Eurotel: Který tarif je nejvýhodnější

Máte tarifní program či předplacenou kartu od Eurotelu a chtěli byste při volání ušetřit? Pak je tu pro vás dnešní článek, který se vám pokusí poradit v tom, jak ušetřit s Eurotelem (v jeho síti GSM Global).
Eurotel: Který tarif je nejvýhodnější
Kapitoly článku

Účtování

Účtování je u Eurotelu kapitolou samou pro sebe. Zatímco všechny tarifní programy nabízejí účtování po první provolané minutě po sekundách a po třetí provolané minutě o 25% levněji, tak u předplacených karet Go je situace trochu komplikovanější. Všechny předplacené tarify nabízejí účtování po 30 sekundách. Tarify Fun Go a Original Go přitom mají stejné ceny za volání v první minutě, ale po první provolané minutě se volání u Original Go o celou třetinu zlevňuje.

Co z toho vyplývá? Ti, kteří jsou zvyklí své odchozí hovory ukončovat během první půlminuty nepochybně ocení předplacené karty, které je tak mnohdy vyjdou levněji a nebo stejně draho jako i ty nejvyšší tarifní programy. Ti, kteří jsou zvyklí telefonovat v průměru mezi 30 až 60 sekundami budou mít své rozhodování o něco těžší, neboť je to přesně ten případ, kdy se rozdíl mezi účtováním 30+30 a 60+1 naprosto ztrácí, a ti, jejichž hovory přesahují jednu minutu pak téměř ve všech případech ocení přednosti účtování 60+1, se kterým se mohou setkat především u tarifních programů.

Další problém je trochu ve vymezení doby ve špičce a mimo špičku, která u některých tarifů poměrně výrazně ovlivňuje cenu za volání. Zatímco tarifní programy Relax a Relax Plus a předplacený program Quatro Go mají dobu ve špičce od pondělí do pátku od 8:00 do 16:00, tak ostatní tarifní programy mají dobu ve špičce od pondělí do pátku od 8:00 do 20:00. U předplacených tarifů Fun Go a Original Go jsou pak stejné ceny po celý den.

Co platíte v paušálu

Jak asi již všichni víte, tak každý běžný tarifní program u Eurotelu v sobě skýtá i určité množství volných minut a SMS „zdarma.“ V případě, že se pak rozhodnete platit inkasem, pak vám ještě od každého přibude po deseti kusech. Ani jedno z toho však ve skutečnosti není zdarma, a tak je možná dobré vědět, kolik za takovou volnou minutu zaplatíte.

Vzhledem k tomu, že v ceně paušálu nabízí Eurotel také SMS zdarma, tak jsme výpočet ceny jedné volné minuty dělaly tak, že jsme odečetli příslušný počet SMS zdarma (dle ceny daného tarifu) a zbytek jsme vydělili počtem volných minut. 

Tarif Cena volné minuty Cena volné minuty – inkaso
Relax 4,20 Kč 4,20 Kč
Relax Plus 6,30 Kč 6,30 Kč
Optimum 8,84 Kč 7,20 Kč
Optimum Plus 7,92 Kč 7,11 Kč
Business 200 8,50 Kč 7,98 Kč
Business 300 6,90 Kč 6,59 Kč
Business 600 4,94 Kč 4,81 Kč
*ceny jsou uvedeny včetně DPH

Jak je vidět na naší tabulce, tak nejvíce se u Eurotelu vyplatí tarifní programy Eurotel Relax a Eurotel Business 600. V prvním případě ovšem musíte volat jen do výše volných minut, neboť následné volání je poměrně výrazně drahé (tedy pokud není do Eurotelu). Další, poměrně zajímavá věc, která z této tabulky také vyplývá, je to, že předplacená karta Go si svými cenami stojí v mnoha případech lépe než tarifní programy.

Textové zprávy

Poměrně jednoduchá je situace s cenami textových zpráv. Ty totiž u všech tarifních programů stojí stejně, a tak jediný opravdový problém nastává při rozhodování se mezi předplacenou kartou a tarifním programem a nebo při výběru toho správného předplaceného programu. 

Tarif Cena za SMS
Fun Go 1,80 Kč
Tarifní programy 2,63 Kč
Original Go, Quatro Go 3,30 Kč
*ceny jsou uvedeny včetně DPH

TIP: Přehled všech tarifních programů a předplacených karet sítě Eurotel GSM Global naleznete zde. Přehled služeb, které tyto tarify nabízejí si pak můžete přečíst v tomto článku.

 

Témata článku: Operátoři, O2, EU, Tarif, Zajímavá věc, Euro, GSM Global


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40