuroTel HSCSD: rychlá data z celé Evropy
EuroTel si připsal na své konto další prvenství – nejenže jako jediný český operátor nabízí možnost rychlých datových přenosů prostřednictvím HSCSD i GPRS, ale umožnil používat službu HSCSD i při cestách v zahraničí. Rychlé datové přenosy tak můžete používat hned v šestnácti světových zemích. Používání HSCSD připojení v zahraničí je velmi jednoduché – nemusíte měnit žádná nastavení; zůstává jak číslo (0602 900 009), tak i další volby.

Hodně práce za krátkou dobu

HSCSD je první datová služba, která umožnila připojení větší rychlostí než 9,6 kb/s, kterou zvládá většina běžných mobilů nebo 14,4 kb/s, kterou umí některé novější mobilní přístroje (technologie CSD – opět pouze u EuroTelu). Rychlost datových přenosů při použití HSCSD může být až 4,5krát vyšší než u běžných mobilních telefonů – data dokáží po telefonní lince pelášit rychlostí až 43,2 kb/s – což je vyšší rychlost, než kterou dosahují běžné stolní modemy připojené na pevnou telefonní linku!

U datových přenosů za využití technologie HSCSD je účtována každá minuta, kterou strávíte na lince – ať už jste připojeni k Internetu nebo jen posíláte data na jiný počítač. Na rozdíl od toho u mladší technologie GPRS platíte za objem přenesených dat – můžete být připojeni jakkoli dlouho, ale pokud nebudete přijímat ani posílat nějaké informace, nezaplatíte téměř nic. Nevýhodou GPRS je právě neexistence roamingu a omezený výběr telefonů podporujících tuto technologii (roaming je možná zatím jen v Rakousku).

Telefonů je dostatek

Na rozdíl od GPRS podporuje technologii HSCSD daleko více současných telefonů – Nokia 6210, Siemens S40 a Nokia CardPhone 2. Poslední jmenovaný však není plnohodnotným mobilním telefonem ale pouze komunikačním doplňkem ve formě PC karty. Z nových telefonů telefon bude HSCSD podporovat například Ericsson R520, který by mohl být na trhu už v dubnu. Pro porovnání: GPRS umí dnes jen Motorola Timeport 260, který se kvalitami žádnému z jmenovaných mobilů nevyrovná.

Díky nově uvedenému HSCSD roamingu se doba potřebná k přenesení důležitých dat dokáže výrazně snížit – a samozřejmě i ušetřit nemalou částku, protože datové přenosy ze zahraničí se účtují jako běžné odchozí volání do České republiky.

Pro rychlé zorientování přidáváme ceník datových služeb EuroTelu při volání z ČR:

Služba WAP Mobile Internet

Aktivace Měsíční poplatek GPRS Instant GSM data
0 Kč 0 Kč Internet WAP Internet WAP
0,53 Kč/1 kB 0,53 Kč/1 kB 6,30 Kč/min 2,05 Kč/min

Služba Data

Aktivace Měsíční poplatek GPRS Instant HSCSD Fast
0 Kč 205 Kč Internet WAP Internet WAP
0,032 Kč/1 kB 0,42 Kč/1 kB 2,05 Kč/min 2,05 Kč/min

Témata článku: Operátoři, O2, Ostatní, EU, Motorola Timeport 260, Nokia 6210 Navigator, Siemens S40

2 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Martin 17. 7. 2001 19:15:17
    Údajně už i v Něměcku - D1, ale ačkoliv GPRS u Eurotelu můžu jen chválit,...
  • Marek 17. 7. 2001 19:15:17
    Roaming GPRS EuroTelu existuje - zatím v rakouské síti Connect.
Určitě si přečtěte

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

** iPhone 7 32 GB nyní pořídíte těsně pod 20 tisíc korun ** Novinky náleží do střední třídy, Huawei Y6 2017 vyjde na 3 995 Kč ** Na konci léta nabízí O2 slevu až tři tisíce no nový mobil, za úpis

5.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

** I velmi atraktivní kousky Afriky, jižní Ameriky a Karibiku patří do EU ** To znamená, že i odtud voláte za domácí ceny ** Martinik, Madeira, Guadeloupe, Azory, Kanáry a další

4.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 24

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

** Než tzv. rebranding, raději poplatek za právo užívat známku O2 ** Původně měl operátor právo používat jméno O2 do ledna 2019 ** 39 % telefonů v síti O2 umí LTE, kolik prodatují operátor neuvedl

28.  7.  2017 | Pospíšil Aleš, Láska Jan | 15


komerční sdělení

Komerční sdělení