Eurotel MMS kontra T68i – pohled z obou úhlů

Jak jsme vás již na MobilManii informovali, při příjmu MMS v síti Eurotel s telefonem Sony Ericsson se vyskytly problémy, které v podstatě znemožňují prohlížení informačních MMS. Názory na to, čí je to chyba, se samozřejmě rozcházejí...
Eurotel MMS kontra T68i – pohled z obou úhlů

O co vlastně jde

Celý problém spočívá v tom, že na mobilním telefonu Sony Ericsson T68i, jak nás upozornil náš čtenář Ivo Janáček, v podstatě nelze otevřít informační MMS od Eurotelu. „Sony Ericsson T68i sice podporuje MMS, ale nedají se prakticky používat, protože jedna 13 - 17KB MMS zabere cca. 250KB paměti, obrázky jsou větší než displej a nedají se posunout do stran a telefon je neskutečně pomalý, takže prohlédnutí počasí raději vzdávám a automaticky mažu,“ uvedl Ivo Janáček. Výše zmiňované Informační MMS jsou multimediální zprávy, které Eurotelu dodávají třetí strany (počasí, sport, erotika, zprávy), které vždy obsahují nějaký text a obrázek. Tyto MMS jsou nejprve vytvořeny na počítači pomocí speciálního softwaru a následně rozeslány těm, kteří si je objednali. Na Nokii 7650 si je prohlédnete bez problémů, zatímco na Sony Ericsson T68i si je prakticky nemůžete prohlédnout. Nyní ale vyvstává otázka, kdo za to může. Podle Sony Ericsson za to může MMS centrum Eurotelu, které mu dodala Nokia. Podle Eurotelu je vina zase na telefonu Sony Ericsson T68i (viz dále).

Než se zkusíme s jednotlivými subjekty tohoto sporu zamyslet nad tím, čí je to vina, tak bude určitě dobré zdůraznit, že co se posílání MMS mezi telefony Nokia 7650 a Sony Ericsson T68i v síti Eurotel a T-Mobile týče, tak tam problémy nejsou.

MMS standardem to asi nebude

SonyEricsson: Sony EricssonT68i je patrně nejpoužívanějším MMS mobilním telefonem na světě. To dokládá i fakt, že byl použit při uvádění a testování všech MMS služeb v první polovině tohoto roku u všech operátorů zavádějících tuto službu v různých částech světa. Je třeba zdůraznit, že se u žádného operátora problémy s používáním služby MMS s telefonem Sony Ericsson T68i nevyskytly – tento telefon totiž ve všech parametrech vyhovuje předepsaným standardům MMS.

Eurotel: Bohužel, ne všechny MMS mobilní telefony nabízejí stejný uživatelský komfort a nezobrazují MMS zprávy stejně, i když odpovídají standardům MMS.

Může za to on!

SonyEricsson: Podle našich informací se zmíněné problémy vyskytují pouze v síti jediného operátora v ČR – společnosti Eurotel (poznámka: T-Mobile zatím informační MMS nenabízí). Na vině je nekorektní implementace MMS centra, která nereflektuje parametry mobilního telefonu SonyEricsson T68i a zasílá MMS zprávy ve formátu konkurenčního telefonu, přestože toto MMS centrum okamžitě po odeslání notifikace na mobilní telefon zjistí, že jde o Sony Ericsson T68i. MMS centrum Eurotelu však odmítne aktualizovat profil T68i, který je dle standardu volně dostupný na internetu a který okamžitě po odeslání notifikace rovněž od telefonu dostane zpět.

Eurotel: MMS centrum společnosti Eurotel, stejně jako formát MMS zpráv přesně odpovídají MMS standardům, které jsou pro tuto službu dané, a které by měly podporovat i všechny nabízené mobilní telefony na našem trhu.

My tomu druhému pomůžeme!

Eurotel: V současné době spolupracujeme se všemi výrobci MMS mobilních telefonů i s dodavatelem MMS technologie na vylepšení funkcionality jednotného zobrazování MMS zpráv. MMS technologie se stále vyvíjí a společnost Eurotel se samozřejmě tomuto vývoji přizpůsobuje.

SonyEricsson: Z výše uvedeného vyplývá, že příčinou tohoto chování telefonu není jeho vada, ale nekorektní implementace MMS služby u zmíněného operátora. Sony Ericsson již informoval o tomto nedostatku provozovatele služby a rovněž poskytl všechny podklady a znalosti pro co nejrychlejší vyřešení problému, které je v zájmu nejen všech uživatelů mobilního telefonu Sony Ericsson T68i, ale i společnosti Sony Ericsson.

Někde bude asi chyba

Abychom to shrnuli – máme tu operátora s technologií od Nokie a telefon od Sony Ericsson - oboje přesně podle standardu MMS. Bohužel Eurotel má špatně nastavené MMS centrum, což může být ale uživatelům nekomfortního telefonu, který nekorektně zobrazuje korektní MMS, a to i přesto, že sám přesně dodržuje standard MMS, úplně jedno. Naštěstí chce ale Sony Ericsson Eurotelu pomoci, což je dobře, protože Eurotel se Sony Ericsson a všemi ostatními výrobci MMS telefonů také spolupracuje.

Pokud se vám výše uvedený odstavec zdá mírně nesmysluplný, tak si z toho nic nedělejte – chyba totiž asi nebude na vašem přijímači. Nakonec to totiž vypadá, že ten, kdo za to může je náš čtenář, který buď špatně používá výborný telefon Sony Ericsson T68i, který se plně řídí podle standardu MMS a nebo neumí správně otevřít naprosto korektní a standardu vyhovující MMS od Eurotelu. Nebo, že by byl problém někde jinde?

Diskuze (34) Další článek: Exkluzivně: první informace a obrázky Alcatelu One Touch 525

Témata článku: Operátoři, Smartphony, O2, EU, Nokia 7650, Sony Ericsson T68i, MMS, Euro, Pohled


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40