Eurotel omezí internetovou SMS bránu

Eurotel dnes na tiskové konferenci oznámil změny v internetové SMS bráně. Posílání textovek nebude zrušeno ani zpoplatněno, připravte se ale na výrazné omezení. Oživeno.
Eurotel omezí internetovou SMS bránu

Eurotel právě ukončil tiskovou konferenci na téma nových SMS služeb. Všem novinkám se budeme věnovat v zítřejším článku, jedna věc si ale zaslouží zmínku již nyní: změny v internetové SMS bráně.

V současnosti lze z internetové SMS brány Eurotelu poslat zprávy až do délky 745 znaků a poslat je úplně zdarma na jakékoli telefonní číslo Eurotelu. Od 17. března nastanou změny. Eurotel nezpoplatní internetovou bránu jako T-Mobile, posílání SMS z internetu ale omezí reklamami:

 • Nová SMS brána bude i nadále zcela bezplatná, volně přístupná a bez množstevního omezení odeslaných zpráv.
 • SMS brána bude tzv. sponzorovaná: ke každé odchozí SMS bude připojen reklamní text.
 • Již nebude možné posílat dlouhé zprávy, do jedné internetové textovky se vejde šedesát znaků a zbytek, sto znaků, bude k dispozici pro reklamní text. Ten bude umístěn na konci zprávy.
 • Zákazníci Eurotelu si mohou vypnout přijímání sponzorovaných SMS.

Příklad sponzorované textové zprávy:

Dnes vecer sraz na obvyklem miste, ale o hodinu pozdeji. Cau *Spolecnost Eurotel Praha, spol. s r. o. predstavuje sluzbu Eurotel Global Access. Vice na www.eurotel.cz.

Oživeno: známe další informace

 • Stejná pravidla platí i pro přeposílání e-mailů na mobilní telefony. Opět se přepošle jen prvních šedesát znaků zprávy a zbytek bude věnován reklamnímu textu.
 • Běžný - nefiremní - uživatel nyní nebude mít žádnou možnost, jak z internetu poslat neomezenou stošedesátiznakovou, případně delší zprávu. Eurotel ale chce sledovat požadavky a pokud uživatelé budou mít zájem například o placené SMS z internetu, může tuto službu zavést. Firemní zákazníci budou mít k dispozici nové služby, které jim usnadní posílání SMS z internetu a dokonce z Microsoft Outlooku. Těmto službám se budeme věnovat v zítřejším článku.
 • SMS z internetu bude stejně jako nyní možné posílat pouze do sítě Eurotelu. Na rozdíl od T-Mobilu ale internetovou SMS bránu budou moci posílat i zákazníci jiných operátorů.
 • Pokud má příjemce zablokované příchozí reklamní zprávy, zobrazí vám web zprávu, že zpráva nebyla odeslána.

Jak Eurotel obhajuje svůj krok?

Garrison Macri, výkonný marketingový ředitel Eurotelu, omezení SMS brány zdůvodňuje takto: "Téměř všichni se pravidelně díváme na soukromé televizní kanály a nemusíme za to platit žádné poplatky. Náklady na výrobu a vysílání pořadů soukromého televizního kanálu jsou hrazeny z prodeje reklamy. Podle stejného vzoru chceme udržet možnost posílat SMS zprávy z internetu zdarma, přestože naše náklady na poskytování této služby rostou. Sponzorovaná internetová brána pro posílání SMS zpráv je podle nás nejlepší možností, jak umožnit našim zákazníkům nadále posílat SMS zprávy zdarma."


Námět na diskusi: je řešení Eurotelu vhodnější než zrušení volných internetových SMS, ke kterému přistoupil T-Mobile?

Témata článku: Operátoři, O2, SMS, EU

354 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Jiří Prachař 25. 3. 2003 4:28:24

  Plně s Vámi souhlasím, pane Jandero.

 • Tomasz HUCZALA 20. 3. 2003 16:31:52
  Kdyby aspon vlozili tu reklamu tak ze neprepisou text zpravy, tak je to na...
 • John xxx 19. 3. 2003 15:11:26
  No tak to je "fakt super".
Určitě si přečtěte

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

** iPhone 7 32 GB nyní pořídíte těsně pod 20 tisíc korun ** Novinky náleží do střední třídy, Huawei Y6 2017 vyjde na 3 995 Kč ** Na konci léta nabízí O2 slevu až tři tisíce no nový mobil, za úpis

5.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

** I velmi atraktivní kousky Afriky, jižní Ameriky a Karibiku patří do EU ** To znamená, že i odtud voláte za domácí ceny ** Martinik, Madeira, Guadeloupe, Azory, Kanáry a další

4.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 24

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

** Než tzv. rebranding, raději poplatek za právo užívat známku O2 ** Původně měl operátor právo používat jméno O2 do ledna 2019 ** 39 % telefonů v síti O2 umí LTE, kolik prodatují operátor neuvedl

28.  7.  2017 | Pospíšil Aleš, Láska Jan | 15


komerční sdělení

Komerční sdělení