Eurotel: MMS nám nikdo nevezme

Tiskovému mluvčímu Eurotelu, Janu Kučmášovi, jsme ihned po dnešní tiskové konferenci položili několik horkých otázek ke službě multimediálních zpráv MMS.
Eurotel: MMS nám nikdo nevezme

V tiskové zprávě doslova uvádíte větu „Po úspěšném spuštění MMS …“ Tato služba přitom má být spuštěna až 30. srpna.

Klepněte pro větší obrázek

Tato služba byla spuštěna již včera, to znamená 27. srpna. Původně jsme spuštění plánovali na 25. srpna, a to se objevilo i v inzerátech, které jsme publikovali asi před čtrnácti dny. Potom jsme datum spuštění z organizačních důvodů kvůli povodním přesunuli na 30. srpna, ale službu jsme spustili již včera. Nebyl důvod k odkladům.

Myslím si ale, že není důležité, kdy jsme službu spustili, ale že je kvalitní a že 30. srpna pro ni nabídneme řadu informačních služeb. Kromě toho uvádíme prodej MMS telefonů na splátky s akontací patnáct procent.

Proč byla služba MMS spuštěna včera, když byla plánována až na konec týdne? Bylo to kvůli T-Mobilu?

Především bych rád zopakoval, že spuštění služby bylo naplánováno na 25. srpna. Pak jsme ji kvůli povodním přesunuli na třicátého. Protože se situace uklidnila, mohli jsme spuštění uspíšit.

Je ale trochu nezvyklé, když operátor nevydá ke spuštění nové služby tiskové prohlášení. Nemohu se zkrátka ubránit dojmu, že Eurotel chtěl být za každou cenu první.

Toto je pouze váš dojem. Chtěl bych pouze poukázat na to, že až do včerejšího dne všechny kroky ke spuštění MMS uváděl pouze Eurotel. Začátkem července jsme spustili veřejné testování, novinářům jsme poskytli několik testovacích telefonů, v polovině srpna jsme oznámili datum komerčního spuštění a dnes jsme na závěr zveřejnili obsahové služby. Pro nás je to tedy dlouhodobý projekt.

Klepněte pro větší obrázek

Je ohlášená cena deset korun za ememesku pouze zavádějící?
 
Je to zkrátka cena, která byla nyní stanovena.

Probíhají mezi T-Mobilem a Eurotelem jednání ohledně propojovacích poplatků za MMS?

Domnívám se, že ne, ale nemohu to říct přesně.

Lze předpokládat, že cena za zaslání MMS z Eurotelu do T-Mobilu bude vyšší než při posílání MMS ve vlastní síti?

Záleží na propojovacích poplatcích.

Klepněte pro větší obrázekKdy plánujete, že se v nabídce Eurotel objeví nějaký levný MMS telefon s barevným displejem?

Snažíme se od dodavatelů získat závazné objednávky, rádi bychom takový telefon uvedli nejpozději na předvánočním trhu. Pracujeme na tom již od června. Velmi dobře si uvědomujeme, že rozšíření MMS služeb závisí na dostupnosti vhodných telefonů.

Bude Eurotel stejně jako T-Mobile zpoplatňovat doručenky u MMS?

Ne.

T-Mobile nabízí MMS také pro předplacenky Twist. Přidá se Eurotel?

Rychlost uvedení MMS pro Go bude přímo úměrná dostupnosti vhodných levných telefonů. Čím dřív se nám podaří uvést MMS telefon v předplacené sadě, tím dříve MMS nabídneme zákazníkům s Go. Nezávisí to na T-Mobilu, i když nepopírám, že nesledujeme, co se děje na trhu.

Jak budou zpoplatňovány informační zprávy přes MMS?

Buď si objednáte jednu a zaplatíte za kus, nebo si objednáte balíček, zaplatíte měsíční poplatek  a v jeho rámci dostanete stanovený počet zpráv zdarma.

Diskuze (83) Další článek: T-Mobile dnes spouští MMS - známe všechny podrobnosti

Témata článku: Operátoři, O2, EU, Veřejné testování, Euro, MMS

Určitě si přečtěte