Eurotel: ode dneška SMS z internetu jen s reklamou

Ode dneška si z internetové SMS brány Eurotelu pošlete textovku o maximální délce 60 znaků, zbytek do běžné délky 160 znaků bude vyplněn reklamou.

Tip: zde je přímý odkaz na internetovou SMS bránu Eurotelu. Nevím, jestli je problém u mě, ale stránka se načítá velmi pomalu a občas se dokonce vůbec nenačte.

Kam zmizel kód?

Když jsem si chtěl tzv. sponzorovanou (lépe vystihující je ale přívlastek „reklamní“) SMS poslat před deseti minutami, formulář po mně kromě zadání čísla příjemce a samotného textu zprávy vyžadoval z obrázku opsat kód. Tím se provozovatel chrání proti zneužívání SMS brány zvenčí a má jistotu, že zprávy budou zasílány jen z jeho internetových stránek.

Uplynulo ale jen pár minut a kód z formuláře zmizel. Nedokáži určit, zdali mi Eurotel bránu upravil pod rukama, nebo jestli se kód každému ukáže jen jednou denně - každopádně tam byl a nyní už není.

Odeslání zprávy probíhá ve třech krocích:

Klepněte pro větší obrázek Napřed napíšete zprávu (poprvé jsem opravdu musel zadat kód)

Klepněte pro větší obrázek Prohlédnete si, jak bude vypadat SMS s reklamou a odešlete ji

Klepněte pro větší obrázek Dostanete potrvrzení o odeslání

Oživeno 9.26: nyní se kód na stránce pro odesílání zase objevil ...

Klepněte pro větší obrázek

Notifikace podle Eurotelu

Stejně se chová í posílání e-mailů na mobilní adresu +420xxxyyyyyy@sms.eurotel.cz. K dispozici je šedesát znaků pro zprávu a zbytek je vyplněn reklamou. Ovšem pozor. Při testování se mi (a také několika členům GSM konference, kteří na tuto skutečnost upozornili) podařilo na mobil dostat pouze krátké e-maily, kde je součet délky e-mailové adresy a vlastního textu zprávy kratší než šedesát znaků. Pokud na mobil pošlete delší e-mail, příjemce nedostane nic a ani nijak nezjistí, že jste mu něco poslali!

Oživeno 11.35: Zdá se, že Eurotel na své SMS bráně neustále pracuje. V současné době lze přeposílat i delší e-maily. Na mobil v textovce dorazí e-mailová adresa odesílatele, předmět zprávy a kousek těla - všechny tyto tři části se musí vejít do šedesáti znaků, za nimi následuje reklama.

Konec s reklamními SMS

Pokud vás jako příjemce zpráv obtěžují reklamy, můžete příjem SMS z internetu nebo e-mailu vypnout. Pošlete ze svého mobilu Eurotelu na číslo 999 111 následující kódové zprávy:

  • blokování zpráv z e-mailu: NEM A IdentifikačníČíslo TelefonníČíslo (např. NEM A 123456 602111222)
  • blokování zpráv z internetu: NWW A IdentifikačníČíslo TelefonníČíslo (např. NWW A 123456 602111222)

Pro blokaci můžete použít i službu Juice Easy (*111*#). Hledejte v menu 8: Služby Eurotel – 1: Eurotel – 1: Odpojení služeb – 2: Příjmu SMS z emailu (3. Příjmu SMS z WWW).


Tip: Přečtěte si také článek, který informuje o nové internetové SMS bráně Eurotelu.

Témata článku: Operátoři, O2, SMS, EU, Internet, Euro

Určitě si přečtěte

Chtěli „flat“ se 100 GB, operátoři se jim vysmáli. Přesto má Nové Město tarify pro občany

Chtěli „flat“ se 100 GB, operátoři se jim vysmáli. Přesto má Nové Město tarify pro občany

** Tarif A měl mít 100 GB, „béčko“ 5 GB. Nakonec mají 150 MB až 1 GB ** Tarif pro lidi, kteří hodně volají nabízí 3000 minut za 499 Kč ** Veřejnou soutěž vyhrál brněnský virtuální operátor Fayn

12.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 65

Rachot v redakci: test 18 přenosných reproduktorů v prosincovém Computeru

Rachot v redakci: test 18 přenosných reproduktorů v prosincovém Computeru

** Hledáte bezdrátový reprák na cesty či na piknik? ** Otestovali jsme jich pro vás hned 18 ** Nový Computer je na stáncích!

6.  12.  2017 | redakce | 6

Vánoční ceník O2: slevy za úpis, iPhone X, Nokia 8 a Xiaomi Mi A1

Vánoční ceník O2: slevy za úpis, iPhone X, Nokia 8 a Xiaomi Mi A1

** Kvalitu za rozumnou cenu nabídne Xiaomi Mi A1 za 6 496 Kč ** Štědrý Ježíšek může pod stromeček naložit Nokii 8 ** Chcete-li ušetřit na HW, je tu vánoční akce, ale musíte uzavřít smlouvu

6.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 2