Eurotel nám trochu lže: ve vánoční akci nevyhrává každý

Obdrželi jste vánoční kód a těšíte se, že od Eurotelu za něj dostanete – když už nic jiného – alespoň deset volných SMS? Přestože Eurotel tvrdí, že vyhrává každý, skutečnost je jiná. Vzpomínáte na „Melouny se valí?“
Eurotel nám trochu lže: ve vánoční akci nevyhrává každý

Kdybychom měli z českých operátorů vybrat jednoho nejkomplikovanějšího, na celé čáře to vyhraje Eurotel. Pochopit podmínky jeho různých akcí, zvýhodnění, tarifů a dalších nabídek je z dostupných informací často nemožné. 

Jedním z příkladů jsou letošní vánoční akce. Téměř každý zákazník – jak nový, tak starý, jak paušální, tak s předplacenou kartou – může získat balíček s volnými minutami nebo SMS. Pokaždé jsou ale podmínky trochu jiné a operátor vám to ve své zjednodušené marketingové komunikaci neřekne. Ve vánoční akci, ve které vyhrává každý, má totiž jedna skupina zákazníků jen velmi malou šanci.

Nárok má přece každý

Včera jsem řešil problém, který se týkal současného zákazníka s kartou Go. Asi jako jeden z mála si stáhnul kompletní podmínky ve formátu PDF a byl trochu zděšený z toho, co si tam přečetl. Zjistil, že nemá nárok ani na poslední cenu, deset volných SMS – že se tato cena losuje a získá ji jen každý 68. zákazník, který pošle zprávu s vánočním kódem.

O tom se od Eurotelu ale dřív nedozvěděl ani slovo. Ba právě naopak. Všichni známe vánoční kampaň operátora a i na této stránce je doslova uvedeno:

I kdybyste nezískali zrovna minuty na volání, čeká vás odměna ve formě deseti krátkých textových zpráv, které když nevyčerpáte v jednom měsíci, převedeme vám je do měsíců následujících.

Tento výrok se nedá pochopit jinak, než že zákazník balíček s SMS dostane v každém případě – i když nebude mít štěstí a nevyhraje volné minuty. Není zde ani slovo o tom, že na SMS nemá nárok každý. Tohle už nelze skrýt za zjednodušení, je to prostě lež.

Podle této diskuse dokonce jeden z našich čtenářů dostal od Eurotelu kartičku P. F. 2005, kde je opět uvedeno, že každý získá některou z výhod – a nevyhrál nic.

Je to přece tím malým písmem

Informace, že udělení balíčku s SMS není automatické, mě také překvapila, proto jsem pátral dál. K podmínkám v dokumentu PDF se na webu Eurotelu dostanete jen po zadání telefonního čísla Go na této stránce. Vyzkoušel jsem to a jaké překvapení: už na webu vidím, že na SMS má nárok každý; totéž si ještě přečtu v PDF.

Něco tady nehraje. Mám před sebou dva na pohled téměř stejné dokumenty:

Zkoumám je řádek po řádku a vidím, že se malinko liší. První z nich je určen pro zákazníky, kteří v září a říjnu provolali průměrně méně než 100 Kč. Z mé karty Go se volalo víc, mám proto jiná pravidla. Zatímco v prvním případě se balíček s SMS losuje, zákazníci, kteří utrácejí více, na něj mají nárok automaticky. Eurotel na to ale nějak zapomněl upozornit.

Jsou tady nové „melouny“

Vzpomínáte si na Vánoce v roce 2002 a na obrovskou kampaň „Melouny se valí“, ve které hodně tvrdě narazil T-Mobile? Nedostatečně tehdy informoval o ceně soutěžní SMS, nakonec musel uznat chybu a svým zákazníkům zpětně vrátit peníze, které utratili.

Řekl bych, že současná akce Eurotelu se „Melounům“ začíná hodně podobat. Opět je zde špatné informování zákazníků. I když škoda je menší, v podstatě ztratíte nanejvýš jednu SMS, sledujme, jak se Eurotel zachová. O tomto problému ví. Na infolince operátora jsme se od operátorky dozvěděli, že informace v reklamách je „opravdu trochu zkreslená“ – že nárok na deset volných SMS nemá každý.

Témata článku: Operátoři, O2, EU

60 komentářů

Nejnovější komentáře

 • em 4. 12. 2004 20:28:43
  koupil jsem si dvě karty za 25,- s bonusem při dobíjení a na obě jsem...
 • LMVEAST, LMVEAST 3. 12. 2004 19:08:20
  To je český kapitalismus okořeněný postkomunistickým stylem majoritní...
 • LMVEAST, LMVEAST 3. 12. 2004 18:46:43
  Hoši, hoši !
  Jsou to vaše emoce, nebo jsem z toho už tak unavený ?...
Určitě si přečtěte

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

** iPhone 7 32 GB nyní pořídíte těsně pod 20 tisíc korun ** Novinky náleží do střední třídy, Huawei Y6 2017 vyjde na 3 995 Kč ** Na konci léta nabízí O2 slevu až tři tisíce no nový mobil, za úpis

5.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

** I velmi atraktivní kousky Afriky, jižní Ameriky a Karibiku patří do EU ** To znamená, že i odtud voláte za domácí ceny ** Martinik, Madeira, Guadeloupe, Azory, Kanáry a další

4.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 24

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

** Než tzv. rebranding, raději poplatek za právo užívat známku O2 ** Původně měl operátor právo používat jméno O2 do ledna 2019 ** 39 % telefonů v síti O2 umí LTE, kolik prodatují operátor neuvedl

28.  7.  2017 | Pospíšil Aleš, Láska Jan | 15


komerční sdělení

Komerční sdělení