Eurotel: internet za paušál, internet pro Go karty a další novinky

Eurotel představil na včerejší tiskové konferenci řadu novinek. Internet přes GPRS za paušál, internet pro Go karty a inovovaný tarif SMS/Data. Co se za jednotlivými službami skrývá? Přinášíme podrobné informace a ceny. Připomínáme, že se nejedná o apríl!
Eurotel: internet za paušál, internet pro Go karty a další novinky

Internet za paušál

Nejžhavější a zároveň nejzajímavější novinkou je samozřejmě nový datový balíček DATA Nonstop. Předběžně jsme informovali zde. Jedná se o klasický doplňkový balíček, který si mohou ke svému tarifu dokoupit všichni tarifní zákazníci. V případě, že využíváte tarifní program Eurotel Individual, kombinace Individual + DATA Nonstop vás vyjde rovněž na 1050 Kč měsíčně.

Měsíční poplatek 1050 Kč
Internet (GPRS) *) zdarma
WAP (GPRS) *) zdarma
Internet (CSD/HSCSD) 2,84 Kč/min.
WAP (CSD/HSCSD) 2,84 Kč/min.
Data Eurotel – Eurotel 4,20 Kč/min.
Data Eurotel – ostatní sítě v ČR 6,30 Kč/min.

*) vztahuje se pouze na připojení v síti Eurotel, za GPRS roaming se platí dle ceníku
Ceny jsou uvedeny včetně DPH

Internet pro Go karty

Další novinkou ze včerejší tiskové konference je spuštění internetu pro Go karty. Eurotel přišel v podstatě se stejnou cenou, kterou nabízí Oskar – s tím rozdílem, že u Eurotelu musíte platit navíc 0,10 Kč za každých 10 minut, kdy jste připojeni k GPRS (máte navázán PDP context).

Internet (GPRS) 0,06 Kč/kB + 0,60 Kč/hod.
WAP (GPRS) 0,6 Kč/kB + 0,60 Kč/hod.
Internet (CSD/HSCSD) 6,50 Kč/min.
WAP (CSD/HSCSD) 2,70 Kč/min.

Ceny včetně DPH

SMS/Data je mrtev, ať žije SMS/Data Plus

Dalších úprav se dočká tarifní program SMS/Data. Ten se v podstatě slučuje s tarifem SMS/Data Plus, a to na své původní - nižší - ceně. S tarifem SMS/Data + GPRS budete moci využívat jak HSCSD, tak GPRS. Na rozdíl od doplňkového balíčku DATA Nonstop se jedná o samostatný tarifní program, který je určen především pro datové přenosy a odesílání SMS.

Měsíční paušál 204,75 Kč
Volné minuty 0
Hlas – špička 15,75 Kč
Hlas – mimo špičku 5,25 Kč
Internet (GPRS) 0,0315 Kč/kB
WAP (GPRS) 0,42 Kč/kB
Internet (CSD/HSCSD) 2,10 Kč/min.
WAP (CSD/HSCSD) 2,10 Kč/min.
Data Eurotel - Eurotel (špička) 4,20 Kč
Data Eurotel - Eurotel (mimo špičku) 2,10 Kč
Data Eurotel - ostatní sítě v ČR (špička) 8,40 Kč
Data Eurotel - ostatní sítě v ČR (mimo špičku) 4,20 Kč
SMS Eurotel (1 - 40) *) 1,57 Kč
SMS Eurotel (41 – 800) *) 1,26 Kč
SMS Eurotel (801 – 8000) *) 0,95 Kč
SMS Eurotel (nad 8000) *) 0,78 Kč
SMS ostatní operátoři 1,57 Kč

*) cena získaná množstevní slevou se vztahuje na všechny textové zprávy odeslané v rámci sítě Eurotel za aktuální zúčtovací období

Datujte levněji až do léta

Konečně poslední novinkou je (prodloužení) speciální akce zaměřené na datové přenosy. Až do konce června tak budou za datové přenosy platit tyto ceny.

Způsob připojení Tarifní programy (20:00 - 8:00) Go (po celý den)
Internet GPRS 0,0105 Kč/kB 0,03 Kč/kB
Internet CSD/HSCSD 0,525 Kč/min. 2,10 Kč/min.

Ceny včetně DPH

Už je to tady!

Včerejší den byl ve znamení méně či více očekávaných překvapení. Překvapením číslo jedna byla dle mého názoru zdrcující rána pod pás Českému Telecomu v podobě internetu za paušál. Překvapením číslo dvě internet pro Go karty.

Na internet za paušál čekáme již několik let. Kdyby mi ale před pěti lety někdo řekl, že mobilní operátor bude ten, kdo jej nabídne v ČR jako první (nepočítejme teď bezdrátový přístup, satelit ani kabelovou TV), asi bych mu nevěřil. Zatímco Český Telecom horko těžko s několikaletým zpožděním představil ve vybraných lokalitách ADSL za ještě relativně přijatelných podmínek (tedy dráž než v jiných zemích, ale za cenu, kterou jsou schopny akceptovat i některé domácnosti), tak Eurotel představil připojení srovnatelné s telefonní linkou, dostupné na území celé ČR a za cenu, kterou mnozí uživatelé českého internetu udávali jako maximální přípustnou.  

Teď už jen zbývá čekat, zda částka 1050 Kč měsíčně bude dostatečným důvodem pro desetitisíce uživatelů, využívajících dial-up, aby přešli od Českého Telecomu k Eurotelu a z domácího připojení udělali připojení dostupné téměř kdekoli na našem území. Otázkou je, zda si ale Český Telecom konečně uvědomí, že „zaspal dobu“ nejen v oblasti cen za hlasové služby, ale také v oblasti přístupu k internetu. Souboj mobil vs. pevná linka tak pomalu ale jistě začíná vyhrávat mobil.

Diskuse: Zdá se vám internetový paušál Eurotelu zajímavý? Byli byste ochotni za těchto podmínek přejít z domácího připojení na mobilní připojení?


Poznámka: Toto vážně není apríl...
Diskuze (149) Další článek: Apríl: Nay Ko - první mobil s monitorem místo displeje

Témata článku: Operátoři, O2, Paušál, EU, Karta, Internet, Euro


Určitě si přečtěte