Eurotel má novou SMS hru: vydejte se na strastiplnou cestu plnou dobrodružství!

Eurotel od dnešního dne spouští pro své zákazníky virtuální SMS hru xgenGo, která má přinést dosud nepoznané dobrodružství. V článku najdete opis první části hry.
Eurotel má novou SMS hru: vydejte se na strastiplnou cestu plnou dobrodružství!

Do virtuálního světa této hry můžete vstoupit kdykoliv a kdekoliv prostřednictvím jediné textové zprávy. Hra xgenGo vám tak má umožnit přenést se z reálného světa do světa dobrodružných snů a představ.

Vstoupením do hry se dostanete na ostrov Nomor, který žije vlastním životem, kde platí vlastní měna – Moruny, a kde žijí jeho obyvatelé. Je zde celá řada budov jako například Moronův palác (honosné sídlo vládce Morona), Svatyně hrdinů, nemocnice, několik ministerstev, která řídí chod tohoto světa, dále park, tržiště a řada dalších míst. Ze začátku jste sice řadovým občanem tohoto světa, ale postupně si všímáte neobyčejných věcí, které vás nemají nechat chladným.

Jak vstoupit do hry:

 • Hra začíná odesláním textové zprávy ve tvaru „XGEN“ a na číslo 999 699. Pokud souhlasíte s podmínkami hry a chcete začít hrát, musíte v odpovědi na obdrženou textovku odeslat slůvko „ANO“, pokud s pravidly nesouhlasíte slovíčko „NE“. V dalších příchozích textovky naleznete pokyny pro další ovládání hry, které vám budou nabízet pokyny pro příští kroky, a budete si moci zvolit svou přezdívku. Odesílání textovky probíhá vždy stejně – buď zadáním některého z klíčových slov, nebo zadáním písmene, části slova, nebo celého slova, které je v příchozí zprávě označeno závorkami <> a zasláním na číslo 999 699.
 • Druhým způsobem vstupu do hry xgenGo je pomocí Juice Easy <111*#), kde pod položkou 3: Zábava, vyberete položku 2: Hry, dále 1: xgenGo a nakonec 1: Spustit SMS hru xgenGo. Poté již přijde standardní herní textovka.

Poznámka: Za vstup do Juice Easy menu je účtována částka odpovídající standardní odchozí textovka podle vámi zvoleného tarifu. Při zvolení 1: Spustit SMS hru xgenGo, vám bude účtována odchozí textovka dle ceníku hry.

Klíčová slova hry (univerzální příkazy pro celou hru):

 • GEN - zahájení hry
 • R - rozhlédnutí, univerzální příkaz v jakékoli situaci, pokračování hry po přerušení
 • POMOC - informace v případě nesnází
 • INV - inventář, seznam hmotných věcí, které hráč během hry získal
 • MAPA - určení hráčovy polohy ve světě xgenGo
 • ÚKOL - popis právě řešených úkolů
 • PAUZA X - přerušení hry (za X dosaďte počet dní 1 – 30)

Hru můžete kdykoli přerušit tak, že buď neodpovíte na příchozí textovku nebo příkazem „PAUZA X“ (kde místo X napíšete na kolik dní chce přerušit hru, maximálně však na třicet). Do hry se opět vrátíte pouze textovkou ve tvaru „R“ na číslo 999 699.

Pokud chcete začít hrát hru znovu od začátku, pošlete textovku ve tvaru „RESTART PŘEZDÍVKA“ (kde místo PŘEZDÍVKA napíšete svou přezdívku ve hře. Například pokud se jmenuje KAREL, potom napíše SMS ve tvaru „RESTART KAREL“).

Pokud chcete hru zcela ukončit, pošlete textovku ve tvaru „KONEC PŘEZDÍVKA“ (kde místo PŘEZDÍVKA napíšete svou přezdívku ve hře. Poté ještě musíte odpovědět na potvrzující textovku (Opravdu chcete zcela ukončit hru? ANO, NE). Potvrzením (ANO) se zcela vymaže veškerá historie jeho hry, všechny získané schopnosti i předměty a jeho přezdívka.

Za všechny příchozí zprávy zaplatíte osmdesát haléřů a zpoplatněna je vždy pouze první příchozí textovka na odeslaný pokyn. Ostatní příchozí zprávy nejsou zpoplatněny.

O co půjde?

