EuroTel HSCSD: rychlá data z celé Evropy

EuroTel si připsal na své konto další prvenství – nejenže jako jediný nabízí rychlá data HSCSD i GPRS, ale zprovoznil také HSCSD roaming, tedy možnost používat tato data v zahraničí.
EuroTel HSCSD: rychlá data z celé Evropy
EuroTel si připsal na své konto další prvenství – nejenže jako jediný český operátor nabízí možnost rychlých datových přenosů prostřednictvím HSCSD i GPRS, ale umožnil používat službu HSCSD i při cestách v zahraničí. Rychlé datové přenosy tak můžete používat hned v šestnácti světových zemích. Používání HSCSD připojení v zahraničí je velmi jednoduché – nemusíte měnit žádná nastavení; zůstává jak číslo (0602 900 009), tak i další volby.

Hodně práce za krátkou dobu

HSCSD je první datová služba, která umožnila připojení větší rychlostí než 9,6 kb/s, kterou zvládá většina běžných mobilů nebo 14,4 kb/s, kterou umí některé novější mobilní přístroje (technologie CSD – opět pouze u EuroTelu). Rychlost datových přenosů při použití HSCSD může být až 4,5krát vyšší než u běžných mobilních telefonů – data dokáží po telefonní lince pelášit rychlostí až 43,2 kb/s – což je vyšší rychlost, než kterou dosahují běžné stolní modemy připojené na pevnou telefonní linku!

U datových přenosů za využití technologie HSCSD je účtována každá minuta, kterou strávíte na lince – ať už jste připojeni k Internetu nebo jen posíláte data na jiný počítač. Na rozdíl od toho u mladší technologie GPRS platíte za objem přenesených dat – můžete být připojeni jakkoli dlouho, ale pokud nebudete přijímat ani posílat nějaké informace, nezaplatíte téměř nic. Nevýhodou GPRS je právě neexistence roamingu a omezený výběr telefonů podporujících tuto technologii (roaming je možná zatím jen v Rakousku).

Telefonů je dostatek

Na rozdíl od GPRS podporuje technologii HSCSD daleko více současných telefonů – Nokia 6210, Siemens S40 a Nokia CardPhone 2. Poslední jmenovaný však není plnohodnotným mobilním telefonem ale pouze komunikačním doplňkem ve formě PC karty. Z nových telefonů telefon bude HSCSD podporovat například Ericsson R520, který by mohl být na trhu už v dubnu. Pro porovnání: GPRS umí dnes jen Motorola Timeport 260, který se kvalitami žádnému z jmenovaných mobilů nevyrovná.

Díky nově uvedenému HSCSD roamingu se doba potřebná k přenesení důležitých dat dokáže výrazně snížit – a samozřejmě i ušetřit nemalou částku, protože datové přenosy ze zahraničí se účtují jako běžné odchozí volání do České republiky.

Pro rychlé zorientování přidáváme ceník datových služeb EuroTelu při volání z ČR:

Služba WAP Mobile Internet

Aktivace Měsíční poplatek GPRS Instant GSM data
0 Kč 0 Kč Internet WAP Internet WAP
0,53 Kč/1 kB 0,53 Kč/1 kB 6,30 Kč/min 2,05 Kč/min

Služba Data

Aktivace Měsíční poplatek GPRS Instant HSCSD Fast
0 Kč 205 Kč Internet WAP Internet WAP
0,032 Kč/1 kB 0,42 Kč/1 kB 2,05 Kč/min 2,05 Kč/min

Diskuze (2) Další článek: Mobily u nás: sto let za Japonskem

Témata článku: Operátoři, Ostatní, O2, EU, Motorola Timeport 260, Nokia 6210 Navigator, Siemens S40, Euro, Datová služba, Data, HSCSD

Určitě si přečtěte