Eurotel: Který tarif je nejvýhodnější

Máte tarifní program či předplacenou kartu od Eurotelu a chtěli byste při volání ušetřit? Pak je tu pro vás dnešní článek, který se vám pokusí poradit v tom, jak ušetřit s Eurotelem (v jeho síti GSM Global).
Eurotel: Který tarif je nejvýhodnější
Kapitoly článku

Účtování

Účtování je u Eurotelu kapitolou samou pro sebe. Zatímco všechny tarifní programy nabízejí účtování po první provolané minutě po sekundách a po třetí provolané minutě o 25% levněji, tak u předplacených karet Go je situace trochu komplikovanější. Všechny předplacené tarify nabízejí účtování po 30 sekundách. Tarify Fun Go a Original Go přitom mají stejné ceny za volání v první minutě, ale po první provolané minutě se volání u Original Go o celou třetinu zlevňuje.

Co z toho vyplývá? Ti, kteří jsou zvyklí své odchozí hovory ukončovat během první půlminuty nepochybně ocení předplacené karty, které je tak mnohdy vyjdou levněji a nebo stejně draho jako i ty nejvyšší tarifní programy. Ti, kteří jsou zvyklí telefonovat v průměru mezi 30 až 60 sekundami budou mít své rozhodování o něco těžší, neboť je to přesně ten případ, kdy se rozdíl mezi účtováním 30+30 a 60+1 naprosto ztrácí, a ti, jejichž hovory přesahují jednu minutu pak téměř ve všech případech ocení přednosti účtování 60+1, se kterým se mohou setkat především u tarifních programů.

Další problém je trochu ve vymezení doby ve špičce a mimo špičku, která u některých tarifů poměrně výrazně ovlivňuje cenu za volání. Zatímco tarifní programy Relax a Relax Plus a předplacený program Quatro Go mají dobu ve špičce od pondělí do pátku od 8:00 do 16:00, tak ostatní tarifní programy mají dobu ve špičce od pondělí do pátku od 8:00 do 20:00. U předplacených tarifů Fun Go a Original Go jsou pak stejné ceny po celý den.

Co platíte v paušálu

Jak asi již všichni víte, tak každý běžný tarifní program u Eurotelu v sobě skýtá i určité množství volných minut a SMS „zdarma.“ V případě, že se pak rozhodnete platit inkasem, pak vám ještě od každého přibude po deseti kusech. Ani jedno z toho však ve skutečnosti není zdarma, a tak je možná dobré vědět, kolik za takovou volnou minutu zaplatíte.

Vzhledem k tomu, že v ceně paušálu nabízí Eurotel také SMS zdarma, tak jsme výpočet ceny jedné volné minuty dělaly tak, že jsme odečetli příslušný počet SMS zdarma (dle ceny daného tarifu) a zbytek jsme vydělili počtem volných minut. 

Tarif Cena volné minuty Cena volné minuty – inkaso
Relax 4,20 Kč 4,20 Kč
Relax Plus 6,30 Kč 6,30 Kč
Optimum 8,84 Kč 7,20 Kč
Optimum Plus 7,92 Kč 7,11 Kč
Business 200 8,50 Kč 7,98 Kč
Business 300 6,90 Kč 6,59 Kč
Business 600 4,94 Kč 4,81 Kč
*ceny jsou uvedeny včetně DPH

Jak je vidět na naší tabulce, tak nejvíce se u Eurotelu vyplatí tarifní programy Eurotel Relax a Eurotel Business 600. V prvním případě ovšem musíte volat jen do výše volných minut, neboť následné volání je poměrně výrazně drahé (tedy pokud není do Eurotelu). Další, poměrně zajímavá věc, která z této tabulky také vyplývá, je to, že předplacená karta Go si svými cenami stojí v mnoha případech lépe než tarifní programy.

Textové zprávy

Poměrně jednoduchá je situace s cenami textových zpráv. Ty totiž u všech tarifních programů stojí stejně, a tak jediný opravdový problém nastává při rozhodování se mezi předplacenou kartou a tarifním programem a nebo při výběru toho správného předplaceného programu. 

Tarif Cena za SMS
Fun Go 1,80 Kč
Tarifní programy 2,63 Kč
Original Go, Quatro Go 3,30 Kč
*ceny jsou uvedeny včetně DPH

TIP: Přehled všech tarifních programů a předplacených karet sítě Eurotel GSM Global naleznete zde. Přehled služeb, které tyto tarify nabízejí si pak můžete přečíst v tomto článku.

 

Témata článku: Operátoři, O2, EU

34 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Goob 26. 6. 2002 21:15:26

    Nojo, to abych provolal stovky minut do Oskara, aby se mi to vyplatilo....

  • jurio 26. 6. 2002 19:25:55

    To ne, ale přesvědčím tě, že až na pár výjimek je levnější Oskar

  • Raddy 25. 6. 2002 16:13:09
    a co oskaruv `NA ZISK` http://www.oskarmobil.cz/cz/business/b_index.html ,...
Určitě si přečtěte

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

** iPhone 7 32 GB nyní pořídíte těsně pod 20 tisíc korun ** Novinky náleží do střední třídy, Huawei Y6 2017 vyjde na 3 995 Kč ** Na konci léta nabízí O2 slevu až tři tisíce no nový mobil, za úpis

5.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

** I velmi atraktivní kousky Afriky, jižní Ameriky a Karibiku patří do EU ** To znamená, že i odtud voláte za domácí ceny ** Martinik, Madeira, Guadeloupe, Azory, Kanáry a další

4.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 24

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

** Než tzv. rebranding, raději poplatek za právo užívat známku O2 ** Původně měl operátor právo používat jméno O2 do ledna 2019 ** 39 % telefonů v síti O2 umí LTE, kolik prodatují operátor neuvedl

28.  7.  2017 | Pospíšil Aleš, Láska Jan | 15


komerční sdělení

Komerční sdělení