Eurotel Live: skrz na skrz novým portálem

Eurotel včera spustil naostro svůj nový portál Live! Ten nabízí kromě spousty zábavy taky možnost spravovat uživatelský účet. Celý web jsme prošli a nabízíme vám naše dojmy. Je Eurotel Live lepší než t-zones nebo Oskarova Samoobsluha?
Eurotel Live: skrz na skrz novým portálem

Od včerejška naostro

Eurotel oznámil spuštění nového webového portálu už minulý týden, prakticky ovšem funguje až od včerejšího dne. Eurotel Live (čteme „lajv“) je podle operátora první integrovaný webový a mobilní portál, který zákazníkům umožní nastavovat telefon, aktivovat či objednávat služby nebo využívat on-line služeb přes internet a wap. S tím se rozhodně nedá souhlasit, T-Mobile má už dlouho svůj t-zones a Oskar zase Samoobsluhu. Eurotel argumentuje tím, že Live má prý jako jediná služba stejný obsah na webu i na wapu.

Portál naleznete na adrese www.eurotel-live.cz, kde jsou všechny zábavní služby pěkně pohromadě. Na web se dostanete i prostřednictvím odkazu ze stránek www.eurotel.cz, jednotlivé weby byly pro lepší orientaci vzájemně provázány. Celkově se nic radikálního nezměnilo, jsou zde služby, které už Eurotel nabízel dříve, a to v rámci značky MobilMedia nebo Juice. Novinkou je možnost spravovat účet přes internet a wap. Aktivujete si například roaming, MMS, hlasovou schránku, zmeškané hovory a podobné služby. K tomu se ještě dostaneme, pojďme se zaměřit na celkové provedení mobilního portálu.

Pod adresou www.eurotel-live.cz se nachází obsah, který působí ze všech operátorů nejhonosněji. Web je prošpikován spoustou odkazů, nabídek a vypadá dost nabubřele. Jakmile se však zorientujete, přestanete nad tím přemýšlet. Velký dojem dělá grafika a doprovodné fotografie, kterých Eurotel využívá velmi hojně. Co se týče designu, zdá se mi povedený. Web je rychlý a celkem přehledný, i když t-zones jde v tomto směru ještě o něco dál.

  
Inovovaná homepage webu Eurotelu --- Portál Eurotel Live --- Registrace do systému

Babičky nebrat, novorozenec může

Pokud chcete službu využívat opravdu plnohodnotně, měli byste se zaregistrovat na adrese muj.eurotel.cz. To probíhá v pohodě, stačí zadat uživatelské jméno, minimálně osmimístné heslo, několik osobních údajů a je to.Výhodou je fakt, že registraci můžete provést i bez čísla u Eurotelu, jen nebudete moci ovládat svůj účet, to je logické. Musím však zmínit jednu perličku, na kterou upozorňovali naši čtenáři v diskusi: během registrace můžete zadat datum narození. Jsou tam jen možnosti od roku 1950 do 2003, to není moc velký rozsah. Je sice pravda, že cílovou skupinou jsou mladí, s lidmi narozenými před rokem 1950 ovšem tvůrci webu mohli počítat, když počítají i s miminy narozenými v roce 2003.

Jakmile vyplníte telefonní číslo a typ telefonu, bude vám poslán ověřovací kód. Mně osobně přišel kód během vteřiny, v diskusi si ale čtenáři stěžují, že v jejich případě to trvalo déle. Svou registraci jsem uskutečnil pár minut po včerejší půlnoci. Je tedy možné, že ráno mohl být server přetížený, pokud se najednou registrovalo několik lidí.

Můj účet

To, že jste přihlášeni, uvidíte v rámečku. Levá strana nabízí základní menu pro manipulaci s účtem. Tohle menu mohlo být určitě více jednodušší a přehlednější. Pokud má nějaká položka pod sebou více možností, nerozbalí se do typické stromové struktury, ale zobrazí se o notný kousek níž, čehož jsem si všiml až po nějaké době. Zpočátku vás to může zmást, než si zvyknete. V této části můžete nastavovat různé služby na SIM kartě, není to ale tak podrobné jako například u Oskara, nenajdeme zde elektronické vyúčtování ani aktuální stav účtu. Zato si můžete nastavit telefon nebo objednat libovolnou SMS či MMS službu.

