Eurotel: jste příliš sexy pro dopravní zácpy?

Eurotel ode dneška spouští novou službu, která by snad mohla pomoci některým Pražanům vyvarovat se zdlouhavému stání v kolonách. Na MMS mobil můžete dostat fotografii situace na křižovatkách.
Eurotel: jste příliš sexy pro dopravní zácpy?

MMS proti dopravním zácpám

Eurotel dnes ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy a Policií ČR spustil novou službu, která vám umožní „podívat se“ na 36 obvykle nejucpanějších dopravních uzlů v Praze. A jak, že se tam podíváte? Bude to prostřednictvím MMS, kde uvidíte dva obrázky silnice přímo z policejní kamery na příslušném místě v Praze, které si vyberete. Oba záběry jsou od sebe navíc o jednu minutu posunuty, abyste případné náhodné seskupení několika automobilů, které za pár sekund projede pod kamerou nepovažovali za nehybnou kolonu aut, která upozorňuje na to, že se při průjezdu daným místem pravděpodobně pár desítek minut zdržíte.

Klepněte pro větší obrázek

V současné době celá služba funguje tak, že si buď necháte jednorázově poslat MMS se stavem konkrétní křižovatky v daném čase, a nebo že si objednáte přes webové rozhraní pravidelné zasílání MMS se záběry z vámi vybraných křižovatek, a to v předem vybraném dni a čase. Když tedy pravidelně jezdíte třeba každý pátek v 16:00 přes Barrandovský most, tak si na webu www.dopravnikamery.cz objednáte zasílání MMS s fotografií z Barrandovského mostu třeba každý pátek v 15:30.

Klepněte pro větší obrázek

Kolik to stojí

Kromě způsobu objednání se však oba typy MMS dopravního zpravodajství liší také cenou. Zatímco za jednorázové objednání MMS odesláním příslušného kódu na číslo 999888 zaplatíte 14,70 Kč u paušálu a 14,90 Kč u GO (obě ceny jsou včetně DPH), tak za opakovaně objednané dopravní MMS zpravodajství přes web zaplatíte jen 9,45 Kč u paušálu a 9,90 Kč u Go. Otázka ovšem zní, zda tato cena není příliš vysoká. Existují totiž i jiné varianty jako WAPové dopravní zpravodajství či zprávy v rádiu, problém je ovšem v tom, že ani jedno z těchto zpravodajství si nemůžete vyžádat v době, kdy ho potřebujete. Jak rádio, tak WAP totiž poskytuje informace v poměrně neuspořádané formě, která reflektuje vždy jen ty nejčerstvější dopravní zácpy. Řešení, které nabízí Eurotel pomocí MMS však nabízí možnost kdykoliv zjistit, jak vypadá situace právě na místě, které vás v tu chvíli zajímá. Škoda jen, že je zpřístupněných prozatím jen oněch 36 kamer a jen v Praze, dopravních kamer má totiž Policie ČR po republice desítky až stovky, a možnost podívat se na aktuální dopravní situaci v místě, které zabírají by určitě uvítal nejeden řidič. Samozřejmě je tu ale ještě ona otázka finanční – 15 Kč za jednu fotku z kamery je poměrně dost. Na druhou stranu existují ale lidé, kterým taková fotka může ušetřit mnohem více než oněch 15 Kč, a kterým tudíž takováto cena vadit nebude.

Které křižovatky si prohlédnete

Pokud si přejete zaslat fotografii dopravní situace na jednom z níže uvedených míst, pak stačí odeslat SMS s textem „doprava parametr“ na číslo 999888.

Místo Parametr
Hlavní nádraží směr Muzeum muzeum
Legerova - Anglická legang
Legerova - Rumunská legrum
Nuselský most nuselak
Votická - J. Želivského vozel
Vršovická palras
Palackého náměstí palras
Hlavní nádraží směr Bulhar bulhar
Vinohradská - Jičínská FLORA flora
Vršovická - Bělocerkevská EDEN eden
Vinohradská - Želivská FEAL vinzel
Jana Želivského zeliv
Anglická - Italská angmir
Vinohradská - Italská vinital
Barandovský most barand
Náměstí Míru - Francouzská frmir
Koněvova - Želivského OHRADA konzel
Ruská - Bělocerkevská rusbel
Anglická - Škrétova DEMÍNKA angbel
Ruská ruska
Bohdalecká - Chodovská - U Plynárny chodboh
Karlovo náměstí - Resslova reskar
Karlovo náměstí - Odborů odbkar
Vinohradská - U Vodárny - N. Jířího z Poděbrad vinvod
SAT - Kartouzská strtunel1
SAT - hotel Movenpick strtunel2
Vysočanská - Prosecká vyspros
Ječná - Sokolská - I.P.Pavlova jecsok
SAT - sekvence strtunel3
SAT - sekvence strtunel4
SAT - sever Křížovnická strtunel5
SAT - Radlická strtunel6
SAT - jižní portál strtunel7

Témata článku: Operátoři, O2, Sex, EU, Euro

Určitě si přečtěte

Vánoční ceník O2: slevy za úpis, iPhone X, Nokia 8 a Xiaomi Mi A1

Vánoční ceník O2: slevy za úpis, iPhone X, Nokia 8 a Xiaomi Mi A1

** Kvalitu za rozumnou cenu nabídne Xiaomi Mi A1 za 6 496 Kč ** Štědrý Ježíšek může pod stromeček naložit Nokii 8 ** Chcete-li ušetřit na HW, je tu vánoční akce, ale musíte uzavřít smlouvu

6.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 2

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

** T-Mobile dá dva mobily za cenu jednoho (při podpisu smlouvy) ** O2 zlevní mobily (při podpisu smlouvy) ** Vodafone umožní streamovat video zdarma (v té správné aplikaci)

26.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 14