Eurotel přechází do předvánoční ofenzivy

Ačkoliv je Eurotel největším operátorem na našem trhu s docela slušným náskokem, nestačí mu to, a chce před Vánoci urvat ještě větší podíl na trhu. Jaké prostředky k tomu chce použít a čím bude od listopadu zákazníky lákat?
Eurotel přechází do předvánoční ofenzivy

Během víkendu jsme na MobilManii zveřejnili sérii pěti článků, které se této nové komplexní nabídky týkají. Nebudu zde proto dopodrobna všechny zajímavé informace opakovat, pokusím se jen o stručné shrnutí.

Go babi, jen Go

Především Eurotel zlevňuje některé sady Go a přidává dvě novinky. To ostatně dělá každý měsíc, není to žádná nestandardní nabídka. Nově se v sadách objevují mobily Sony CMD-J7 a J70 za 9995 Kč a za tutéž cenu Siemens C45. Obě ceny jsou nadhodnocené a pokud máte o tyto mobily zájem, doporučuji počkat na prosinec, kdy určitě klesnou, stejně jako cena sady s Alcatelem OT 511 (v Twistu stojí jen 8499 Kč, což je už přijatelné).

Ke každé Go sadě bude navíc podle našich informací přidáván soutěžní kupon Go s kreditem 100 Kč a dalším stíracím polem. Pod ním bude schována vaše šance na výhru několika set užitečných věciček včetně tří automobilů Volkswagen Brouk. Podrobnosti celé soutěže jsme podrobně popsali včera.

Zaměřeno na nové zákazníky

Ačkoliv je síť T!P (obchodní název pro síť NMT) v podstatě mrtvá a nemůže nabídnou žádné moderní služby, Eurotel ji má postavenou a je logické, že na ní chce vydělávat. Snad právě proto uvádí od listopadu nové tarifní programy T!P Relax a T!P Business. Podrobnosti o nich včetně cen za volání najdete v našem včerejším článku. Kromě toho se také snižují ceny za volání z předplacené služby Go Felicia. Eurotel se snaží o reinkarnaci NMT ze zřejmých důvodů - stávající síť je postavena a někdo musí zaplatit údržbu. Proto láká zákazníky na velmi výhodné volání a dal jim loni možnost posílat textové zprávy (kromě Felicie). Necháte se i vy nalákat?

Hodíme jim lano

Kromě získáváních nových zákazníků se snaží Eurotel přitáhnout do svých řad také stávající zákazníky ostatních operátorů. Proto jim dává slevu na novou aktivaci tarifní služby a možnost vybrat číslo na přání zdarma. To vše, když přestanete používat služeb konkurenčního operátora. Stačí donést kartu SIM nebo potvrzení o rozvázání smlouvy a je to. Samozřejmě tato podmínka má velkou díru - stačí koupit Oskartu, prodat kupon, Oskartu odevzdat v Eurotelu a odcházet zadarmo s novým číslem. Ovšem to Eurotelu už vadit nemusí, ovečka totiž rozšířila stáda a to je důležité.

Protože se mobilní trh s novými potenciálními uživateli neustále zmenšuje, bude v budoucnu taková strategie velmi rozšířená. Není to poprvé, co operátor přetahuje zákazníky operátora druhé. Pokud si dobře vzpomínám, kdysi něco podobného udělal Paegas, tehdy se to týkalo telefonů NMT. Nejvíce by podobného lanaření měl asi využívat Oskar, který má zákazníků zdaleka nejméně. Uvidíme, kam až operátory konkurenční boj donutí zajít. 

Nové dobíjení nejen dětem

Poslední novinkou je dobíjení kreditu na kartě Go přes paušální program. Pokud máte tarif, můžete tak zaplatit dobití kuponu (třeba svého syna nebo manžela/manželky) přes váš měsíční účet. Prostě jen nahlásíte na infolince kolik chcete dobít, jaké číslo a je to. Částka se pak objeví na vašem měsíčním vyúčtování. Eurotel je v současné době operátorem, který umí dobíjet předplacený kredit nejvíce alternativními způsoby.

Letos bude husto

I když loňské Vánoce byly na různé lákající nabídky operátorů velmi bohaté, letošní budou ještě lepší. Na trhu není příliš zákazníků, kteří ještě nemají mobil, takže téměř milionový nárůst už nelze během tak krátkého předpokládat. Letošní rok je tím posledním, kdy se budou operátoři zaměřovat především na nové zákazníky, zatímco ten příští si je budou přetahovat navzájem. Konkurenční boj se hodně vyostřuje a těžit z toho budeme my, zákazníci.  

Poznámka: Zatím zveřejnil svoji vánoční nabídku jen Oskar. O tom, co bude nabízet Paegas, zatím nevíme (snad až na vestu Reebok ka sadám Twist). Jakmile se cokoliv dozvíme, budeme vás samozřejmě informovat.

 

Diskuze (15) Další článek: 28.10.2001 23:33 Někteří hráči využívající POST.CZ mají problémy s registrací

Témata článku: Operátoři, O2, EU, Siemens C45, Sony CMD-J7, Go Felicia, Euro


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31