Eurotel: ode dneška SMS z internetu jen s reklamou

Ode dneška si z internetové SMS brány Eurotelu pošlete textovku o maximální délce 60 znaků, zbytek do běžné délky 160 znaků bude vyplněn reklamou.

Tip: zde je přímý odkaz na internetovou SMS bránu Eurotelu. Nevím, jestli je problém u mě, ale stránka se načítá velmi pomalu a občas se dokonce vůbec nenačte.

Kam zmizel kód?

Když jsem si chtěl tzv. sponzorovanou (lépe vystihující je ale přívlastek „reklamní“) SMS poslat před deseti minutami, formulář po mně kromě zadání čísla příjemce a samotného textu zprávy vyžadoval z obrázku opsat kód. Tím se provozovatel chrání proti zneužívání SMS brány zvenčí a má jistotu, že zprávy budou zasílány jen z jeho internetových stránek.

Uplynulo ale jen pár minut a kód z formuláře zmizel. Nedokáži určit, zdali mi Eurotel bránu upravil pod rukama, nebo jestli se kód každému ukáže jen jednou denně - každopádně tam byl a nyní už není.

Odeslání zprávy probíhá ve třech krocích:

Klepněte pro větší obrázek Napřed napíšete zprávu (poprvé jsem opravdu musel zadat kód)

Klepněte pro větší obrázek Prohlédnete si, jak bude vypadat SMS s reklamou a odešlete ji

Klepněte pro větší obrázek Dostanete potrvrzení o odeslání

Oživeno 9.26: nyní se kód na stránce pro odesílání zase objevil ...

Klepněte pro větší obrázek

Notifikace podle Eurotelu

Stejně se chová í posílání e-mailů na mobilní adresu +420xxxyyyyyy@sms.eurotel.cz. K dispozici je šedesát znaků pro zprávu a zbytek je vyplněn reklamou. Ovšem pozor. Při testování se mi (a také několika členům GSM konference, kteří na tuto skutečnost upozornili) podařilo na mobil dostat pouze krátké e-maily, kde je součet délky e-mailové adresy a vlastního textu zprávy kratší než šedesát znaků. Pokud na mobil pošlete delší e-mail, příjemce nedostane nic a ani nijak nezjistí, že jste mu něco poslali!

Oživeno 11.35: Zdá se, že Eurotel na své SMS bráně neustále pracuje. V současné době lze přeposílat i delší e-maily. Na mobil v textovce dorazí e-mailová adresa odesílatele, předmět zprávy a kousek těla - všechny tyto tři části se musí vejít do šedesáti znaků, za nimi následuje reklama.

Konec s reklamními SMS

Pokud vás jako příjemce zpráv obtěžují reklamy, můžete příjem SMS z internetu nebo e-mailu vypnout. Pošlete ze svého mobilu Eurotelu na číslo 999 111 následující kódové zprávy:

  • blokování zpráv z e-mailu: NEM A IdentifikačníČíslo TelefonníČíslo (např. NEM A 123456 602111222)
  • blokování zpráv z internetu: NWW A IdentifikačníČíslo TelefonníČíslo (např. NWW A 123456 602111222)

Pro blokaci můžete použít i službu Juice Easy (*111*#). Hledejte v menu 8: Služby Eurotel – 1: Eurotel – 1: Odpojení služeb – 2: Příjmu SMS z emailu (3. Příjmu SMS z WWW).


Tip: Přečtěte si také článek, který informuje o nové internetové SMS bráně Eurotelu.

Témata článku: Operátoři, O2, SMS, EU, Internet, Euro

Určitě si přečtěte

Computer Extra: Kompletní rádce výběrem komponent a sestavením počítače

Computer Extra: Kompletní rádce výběrem komponent a sestavením počítače

** Výběr nejlepších a nejvýhodnějších komponent ** Podrobný fotonávod pro sestavení počítače ** Hledání chyb, ladění a přetaktování

Dnes | časopis Computer

O2 v říjnu: iPhone 8, Xperia XZ1 Compact a tajné tisícové slevy [ceník]

O2 v říjnu: iPhone 8, Xperia XZ1 Compact a tajné tisícové slevy [ceník]

** Nový iPhone 8 srazil ceny starších modelů zhruba o 4 000 Kč ** Další podzimní novinkou je nejmenší superphone Sony Xperia XZ1 Compact ** Nepřehlédněte slevy s programem Extra výhod, třeba na Nokie 3 a 5

16.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

** 17 bluetooth sluchátek v přímém souboji ** Potiskli jsme stovky stran v testu tankových tiskáren ** 23 služeb Googlu, které pravděpodobně neznáte

11.  10.  2017 | časopis Computer | 1

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

** V roamingu konečně využíváme služby za domácí ceny ** EU se chce nyní zaměřit na drahé volání z domova za hranice ** Jde o další škodlivou regulaci EU? Nebo není jiná cesta?

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 44

Jak dobít kredit někomu jinému

Jak dobít kredit někomu jinému

23.  9.  2017 | Kůžel Filip | 4