Eurotel Patriot vám pohlídá auto nebo chatu

Eurotel na své nedávné tiskové konferenci představil kromě několika dalších služeb jako One Port nebo Mobilní Telemetrie také hlídače aut Patriot. Umí nejen oznámit krádež, ale lokalizovat automobil či vypnout motor. Jak tato novinka funguje v praxi?
Eurotel Patriot vám pohlídá auto nebo chatu

Než začnu psát o Patriotovi, zmíním se krátce o Mobilní telemetrii. To je služba, která vám pomůže sledovat a ovládat objekty, stroje či jiné důležité události. Díky Telemetrii lze sledovat, zda se vám někdo nevloupal do chaty nebo třeba dálkově zapnout topení, než na chalupu přijedete. Rovněž lze sledovat důležité stroje v továrně a v případě poruchy je informován přímo patřičný opravář, který se stará o ten který konkrétní stroj. Minimalizuje se tak čas od zjištění závady po její opravení. Telemetrie tedy neslouží jen ke sledování stavu, ale také k aktivnímu ovládání prakticky čehokoliv, co má to správné komunikační rozhraní.

Tip: Přečtěte si oficiální tiskovou zprávu, která o Mobilní telemetrii píše podrobněji.

Malá, ale šikovná

Eurotel Patriot je pak aplikace Mobilní telemetrie na automobil. Patriot je malá krabička, která je umístěna na skrytém místě v automobilu; to si můžete určit sami, může být uložena kdekoliv. Patriot je pak napojen na alarm, takže v případě vniknutí do auta budete Patriotem upozorněni na váš mobil; Patriot může postupně zavolat až na pět čísel a na jedno poslat textovou zprávu. Ideální v tomto případě je tarif Relax, kde máte paušál něco málo přes dvě stovky. Předplacená karta je vhodná rovněž, ale je dobré mít dostatečnou zásobu kreditu, aby vám v kritické situaci nedošel.

Patriota pak můžete ovládat z vašeho mobilu pomocí tónové volby. Vždy vám bude hlasovým systémem přečtena nabídka, co můžete v danou chvíli dělat. Je to rychlejší než posílat několik textových zpráv, hlasový systém vám totiž akci ihned potvrdí. Na tomto volání samozřejmě vydělává operátor, stejně jako vydělá na volání Patriota v případě nouze na zadaná čísla.

Patriot v „praksi“

Patriot nám byl předveden ve funkční podobě namontován ve Fabii kombi. Jakmile někdo vniknul do auta, spustil se alarm a Patriot dal majiteli vědět, co se děje. Majitel pak mohl se zloději komunikovat pomocí hlasitého handsfree, které bylo v autě namontováno, obě strany se slyšely navzájem. Dále byl Patriot napojen na záložní alarm, který funguje i v případě, že je odpojena hlavní baterie; na záložní baterii ostatně může fungovat i Patriot sám. V případě, že je záložní baterie slabá, dostanete textovku.

Auto vám v pohodě najdeme

Patriot rovněž poznal, že se auto pohnulo, a tedy je odtahováno nebo s ním někdo nepovolaný ujíždí. Tehdy můžete třeba po předchozím varování hlasem (pomocí hlasového handsfree) vypnout přes tlačítkovou volbu motor. Aby to neohrozilo auto samotné, bude motor vypnut až tehdy, jakmile auto zpomalí pod deset kilometrů v hodině.

Protože Patriot používá SIM Eurotelu, je možné auto v případě aktivace lokalizační služby sledovat. GSM síť sice není tak přesná jako GPS, ale poznáte alespoň, že je auto v pohybu, případně, ve které čtvrti či v okolí kterého města se nachází. Je pak podstatně jednodušší jej najít.

Poznámka: Patriot má dva výstupy, na které byl v předváděcím automobilu napojen záložní alarm a vypnutí motoru. Není ale problém na ně napojit třeba samostatný okruh topení, pokud jej auto má, nebo zamykání dveří. Patriota lze využít třeba i k hlídání chaty, není omezen pouze na použití v autě.

Za dvanáct je váš

Zdá se, že Patriot je velmi zajímavá věcička, kterou by vám měl zvládnou namontovat jakýkoliv servis. Patriot je údajně také již v seznamu příslušenství automobilky Škoda. Jeho cena je 12995 Kč. Je to hodně? Neřekl bych, protože Patriot je podle toho co jsem viděl velmi dobrý pomocník.

Témata článku: Operátoři, O2, EU

30 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Michal Škultéty 29. 4. 2002 20:04:59

  Změna!!!

  Služba Paegas SMS Locator...

 • Michal Škultéty 26. 4. 2002 19:36:37
  Tak to jsme si opravdu nerozuměli. Můj příspěvek se týkal GSM pagerů. Tak...
 • Patrik Chrz 26. 4. 2002 14:34:02
  Tak to jsme si nerozumněli. Nevím jaké pagery myslíš ty, já měl na mysli...
Určitě si přečtěte

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

** iPhone 7 32 GB nyní pořídíte těsně pod 20 tisíc korun ** Novinky náleží do střední třídy, Huawei Y6 2017 vyjde na 3 995 Kč ** Na konci léta nabízí O2 slevu až tři tisíce no nový mobil, za úpis

5.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

** I velmi atraktivní kousky Afriky, jižní Ameriky a Karibiku patří do EU ** To znamená, že i odtud voláte za domácí ceny ** Martinik, Madeira, Guadeloupe, Azory, Kanáry a další

4.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 24

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

** Než tzv. rebranding, raději poplatek za právo užívat známku O2 ** Původně měl operátor právo používat jméno O2 do ledna 2019 ** 39 % telefonů v síti O2 umí LTE, kolik prodatují operátor neuvedl

28.  7.  2017 | Pospíšil Aleš, Láska Jan | 15


komerční sdělení

Komerční sdělení