EuroTel: ovládejte služby pomocí textovek

Pomocí textovek můžete u EuroTelu ovládat některé funkce, jako např. odpojení telefonu, objednání pravidelného podrobného účtu nebo změny tarifu. A to přímo, bez asistence operátora infolinky.
EuroTel: ovládejte služby pomocí textovek
Pro uživatele tarifních programů rozšířila na sklonku loňského roku společnost Eurotel možnosti služby GSM InfoText o tzv. „Změny pomocí SMS“.

Pomocí textovek můžete u EuroTelu ovládat některé funkce, jako např. odpojení telefonu, objednání pravidelného podrobného účtu nebo změny tarifu. A to přímo, bez asistence operátora infolinky.a bez použití automatického konverzanta („plechovíé huby“) na čísle *11. Jediné, co potřebujete znát, je vaše šestimístné identifikační číslo, které jste po sepsání smlouvy obdrželi doporučeným dopisem, a číslo, kam se zasílají všechny požadavky na službu GSM InfoText – tedy 999111.

Poznámka: Za odeslání požadavku platíte ve všech případech poplatek jako za odchozí textovou zprávu, dle vašeho tarifu. Za příchozí odpověď není účtován žádný poplatek. Všechny níže popsané služby jsou zdarma, pokud není uvedeno jinak.

Odpojení z důvodu krádeže

V okamžiku, kdy vám někdo odcizí váš telefon, tak vám rázem vznikne mnoho starostí – ohlásit krádež, sepsat protokol s policii a také zablokovat volání z vaší karty SIM, aby zloděj nemohl telefonovat na váš účet. Právě onu starost se zablokováním se vám Eurotel pokusil nyní co nejvíce zjednodušit. Pokud se vám tedy stane ta nepříjemnost, že přijdete o svůj telefon, tak stačí pouze požádat někoho, kdo je také uživatelem sítě Eurotel a zaslat textovku v následujícím formátu na číslo 999111.

KRA D nnnnnn 60xyyyyyy (nebo 72yyyyyyy)

např. KRA D 123456 606 111222 nnnnnn = vaše identifikační číslo yyyyyy = vaše účastnické číslo x = poslední číslo předvolby

Odpojení a zapojení telefonu na prázdniny

Když se chcete vydat někam na delší dovolenou a rozhodli jste se nebrat si s sebou svůj mobilní telefon, tak vám Eurotel nabízí za jednorázový poplatek 100 Kč (cena je bez DPH a je připočtena k výši vaší poslední měsíční faktury) možnost nechat si dočasně odpojit svůj telefon. Odpojení telefonu je možné provést na libovolně dlouhou dobu, ale pouze pro ty zákazníky, kteří mají smlouvu na dobu neurčitou. Po dobu, kdy je telefon odpojen, nemusíte platit žádné paušální poplatky. Lidem, kteří vám budou volat na vaše telefonní číslo se ozve namísto vyzvánění hláška, že volaná stanice byla dočasně odpojena.

PRA D nnnnnn 60xyyyyyy (nebo 72yyyyyyy)pro odpojení telefonu

PRA A nnnnnn 60xyyyyyy (nebo 72yyyyyyy)pro opětovné zapojení telefonu

Zapojení služby pravidelný podrobný účet

Pokud si přejete, mít lepší přehled o tom, kam, kdy a komu jste volali, tak si můžete aktivovat službu zasílání pravidelného účtu. Tato služba vás v současné době bude měsíčně stát 76 Kč (bez DPH).

PPIJ A nnnnnn 60xyyyyyy (nebo 72yyyyyyy)

Zapojení signalizace příchozích hovorů

Pod tímto názvem se neskrývá nic jiného než služba většinou označovaná jako přidržení hovoru. Znamená to, že pokud s někým hovoříte a volá vám ještě někdo jiný, tak se vám na displeji zobrazí jeho číslo (či jméno) a ve sluchátku uslyšíte tiché vyzvánění, které vás na druhý příchozí hovor upozorní. Člověku, který se vám snaží dovolat se ozve hláška, že volaná stanice právě hovoří s jiným účastníkem. Třetí a každý další volající je pak přesměrován do hlasové schránky nebo na číslo, které jste si nastavili pro přesměrování hovorů.

SIG A nnnnnn 60xyyyyyy (nebo 72yyyyyyy) nebo *43#aktivace (funguje i pro předplacené karty GO)

#43#deaktivace (funguje i pro předplacené karty GO)
*#43#zjištění stavu (funguje i pro předplacené karty GO)

Zapojení služby roaming

Jestli se chystáte do zahraničí a chcete si s sebou vzít i svůj mobilní telefon, tak je dobré si tuto službu aktivovat, abyste mohli být i v zahraničí k dostižení pod vaším číslem. Pokud vaše poslední tři faktury byly zaplacené v době splatnosti, tak k aktivaci můžete využít přímo InfoTextu. V opačném případě musíte složit ve značkové prodejně Eurotel zálohu 5000 Kč.

ROA A nnnnnn 60xyyyyyy (nebo 72yyyyyyy)

Roamingoví partneři

Když už máte zapojenou službu roaming, tak je také dobré vědět, v jakých sítích můžete v dané zemi roamingu využít.

ROAM zz nnnnnn 60xyyyyyy (nebo 72yyyyyyy) – vypíše seznam roamingových partnerů v daném státě

zz = mezinárodní poznávací značka (např. CH - Švýcarsko, D - SRN, apod.)

ROAM zzz-zz 60xyyyyyy (nebo 72yyyyyyy) – vypíše ceny za hovorné ve vybrané síti

zzz-zz = kód sítě (např. 230-02 – Eurotel, 228-01 – Swiss Telecom)

Informace o tarifech NetCall 55

Služba NetCall 55 nabízí možnost levného volání do zahraničí pomocí technologie Voice over IP (tzv. volání přes Internet). O tom, kolik vás bude hovor do dané země stát, se můžete dozvědět pomocí následujícího kódu:

NC55_ zzzzzz = předčíslí požadované země ve tvaru: +zz, 00zz nebo 55zz mezinárodní poznávací značka (např. CH - Švýcarsko, D - SRN, apod.)

Zapojení služby SMS

Pokud máte jeden ze starších tarifů (Eurotel Start, Global a Business) a nemáte dosud aktivovanou službu krátkých textových zpráv, můžete tak učinit zasláním textovky na číslo 999111. Po aktivaci této služby budete měsíčně platit o 47,50 Kč víc, v ceně však máte 15 textovek zdarma. Každá další vás pak bude stát 2,10 Kč (ceny jsou uvedeny s DPH).

TXT A nnnnnn 60xyyyyyy (nebo 72yyyyyyy) Druhou část těchto textových kódů zveřejníme zítra.

Váš názor Další článek: Mobil zdraví opravdu neškodí!

Témata článku: Operátoři, O2, EU, Text, Euro, Poznávací značka, Doporučený dopis, Pomoc, Tiché vyzvánění, Poslední číslo


Určitě si přečtěte

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

** Ano, pro kartu s neomezeným tarifem musíte za hranice ** U nás byste se nedoplatili, v Polsku je to ale jiné, pohádkové ** Jak může být tak levný? Ptejte se, jak jinde můžou být tak drazí...

Aleš Pospíšil | 45

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 29