  
Možnosti uživatelského účtu

Co se týče zpráv a komunikace, k dispozici je přístup k placené SMS a MMS bráně, nechybí ani chat. Před přihlášením portál slibuje on-line zjištění Go bodů a Benefit bodů, po přihlášení jsem to ale nenašel, na wapu už tato možnost existuje. Eurotel to na web zřejmě teprve přidá.

  
Placená SMS, MMS brána a chat

Plný ranec zábavy

Nyní se pojďme podívat na druhou část celého portálu a tím je zábavní obsah ve formě javových her, log, melodií, SMS zpravodajství a podobně. První položka pod názvem „Nej“ přináší několik témat jako Garfield, Pán Prstenů, Jen Počkej a Spider Man. Není to nic jiného než speciální nabídka tématických log, obrázků či Java her. Každá z těchto příloh je od portálu designově odlišena, těžko říct, jestli je to dobře. Uživatel se může cítit zmatený. Podobné je to i v případě her a hudby, specializované stránky games.eurotel.cz a music.eurotel.cz bortí jinak dobrou celistvost portálu.

 
Hlavní menu --- Garfield --- Pán Prstenů

  
Výběr log --- Eurotel Games --- Eurotel Music Club

Ceny služeb se liší podle toho, který způsob objednání a doručení si vyberete, a také podle toho, zda si danou službu objednáte jednorázově nebo trvale. Ceny hledejte vždy u jednotlivých služeb v databází na portálu nebo v souhrnném ceníku. U některých služeb (jako např. hry) je velký problém zjistit, jak je vlastně objednat. Diskusní fórum u jednotlivých her je důkazem toho, že podobný problém mají i ostatní. Úspěšná cesta vede většinou přes wap (wap.eurotel.cz). Ten nabízí stejnou strukturu jako webový portál. Abyste se k wapu rychle dostali, některé telefony budou mít speciální tlačítko a ikona v menu pro připojení k wapu – podobně jako u t-zones.

Eurotel Live na wapu:

  

  

Všechno je za korunu

Aby Eurotel dostal svůj nový portál Live uživatelům pod kůži, připravil od 15. března do 14. dubna cenově velmi zajímavou akci: všechny vyzváněcí melodie, MMS, loga, ega nebo javové hry stojí pouze jednu korunu. A aby toho nebylo málo, až do konce dubna je výrazně levnější připojení k wapu:
 • vytáčené spojení: 1 Kč za minutu
 • GPRS: 1 Kč za 10 kB (u Go navíc 0,60 Kč za hodinu spojení)
Jaký je portál Eurotel Live? V první řadě opožděný, trošku přezrálý a nekompaktní. Vytknul bych nejednotnost jednotlivých sekcí a funkční nedotaženost uživatelského účtu. Jako centrum mobilní zábavy pro zákazníky Eurotelu ovšem poslouží dobře. Je taky škoda, že si Eurotel nedokázal udržet jednotnou tvář, značka Live je po Juice a MobilMedii třetím krokem k vytvoření úspěšného portálu. Snad se to Eurotelu tentokrát podaří.

Témata článku: Operátoři, O2, EU

46 komentářů

Nejnovější komentáře

 • eM 30. 3. 2004 9:41:43
  Mluvís obecne. Rekni co bys tam (asi krome podrobnýho uctu) chtel?
 • babus 29. 3. 2004 22:21:04

  vice polyfonii jsem videl na levnelogo.cz a hlavne vyber, redboss jej...

 • petr-wm 19. 3. 2004 21:17:20
  ... Jediná věc,...
Určitě si přečtěte

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

** iPhone 7 32 GB nyní pořídíte těsně pod 20 tisíc korun ** Novinky náleží do střední třídy, Huawei Y6 2017 vyjde na 3 995 Kč ** Na konci léta nabízí O2 slevu až tři tisíce no nový mobil, za úpis

5.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

** I velmi atraktivní kousky Afriky, jižní Ameriky a Karibiku patří do EU ** To znamená, že i odtud voláte za domácí ceny ** Martinik, Madeira, Guadeloupe, Azory, Kanáry a další

4.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 24

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

** Než tzv. rebranding, raději poplatek za právo užívat známku O2 ** Původně měl operátor právo používat jméno O2 do ledna 2019 ** 39 % telefonů v síti O2 umí LTE, kolik prodatují operátor neuvedl

28.  7.  2017 | Pospíšil Aleš, Láska Jan | 15


komerční sdělení

Komerční sdělení