Abyste měli představu, co vás čeká, zde si můžete přečíst průběh úvodní části hry:

 • „Utikas chodbami kosmicke lode a pronasleduje te bojovy robot. Tesne za zady slysis dusot jeho hydraulickych koncetin. Chodba konci a jedina cesta vede po bezpecnostnim schodisti dolu do tmy. Zkusis s robotem bojovat, nebo pobezis po schodech dolu? (Posli prikaz BOJ nebo DOLU)"

Jsem chrabrý chlapec a proto volím boj:

 • „Pevne jsi sevrel v ruce paprskomet a zamiril na roh, za kterym se blizi dupani. Jakmile se objevila hlava robota, zmackl jsi spoust, ale ... CVAK Mas vybite baterie v paprskometu! Robot se zastavil tesne pred tebou, diva se na tebe svyma zaricima ocima a cirkularka na jeho hydraulicke pazi se hrozive toci. Zkusis bojovat holyma rukama, utect dolu po schodech nebo zkusis s robotem rozumne promluvit? (Zadej prikaz BOJ, UTECT nebo MLUVIT)“

Myslím, že hrdinství bylo pro tuto chvíli dost a jedinou rozumnou možností je utííííkaaaat!

 • „V tuto chvili ale cely svet kolem tebe zablikal a zmizel. Na okamzik te popadla zavrat, ale temer okamzite ses zase vzpamatoval a uvedomil sis, kde jsi. Jsi zivy, zdravy a tentokrat ve skutecnem svete. Zda se, ze dalsi partii sve oblibene virtualni hry -Velka kosmicka cesta- uz dnes nedohrajes. Muzes se rozhlednout.“

Dobře, rozhlížím se:

 • „Lezis v simulatoru virtualni reality v herne Ministerstva stesti, na svem rodnem ostrove Nomor. Prave jsi utratil svou posledni hotovost, hlava te boli od virtualni helmy a je uz hodne pozde. Mel by ses co nejdriv vratit domu do Ubytovny a trochu se vyspat pred zitrejsi smenou.“

Dobrý nápad, jde se spát:

 • „Vysel jsi ze simulatoru, sjel eskalatorem do prizemi, protlacil ses mezi navstevniky casina a vysel jiznim vchodem ven pred Ministerstvo stesti. Je hluboka noc, ale huste mraky na obloze jsou ozareny barevnymi reflektory, ktere blikaji na strese Ministerstva, kde prave probiha dalsi vecirek pro obcany vyssich trid. Jizne od tebe mizi v mracich obrovska kulata vez Ubytovna, tvuj domov.“
 • „Musis obejit celou obrovskou Ubytovnu, protoze jako obcan treti tridy musis pouzivat jizni vchod - severni je jenom pro T1 a T2. Obchazis ubytovnu vychodnim smere, kolem Trziste, protoze na zapad od Ubytovny je tovarna Oxy-Moron, ktere uz sis uzil dost a jeste si ji dost uzijes. Cestou jsi slysel jenom jeden strasidelny vykrik ze ztemneleho Trziste, jinak cesta k jiznimu vchodu Ubytovny probehla v klidu. Rozhledni se kolem.“

Další pokračování hry už necháme na vás.

Témata článku: Operátoři, O2, SMS, EU, Úvodní část, Příchozí textovka, Počet dní, Euro

Určitě si přečtěte

Chtěli „flat“ se 100 GB, operátoři se jim vysmáli. Přesto má Nové Město tarify pro občany

Chtěli „flat“ se 100 GB, operátoři se jim vysmáli. Přesto má Nové Město tarify pro občany

** Tarif A měl mít 100 GB, „béčko“ 5 GB. Nakonec mají 150 MB až 1 GB ** Tarif pro lidi, kteří hodně volají nabízí 3000 minut za 499 Kč ** Veřejnou soutěž vyhrál brněnský virtuální operátor Fayn

12.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 65

Rachot v redakci: test 18 přenosných reproduktorů v prosincovém Computeru

Rachot v redakci: test 18 přenosných reproduktorů v prosincovém Computeru

** Hledáte bezdrátový reprák na cesty či na piknik? ** Otestovali jsme jich pro vás hned 18 ** Nový Computer je na stáncích!

6.  12.  2017 | redakce | 6

Vánoční ceník O2: slevy za úpis, iPhone X, Nokia 8 a Xiaomi Mi A1

Vánoční ceník O2: slevy za úpis, iPhone X, Nokia 8 a Xiaomi Mi A1

** Kvalitu za rozumnou cenu nabídne Xiaomi Mi A1 za 6 496 Kč ** Štědrý Ježíšek může pod stromeček naložit Nokii 8 ** Chcete-li ušetřit na HW, je tu vánoční akce, ale musíte uzavřít smlouvu

6.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 2